Polecane posty

jaro30    11

osm chorzele 18 tys cena  1,42(ryczałt) białko 3, 51 tłuszcz 4,67 plus 1 grosz za cały rok odstawionego mleka i podwyżka od grudnia 1 grosz do każdej jednostki tłuszczu .

Edytowano przez jaro30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koyack    12

Jak tam cena w Polindusie , Chorzelach , Ciechanowie ?

Polindus Gąsewo ilość 60 tyś tł 4.5 bi. 3.5 cena 1.41 dla ryczałtowca. A jak cena u innych dostawców Polindusa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

Cooooo bialko 5.1 i jeden jakim cudem zeby bylo wieksze od tluszczu pierwsze slysze chyba sobie jaja robisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To nawet jak ja policzyłem to miał bym 45 groszy wiecej do litra przy swoich parametrach .....czyli na wypłacie jakieś 5000-6000zł wiecej :0 szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Skąd wy macie białko takie wysokie 3.7? U mnie 3.3 trzyma, czasem na 3.4 wskoczy. Mocznik 250

genetyka żywienie i faza laktacji krów. Aktualnie mam 3,7, na kiszonce z kukurydzy jak mam na cały rok poniżej 3,45 nie spada nawet jak dostają zielonkę i trawę. Wyniki z mleczarni oraz z kontroli użytkowości mlecznej. Najwyższe średnie ze stada miałem 3,86


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to mlekowita słabo płaci teraz , szybko dawali premię we wrześniu i październiku a teraz słabo, z Chorzel co niektórzy żałują że się poprzenosili ale chyba nie wiedzą co mówią

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Spółdzielnia Inowrocław odstawiłem 10tys l cena 90gr.Nie wiem czy oni sobie w kulki lecą. białko 3.4 tłuszcz 4.4 somatyka i bakterie w normie. Ktoś odstawia do Inowrocławia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

Polmlek ilość trochę ponad 9 tyś, tł 4.27 bi 3.32 cena 1.11 zł netto. Na tle innych mleczarni kiepsko. Ktoś wie może czy OSM Kosów Lacki przyjmuje nowych dostawców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co tak słabo. Radekz200 przy bardzo podobnym przedziale ilościowym i parametrach dostał 1,3 brutto. Post znajdziesz na poprzedniej stronie. Musisz więcej wytargować, bo Kosów pewnie lepiej nie płaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Z inowrocławia wszyscy uciekają, lepiej sie śpieszyć bo za chwile zostanie sama rada nadzorcza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

to mlekowita słabo płaci teraz , szybko dawali premię we wrześniu i październiku a teraz słabo, z Chorzel co niektórzy żałują że się poprzenosili ale chyba nie wiedzą co mówią

 

Niektórych hodowców to już nie rozumiem, mleko było po 1,00zł to wszyscy narzekali że cena słaba (całkiem zrozumiałe zachowanie). Teraz mają 1,30zł i nic się nie zmieniło - lamentu ciąg dalszy bo inna mleczarnia płaci lepiej, bo nie ma podwyżki w tym miesiącu itd.

Nie czepiam się konkretnie Ciebie, tylko grona osób które tak piszą :)  Ja mam w tej chwili 1,22zł i nie narzekam, bo przecież nic to nie zmieni. Mlekovita również odbiera w moich stronach, jedni sobie chwalą inni już mniej bo miało być 1.30zł a nie ma. Jak nie ma parametrów, to nie ma ceny. Może ktoś z Lazura się wypowie na temat cen u siebie? Nikogo tutaj od nich nie widać, a płacą najlepiej od lat w rejonie (tylko że nie przyjmują nowych dostawców, albo nie ma się znajomości).


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zdecydowana większość rolników to po prosu krótkowzroczni idioci.Zamiast przeanalizować cenę w danej mleczarni na przełomie kilku lat to patrzą co jest dzisiaj. Trzeba patrzeć ile mleczarnia płaci w kryzysie a nie w czasie koniunktury. Hossa to zbyt wielkie słowo na obecną sytuację. Teraz każdy by chciał do Ryk czy Spomleku, bo tam jest 1,50 a jeszcze nie tak dawno płacili ok złotówki lub poniżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

Święte słowa Thomas.
Mnie ciekawi co będzie na wiosnę w mleczarniach, które teraz płacą 1zł przy ok 10tyś. A może taka taktyka, oszczędzanie na gorsze czasy żeby potem utrzymać cenę


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Kwestia czy dana mleczarnia inwestuje i ile inwestuje.Taka piatnica wybudowala jeden magazyn i tyle.nie stawia proszkowni za 400mln.Inaczej tez by tak nie placila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Czyli wg Ciebie najlepiej nie inwestować tylko te pieniądze oddać rolnikom (czyli przejadać)? Piątnica jest za mała żeby inwestować na taką skalę.  Wartością mleczarni nie jest jej wielkość tylko stabilność finansowa a tym samym stabilność rolników. W tzw kryzysie Mlekpol czy Mlekovita te mleczarnię płaciły cenę pozwalającą obsługiwać swoje zobowiązania oczywiście na umiarkowanym  poziomie co do swojej wielkości produkcji. Cuiavia Inowrocław to duża mleczarnia? Jej rolnicy do której mleczarni uciekają?

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Według rankingu najwięcej zarobił na czysto danon 150milioniw później mlekovita 51mln mlekpol 6mln Piątnica 0.6mln także caly zysk poszedl tam dla dostawców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cały czas analizuję i jestem zadowolony z Mlekovity daje paliwo w rozliczenie kredyty z bardzo niskim oprocentowaniem i bez papierologi . Ale jak widze że ktoś pisze że ma za litr 1.8 a ja 1.3 to zastanawia mnie jakim cudem . Od to i jak te ich mleczarnie to robią. Fakt jest taki że od kąd jestem w Mlekovicie wczesniej osm Działdowo ponad 10 lat wszystkiego  to cena nigdy nie spadła po niżej 1.05 zł w tym roku najniższa jaką miałem to 1.07  jest tu stabilnie i pewnie sie rozwijasz ale nie oszukujmy sie kto by nie chciał dodatkowe zastrzyku gotówki te 5000-6000zł co by wychodziło wiecej każdy by chciał . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj