Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER

sylwcia    195

Oczywiście 1,0415zł, przepraszam za pomyłke i zamieszanie, jeszcze tak dobrze nie ma ;)

Czyli faktycznie z ceną się machnołeś . U mnie w mlekpolu cena ma ruszyć w górę o 15 gr ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć narazie :).

PATr    238

Osm kosów lacki podniósł cenę na sierpień(około 7 gr), teraz od września znowu taka sama podwyżka, jednak po tych podwyżkach będzie nadal 5 gr mniej niż w Mlekovicie przy mojej ilości i parametrach więc za lipiec było krótko licząc 7+7+5=19 gr mniej, reasumując cena w małych mleczarniach zbliża się już do molochów typu mlekpol i mlekovita więc chcąc nie chcąc coś musi i u nich drgnąć

Wiadomość z agroFakt.pl

fireseba    101

Czyli faktycznie z ceną się machnołeś . U mnie w mlekpolu cena ma ruszyć w górę o 15 gr ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć narazie :).

Jeśli tak będzie to otworzę ze swoją szampona ;)

PATr    238

15 groszy naraz to za dużo, od takiego skoku nie będziecie wiedzieli co robić z pieniędzmi :D

sylwcia    195

PATr-  Spokojnie wydatków jest od groma :P .Wiec niech cie o to głowa nie boli he :P Oby tylko ta plotka o podwyżce okazała się prawdziwa. .

Edytowano przez sylwcia

Thomas2135    1210

Może rzucą jak rok temu kilka groszy. Będzie w sam raz na zapłacenie kary. Unia nie zgodziła się na umożenie kar za nadprodukcję. Mają podobno wnioskować o rozłożenie kar na dłuższy okres.

slawek74    141

jakie umorzenie kar ? przecież były te same zasady dla wszystkich od 2004 roku i teraz ci co nie przekroczyli płacą tak samo za nadprodukcje tych przedsiębiorczych co się tak prężnie rozwijali niską ceną dla wszystkich !!!

Thomas2135    1210

A czy ja to wymyśliłem? Sam mam do zapłacenia jeszcze ok 7 tyś, tylko jak nie nawstawiałem krów w każdy kąt. Jak miałem 24-28 szt tak mam nadal. Dobrze byłoby jakby rozłożyli spłatę na więcej niż obecne 2 lata.

PATr    238

Założenia tego programu są trochę błędne ponieważ ustalili odgórnie UE że aby rozłożyć tą karę na 10 lat trzeba wykazać że nie byłeś w stanie zapłacić poprzedniej raty i masz z tego powodu zaległość wobec skarbu państwa a przecież coś takiego nie jest możliwe bo mleczarnie sobie same z wypłaty to pobrały i nie dało się tego nie zapłacić

przezuwaczka    59

Druga sprawa, że pobierają tę kasę kiedy krowiarze qq tną i trzeba na cięcie wybulić. Jak chciałam, żeby cały rok pobierali po 10% z wypłaty, to kazali oszczędzać na konto, a tu zawsze coś się trafi. Co cena spadła, to akurat by było. Ja też krów nie zwiększałam tylko genetyka lepsza i żywienie. Dokupywanie kwoty nie wystarczyło. Znam wielu takich, co sztucznie nadgonili kary lewym mlekiem od kierowców itp. Więc do nich się czepiaj, a nie do tych, co na uszach stają, żeby dobrze swoją pracę wykonać.

kotwczapce    26

Znam wielu takich, co sztucznie nadgonili kary lewym mlekiem od kierowców itp.

Intrygujące, może rozwiniesz temat

slawek74    141

znam gospodarstwo 150sztuk jedno z największą wydajnością w powiecie i województwie aby nie płacić kar sprzedali 40 krów a więc można było . sam przez 10 lat dokupywałem kwotę aby nie płacić kar a teraz tym co zrobili nadprodukcję mieli by umożyć ? za ten limit dokupowany mógłbym zakupić urzywany traktor a takowy by mi się jeszcze przydał w gospodarstwie .

kr9292    66

Sprzedali 40 krów zeby kary nie płacić, ha ha ha tak tak napewno to było powodem. 

slawek74    141

nie ha ha ha tylko po sprzedarzy pierwszej dwudziestki poprawił się dobrostan i dalej produkcja była na tym samym poziomie to selekcja i kolejne dwadzieścia .
dodam że już produkcję powiększyli powiększając obsadę i bódując nowe skrzydło obory i wiaty na jałówki mają jeszcze inne źródło dochodu usługi sieczkarniami i kombajnem zbożowym tak że wcześniejsza selekcja tylko im poprawiła wydajność .

