Skocz do zawartości

Polecane posty

mati5720    17

Co myślicie o tym jakby było na odwrót kto ma mniej mleka tym wyższa cena a kto więcej tym cena mniejsza może to by pozwoliło zachamować wzrost mleka ???

kobra89    66

Mniejszych gospodarzy jest o wiele więcej niż dużych ale co zrobisz trzeba się jednoczyc zakladac grupy producentów i zaczynac dyktowac warunki razem, wtedy może mleczarnie zaczną się z nami liczyc, a tak to jesteśmy tylko jednostkami które same nic nie zwojują.....

PATr    238
Napisano (edytowany)

Z jednej strony lepiej jest zajechać i wziąć np 6000l niz 600, tylko że samochód więcej spali i więcej się eksploatuje wożąc 6000l :D:D Mi osobiście progi nie przeszkadzają, tylko w granicach rozsądku.

Co do laboratorium to popieram, tylko to mało realna perspektywa. Pisałem wcześniej o sytuacji, kiedy oddałem mleko do laboratorium na somatykę. Wynik 170. Tego samego dnia kontrola- wynik 430. W tamtym tygodniu oddałem mleko na bakterie, wynik 26. Z tego samego mleka wynik po kontroli 170, i już w super extra mleko nie przechodzi. Po interwencji w mleczarni kontrola była ponowiona. Jeszcze wyników nie mam, ale wątpię żeby wyszło dobrze.

Interpunkcją i ortografią również nie jest dobrze...

Jeśli samochód bardziej sie niszczy i więcej spali biorąc 6000l u jednego i jadąc do mleczarni niż po 600l i przejeżdzając do 10 rolników i dalej tak samo wioząc 6000l do mleczarni to ja jestem idiotą .. Edytowano przez PATr

Wiadomość z agroFakt.pl

radekz200    50

Co myślicie o tym jakby było na odwrót kto ma mniej mleka tym wyższa cena a kto więcej tym cena mniejsza może to by pozwoliło zachamować wzrost mleka ???

w Holandi chyba coś takiego wprowadzili :P

emtec123    10

I jak Wy chcecie te cenniki i progi ilościowe zmienić? Pisząc podanie do mleczarni? Sądzicie, że Was posłuchają?

Jeśli według ciebie samochód bardziej sie niszczy i więcej spali biorąc 6000l u jednego i jadąc do mleczarni niż po 600l i przejeżdzając do 10 rolników i dalej tak samo wioząc 6000l do mleczarni to ja jestem idiotą....

Przeczytaj ze zrozumieniem jeszcze raz to co napisałeś, zwracając uwagę na pogrubione przeze mnie fragmenty :P

Thomas2135    1223

W mlekovicie między najmniejszym progiem a największym było 30 groszy różnicy. Ja chętnie przystąpiłbym do grupy, ale coś zmienili o zwiększyli limit mleczny grupy z 1 do 2 mln litrów. Takie to ułatwienie wprowadzili. Kolega @Corrado jest w grupie.

ukaszProcho    22

Wasze ceny są tak kosmiczne ze aż nie chce mi się doic tych krów za 1,05 zł brutto dla Radomska...
10000 tys na miesiąc.

urwisek    4

W mlekovicie między najmniejszym progiem a największym było 30 groszy różnicy. Ja chętnie przystąpiłbym do grupy, ale coś zmienili o zwiększyli limit mleczny grupy z 1 do 2 mln litrów. Takie to ułatwienie wprowadzili. Kolega @Corrado jest w grupie.

a jakie sa progi w mlekovicie i ile doplacaja za kazdy kolejny?

PATr    238

Na starych progach w mlekovicie między powyżej 3 tys. l a 100 tys. było równo 20 gr, jakiś czas temu zmienili progi, bynajmniej w wysokim i jest coś około 15 gr różnicy bo największy próg był powyżej 50 tys.(podobno od stycznia dla tych -2gr czyli tak jakby tego progu już też nie ma bo o tyle był większy)

ejczbio    24
Napisano (edytowany)

w mlekovicie tak jak piszecie 5gr mniej i jeżeli się nie mylę to brak dopłaty powyżej 50tys, jest ktoś mądry na tym forum i udzieli mi info. jak można za przeproszeniem dobrać się "do d*py" tej mleczarni, jest jakaś możliwość żeby ich postraszyc czy coś podobnego?

Radzę nie próbować jak jesteś dostawcą ;) Tam przychodzi prezes i mówi, obniżamy cenę, a cała rada przydupasów ani słowem nie piśnie.Tak tam wszystko funkcjonuje. Coś jak w Rosji :)

Edytowano przez ejczbio

Soltys85    16

Jeśli samochód bardziej sie niszczy i więcej spali biorąc 6000l u jednego i jadąc do mleczarni niż po 600l i przejeżdzając do 10 rolników i dalej tak samo wioząc 6000l do mleczarni to ja jestem idiotą ..

Porównywałem 6000 do 600 nie 6000 do 10*600 i dalej twierdze ze wożąc 6000 bardziej się niszczy i więcej spala niż wożąc 600 z czym tu dyskutować... co mnie obchodzi do kogo on musi jeszcze jechać. Mi tam progi nie przeszkadzają ale takie są fakty.

rollnik83    3

Spokojnie. Ja słyszałem nawet płoty o kilku groszowych podwyżkach. Jak będzie zobaczymy.

Daj Boże zeby tak było???

