Skocz do zawartości

Polecane posty

kr9292    66

nie ha ha ha tylko po sprzedarzy pierwszej dwudziestki poprawił się dobrostan i dalej produkcja była na tym samym poziomie to selekcja i kolejne dwadzieścia .

dodam że już produkcję powiększyli powiększając obsadę i bódując nowe skrzydło obory i wiaty na jałówki mają jeszcze inne źródło dochodu usługi sieczkarniami i kombajnem zbożowym tak że wcześniejsza selekcja tylko im poprawiła wydajność .

Nie po to latamu buduje sie stado płaci kolosalne pieniądze za nasienie zeby od tak sprzedać 1/3 stada zwłaszcza ze długo jeszcze po zakonczeniu kwotowania nieznana była wysokość kary.

Wiadomość z agroFakt.pl

PATr    238

U mnie w wysokim też nic nie przyszło, zapewne baranowo chciało się podwyżką pochwalić przed końcem miesiąca, z obniżką tylko zwlekają do ostatniego ale to norma już niestety :D

przezuwaczka    59

Nie po to latamu buduje sie stado płaci kolosalne pieniądze za nasienie zeby od tak sprzedać 1/3 stada zwłaszcza ze długo jeszcze po zakonczeniu kwotowania nieznana była wysokość kary.

Można najwyżej ostro przebrać pod względami użytkowymi lub wiekiem. Ja nie żałuje, bo mi się z tego okresu zajefajne jałówki wycieliły. Problem tylko, że też mają jałówki i zaczynają budynki pękać w szwach:)

Sms w Mlekovicie WysMaz to nie ostatniego dopiero przychodzi?

Edytowano przez przezuwaczka

PATr    238

Różnie, ostatnio przyszedł do mnie 2 następnego miesiąca mimo iż nie było żadnego święta ani niedzieli... ale zazwyczaj ostatniego, bynajmniej o obniżkach lub utrzymaniu ceny tak przychodził jak o podwyżkach to nie wiem

GBRL    0

Słyszałem, że na Litwie produkcja się załamała, zwożą do nas krowy na rzeź, padli tam Holendrzy i nasze mleczarnie nie kupują już u nich mleka. Mlekovita i Bielsk Podlaski mają niebawem skończyć proszkownie i będzie baardzo duży wir na mleko... jak każdy z Was czekam na podwyżkę mleka, choć nie hoduje krów. Pozdrawiam

pedro2    349

Ludzie ostatnie pieniądze wywalają na jalowki, paszy każdy ma full i jak ma być cena... kolega zamówił na Litwie razem z tesciem i wujkiem 40 jalowek po 5.5 tyś, niby piękne itd. Wczoraj miały przyjechać po drodze zaginęły 20 tyś zaliczki h.. wziął, żadnego papieru nie podpisali "bo znajomy" krowy sprzedał żeby zrobić miejsce, jalowek nie ma, kasy nie ma za to głupi łeb jest na miejscu ;)

DanielFarmer    108

Nie ma co tak tego definiowac.Rece sie wyciagną do ziemi to kazdy obsiadzie he.Poza tym wolny rynek.Co komu roboty szkodowac?chce ktos to niech doi.Ucieszy sie w koncu

Edytowano przez DanielFarmer

przezuwaczka    59

Nie widzę narazie tego szaleństwa na jałówki. Po ile ogłaszać, jeśli za 5 tys nikt nie dzwoni? A sztuka ma potencjał na 7 tys w pierwszej laktacji i genomówką z wysokiej półki pokryta. Znajomy ma ponad 10tys z obory i na brak ruchu narzeka.

Edytowano przez przezuwaczka

Thomas2135    1217

Na Litwie na pewno mają wysoki potencjał produkcyjny. Jakie oni mieli krowy, że dopiero teraz je chcieli wymienić? Trafił się raz dobry rok i od razu niektórzy głupieją. Ja tam wolę stopniowy sukcesywny rozwój i wystarcza to co mam a pogoda nie dopisuje.

pedro2    349

W Piątnicy "limit" trochę może hamuje zapał, u nas odkąd zniesli cenę B każdy szczęśliwy kombinuje jak zwiększyć.
Miesiąc temu na weselu mówił jakie to fest jalowki, wczoraj też na weselu płakał prawie bo 15 krów 4 laktacja powyżej 8 tys sprzedał za grosze kara zaraz 25 tys, w wesele władował kupe kasy i teraz 20 tys zaliczki utopił. Juz kiedyś brali od tego faceta i teraz te niby miały wystartować z min 9 tys wydajności...
Pewne jest tyle, że wjechały do kraju na granicy były problemy bo dwie nie miały kolczyków, czy coś z papierami było nie tak... A jeszcze jakby tego było mało dostał premię na MR i we wniosku właśnie wpisał zakup jalowek. Głupota? nie wiem jak to nazwać żeby być takim bezmyślnym, dać na ładne oczy kupe kasy obcemu