Thomas2135    1210

Dobre rozwiązanie. Mając 30 krów sprzedam prawie 1/3 stada. Jakbyś nie doił co raz więcej to kwoty nie musiałbyś kupować. Z resztą kto chciał mógł złożyć wniosek o przydział z rezerwy. Rodzicom udało się dostać max kwotę czyli 30 tyś.

przezuwaczka    59

Intrygujące, może rozwiniesz temat

Żałosna sprawa, ale ludzka zachłanność nie zna granic. Było tu o tym i większość wie o co chodzi. Znajomy nie mógł wykorzystać posiadanej kwoty, więc zamiast wydzierżawić, czy sprzedać udostępnił kierowcy. Poszło na niego ponad 100 tys kradzionego, to cysterna ze wschodu itp. Finałowo przekroczył kwotę :P Miał z tego na czysto 90 gr, bo mleko po 1,80 było. Nie wierzyłam dopóki kilka innych osób nie pochwaliło się tym samym. Przykro mi było, bo nie mogłam zapłacić im aż tyle za dzierżawę. Z dwojga złego, jak nie ma kwot, to tacy się nie dorabiają. Tyle kasy brać za czyjąś pracę. Do czego to doszło.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez erni
      Jakie są ceny mleka w waszych rejonach?

Wątek i dyskusja o aktualnych cenach z 2014 tu: http://www.agrofoto....ew__getlastpost

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto....173-ceny-mleka/

chcialbym sie dowiedziec ile dostajecie za 1 l mleka.prosze o podanie zawartosci bialka i tluszczu.
      acha i czy mozecie powiedziec ile odstawiacie na mc i do jakiej mleczarni.
    • Przez wladek
      Dwa tygodnie temu ocieliła mi się krowa - Simental - doi się najlepiej spośród wszystkich jakie posiadam w swoim stadzie (to jej już 5 laktacja, do tej pory miała same byczki) i teraz ma jałóweczkę.

I teraz mam pytanie: Jałóweczka na pierwszy rzut oka rasy SM - krowa zaskoczyła mi dopiero za 4 razem, nazwy byka po jakim została cielna nie mam bo inseminator daje tylko kwit za pierwszym razem a powtórki to pisze tylko datę długopisem na pierwszej kartce. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jałóweczka jest rasy mlecznej? Jak sprawdzić czy opłaca mi się ją trzymać 24 miesiące.

Kiedyś od innej krowy wychowałem sobie jałóweczkę z nadzieją, że też będę miał z niej pociechę a tu okazało się ze zupełnie nie poszła w ślady matki i dawała max 6-7 litrów na udój i nawet nic nie poprawiło się w drugiej laktacji.
    • Przez karol091193
      Panowie zaczyna się. Oto artykuły na które natknąłem się w internecie 
      http://biznes.onet.p...3528,news-detal

Najpierw Mlekovita, Hochland Polska, ROTR Spółdzielnia Mleczarska w Rypinie a później kto następnym do odstrzału? Mlekpol? Spomlek? Piątnica?Łowicz? Co będzie z mleczarzami? Jak na to zareaguje nasz rynek tym bardziej, że już za rok zostaną zniesione kwoty mleczne?

Nasuwa mi się teraz tylko jeden obraz w głowie: http://demotywatory....emierze-jak-zyc
    • Przez komodo

Wątek i dyskusja o aktualnych cenach z 2014 w wątku: http://www.agrofoto....eny-mleka-2014/

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto....173-ceny-mleka/

Osm Łowicz od grudnia kolejna podwyzka 5gr
    • Przez marcin5090

Wątek o cenach w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto....eny-mleka-2013/

czy wie ktos czy byly jakies premie za grudzien w osm lowicz?????