Thomas2135    1223

Sprawdzę cennik. Jak były jakieś zmiany w progach to powinni o tym poinformować. Nie mam kiedy jechać, by wziąć aktualny cennik.

BarteqD    11

Jaka cena w mlekovicie przy dostawach ok 5000 litrów miesięcznie?

PATr    238

Sprawdzę cennik. Jak były jakieś zmiany w progach to powinni o tym poinformować. Nie mam kiedy jechać, by wziąć aktualny cennik.

Zmiany w progach są już spory czas, jak podpisywałem umowę w grudniu to największy próg był 50 tys., a jak niżej to nie wiem bo niestety nie chcieli dać mi kopii cennika, jedynie przepisać na kartę więc przepisałem tylko próg jaki mnie interesuje i ile za parametry  bo nie chciałem się kłócić już o ten cennik

Ursusc385    519

Mleczarnia płaci dla firmy transportowej za przywieziony LITR a nie od kilometra, więc co to za różnica czy kierowca zajedzie do 10 małych czy po tą samą ilość do jednego skoro mleczarnia i tak płaci za każdy przywieziony LITR - więc koszty są jednakowe przywiezienia od malego czy dużego.

Jarkoo    1

Czy mlekovita ma jakiś oddział na kujawach? I jakie progi posiada ?

miosio    4

Jaka cena w mlekovicie przy dostawach ok 5000 litrów miesięcznie?

dostaniesz jakies 1,20- 1,25

rolstudent    96

Mleczarnia płaci dla firmy transportowej za przywieziony LITR a nie od kilometra, więc co to za różnica czy kierowca zajedzie do 10 małych czy po tą samą ilość do jednego skoro mleczarnia i tak płaci za każdy przywieziony LITR - więc koszty są jednakowe przywiezienia od malego czy dużego.

Mleczarnia mają różne cenniki transportowe. Jedne płaca za punkt inne za km A jeszcze inne mają swój transport. Poza tym to nie jedyny koszt.

Trzeba pobrać od każdego próbę i ja zbadać obsłużyć każdego ksiegowo. Po za tym dochodzi sprawa jednorodmosci sorowca. I zachęta żebyś produkował więcej.

rolstudent    96

To też fakt. Ale spójrz na główna konkurencje np u mnie. Ja w mlekpolu mam 1,3 a podobny gospodarz w Piątnicy ma 1.6 albo i więcej. Co u mnie to okolo 30tys. Roznicy. I ja ta konkurencję że strony tego rolnika też muszę wytrzymać. Niestety ale tu prawo popytu i podaży jest nie ublagalne i za jakiś czas cena mleka spadnie jeszcze bardziej.

urwisek    4

dostaniesz jakies 1,20- 1,25

w jakim oddziale tak placa? przy 5 tys i tl ok 4 to po nowym cenniku ok 1.05 brutto

pawelol111    713

Moim zdaniem za jakiś czas mleczarnie się połączą tak jak w Nowej Zelandii i nie będzie takich różnic że Ty masz x mleka a ktoś w innej mleczarni 0,5x i ma wyższą cenę.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez erni
      Jakie są ceny mleka w waszych rejonach?

Wątek i dyskusja o aktualnych cenach z 2014 tu: http://www.agrofoto....ew__getlastpost

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto....173-ceny-mleka/

chcialbym sie dowiedziec ile dostajecie za 1 l mleka.prosze o podanie zawartosci bialka i tluszczu.
      acha i czy mozecie powiedziec ile odstawiacie na mc i do jakiej mleczarni.
    • Przez wladek
      Dwa tygodnie temu ocieliła mi się krowa - Simental - doi się najlepiej spośród wszystkich jakie posiadam w swoim stadzie (to jej już 5 laktacja, do tej pory miała same byczki) i teraz ma jałóweczkę.

I teraz mam pytanie: Jałóweczka na pierwszy rzut oka rasy SM - krowa zaskoczyła mi dopiero za 4 razem, nazwy byka po jakim została cielna nie mam bo inseminator daje tylko kwit za pierwszym razem a powtórki to pisze tylko datę długopisem na pierwszej kartce. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jałóweczka jest rasy mlecznej? Jak sprawdzić czy opłaca mi się ją trzymać 24 miesiące.

Kiedyś od innej krowy wychowałem sobie jałóweczkę z nadzieją, że też będę miał z niej pociechę a tu okazało się ze zupełnie nie poszła w ślady matki i dawała max 6-7 litrów na udój i nawet nic nie poprawiło się w drugiej laktacji.
    • Przez karol091193
      Panowie zaczyna się. Oto artykuły na które natknąłem się w internecie 
      http://biznes.onet.p...3528,news-detal

Najpierw Mlekovita, Hochland Polska, ROTR Spółdzielnia Mleczarska w Rypinie a później kto następnym do odstrzału? Mlekpol? Spomlek? Piątnica?Łowicz? Co będzie z mleczarzami? Jak na to zareaguje nasz rynek tym bardziej, że już za rok zostaną zniesione kwoty mleczne?

Nasuwa mi się teraz tylko jeden obraz w głowie: http://demotywatory....emierze-jak-zyc
    • Przez komodo

Wątek i dyskusja o aktualnych cenach z 2014 w wątku: http://www.agrofoto....eny-mleka-2014/

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto....173-ceny-mleka/

Osm Łowicz od grudnia kolejna podwyzka 5gr
    • Przez marcin5090

Wątek o cenach w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto....eny-mleka-2013/

czy wie ktos czy byly jakies premie za grudzien w osm lowicz?????