kizak    65

Akurat o Litwie słyszałem tyle że wjeżdżają tam bokami z poza unii [białoruś,Ukraina],są ,,ochrzcone'',papier jaki ugodna,czyli pod aktualną potrzebę,weterynaria na granicy mniej patrzy bo to z unii. I tylko tak na chłopski rozum,jestem często w Suwałkach,Augustowie,Olecku,i spróbuj przy ,,łykendzie''zaparkować bez problemu przy jakimkolwiek sklepie wielkoobszarowym z każdej dziedziny,nawet i w tygodniu,tyle jest Litwinów i tak kupują chwaląc niską cenę,,to niby z kąt tam tanie jałówki,a papiery i przewożnik.   Kilka miesięcy wcześniej wystawiłem na olx ładowacz na tył,przez trzy tygodnie żadnego odzewu,aż tu z rana telefon będę po południu bo jadę skądś tam hen z Litwy. Nie wiem kto był bardziej szczęśliwy        ja ze sprzedaży czy on z kupna,cała transakcja wraz z załadunkiem trwała bodaj 10 minut.    Jak mówił są tam i przedsiębiorstwa[,ogromne zagraniczne],ale normą jest luksus dojarka konwiowa czy rozsiewacz lejek,a ceny używanych maszyn u nas śmiesznie niskie.Pytał ile ładowacz na przód czy kosiarka rotacyjna,odpowiadałem mu ,trochę nam zazdrościł podpowiedziałem jak bez vatu wziąć     -był wniebowzięty.

GBRL    0

Wolałbym, żeby ludzie nie zwiększali produkcji, raczej interesuje mnie wyższa cena, bo czasami jak widzę molochy które się budują sam się martwię dokąd to wszystko zmierza. Kiedyś ludzie mieli więcej czasu dla siebie, choć nie było tak zmechanizowanego rolnictwa. Lepiej jest pracować mniej a mieć pieniędzy więcej niż zwiększać produkcję, żeby wyjść na swoje..

Tak piszesz żeby ludzie zwiększali produkcję ...?

Słyszałem, że na Litwie produkcja się załamała, zwożą do nas krowy na rzeź, padli tam Holendrzy i nasze mleczarnie nie kupują już u nich mleka. Mlekovita i Bielsk Podlaski mają niebawem skończyć proszkownie i będzie baardzo duży wir na mleko... jak każdy z Was czekam na podwyżkę mleka, choć nie hoduje krów. Pozdrawiam

Wolałbym, żeby ludzie nie zwiększali produkcji, raczej interesuje mnie wyższa cena, bo czasami jak widzę molochy które się budują sam się martwię dokąd to wszystko zmierza. Kiedyś ludzie mieli więcej czasu dla siebie, choć nie było tak zmechanizowanego rolnictwa. Lepiej jest pracować mniej a mieć pieniędzy więcej niż zwiększać produkcję, żeby wyjść na swoje..

Skąd takie przemyślenia i zainteresowanie tematem skoro nie masz krów ?

kizak    65

Może odezwie się ktoś z Laktopolu Suwałki [sąsiad o miedzę Sudowii a la Mlekpol] Jak tam u was z cenami.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez erni
      Jakie są ceny mleka w waszych rejonach?

Wątek i dyskusja o aktualnych cenach z 2014 tu: http://www.agrofoto....ew__getlastpost

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto....173-ceny-mleka/

chcialbym sie dowiedziec ile dostajecie za 1 l mleka.prosze o podanie zawartosci bialka i tluszczu.
      acha i czy mozecie powiedziec ile odstawiacie na mc i do jakiej mleczarni.
    • Przez wladek
      Dwa tygodnie temu ocieliła mi się krowa - Simental - doi się najlepiej spośród wszystkich jakie posiadam w swoim stadzie (to jej już 5 laktacja, do tej pory miała same byczki) i teraz ma jałóweczkę.

I teraz mam pytanie: Jałóweczka na pierwszy rzut oka rasy SM - krowa zaskoczyła mi dopiero za 4 razem, nazwy byka po jakim została cielna nie mam bo inseminator daje tylko kwit za pierwszym razem a powtórki to pisze tylko datę długopisem na pierwszej kartce. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jałóweczka jest rasy mlecznej? Jak sprawdzić czy opłaca mi się ją trzymać 24 miesiące.

Kiedyś od innej krowy wychowałem sobie jałóweczkę z nadzieją, że też będę miał z niej pociechę a tu okazało się ze zupełnie nie poszła w ślady matki i dawała max 6-7 litrów na udój i nawet nic nie poprawiło się w drugiej laktacji.
    • Przez karol091193
      Panowie zaczyna się. Oto artykuły na które natknąłem się w internecie 
      http://biznes.onet.p...3528,news-detal

Najpierw Mlekovita, Hochland Polska, ROTR Spółdzielnia Mleczarska w Rypinie a później kto następnym do odstrzału? Mlekpol? Spomlek? Piątnica?Łowicz? Co będzie z mleczarzami? Jak na to zareaguje nasz rynek tym bardziej, że już za rok zostaną zniesione kwoty mleczne?

Nasuwa mi się teraz tylko jeden obraz w głowie: http://demotywatory....emierze-jak-zyc
    • Przez komodo

Wątek i dyskusja o aktualnych cenach z 2014 w wątku: http://www.agrofoto....eny-mleka-2014/

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto....173-ceny-mleka/

Osm Łowicz od grudnia kolejna podwyzka 5gr
    • Przez marcin5090

Wątek o cenach w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto....eny-mleka-2013/

czy wie ktos czy byly jakies premie za grudzien w osm lowicz?????