Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Adrian3210    14

Cena w lecie w Rykach 1.10 zł netto to było maks, teraz idzie w górę. Sytuacja z przed kilku lat pewnie się znów powtórzy... Teraz dojdzie do 1.80 a potem znów będzie kryzys...

Edytowano przez Adrian3210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwo111    4

Wolałbym , żeby była cena 1.20-140 ale całym rokiem :-) . Każdy rolnik wtedy móglbym ocenić czy stać go na daną maszyne czy nie. Potrzeba stabilizacji finansowej w tym sektorze.. Ciężko jest przeżyć mając raz 20 tyś za mleko a za pół roku 12 ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kbagro    2

w cenach widzę prym wiodą sierpc , spomlek i ryki a piątnica to już taki standart dobrej ceny. mam nadzieje że łowicz trochę podciągnie w górę za resztą mleczarni bo jeszcze trochę to tylko rada będzie ich dostawcami aczkolwiek największy z rady już dał nogę ze spółdzielni

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1992    12

Prezydent

Białko 3.59

Tłuszcz 4.30

Cena 1.44 netto

43 tyś l.

Można wiedzieć która mleczarnia ? Winnica, Siemiatycze...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mk11    8

W POLMLEKu Grudziądz chcą min. 3.6tl i 3.0bi.Za wyższe parametry nie dopłacaja. Za niższe potrącaja. I jak tu inwestować w krowy? Liczą się litry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

Ktos moze cos powiedziec jak placil lukow w czasie kryzysu bo teraz proponuja 1.42 tylko ciekawe ile czasu ta cena bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184

artek27 pisałem już o łukowie w kryzysie dostawcy powyżej 500 tys rocznie szukali już nowego odbiorcy a cenę mieli poniżej złotówki . jak są obniżki to piersi w drugą stronę ostatni . prywaciaż !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

I pomyśleć, że 5lat temu Piątnica chciała nas przejąć, znalazło się 6 panikarzy bali się, ze mlekpol nie odda im udziałów. Aż w dołku ściska jak przypomnę sobie


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Co tam udzialy jak w samym 2015roku kilkadziesiat tys straty w porownaniu do piatnicy...ale jak czytam jak inne mleczarnie teraz 1.1zl placa to krew zalewa ze tak sie gnoi rolnika.Takiej mleczarni jak piatnica nie ma drugiej w Polsce i europie bo tam molochy tez monopol maja i wyzysk idzie na maxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184

artek27 skończyłem z nimi wspolprace w styczniu 2008 i to bylo jedna z najlepszych decyzji w moim życiu kierowcy złodzieje a ten co był uczciwy to już nie pracuje u nich tym do 5tys miesięcznie płacili 60 groszy zadużo by o nich pisać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6898

artek27 pisałem już o łukowie w kryzysie dostawcy powyżej 500 tys rocznie szukali już nowego odbiorcy a cenę mieli poniżej złotówki . jak są obniżki to piersi w drugą stronę ostatni . prywaciaż !!!

Potwierdzam. Znam kilka takich przypadków. Nie ryzykowałbym z prywatną firmą, bo nie wiadomo ile Ci zapłacą za rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pedro w 2007 chyba Piątnica miała przejąć Kurpie w Baranowie i też nie wyszło. Przyszedł rzekomy kryzys i nici z przejęcia. W Piątnicy poza dobrą ceną co miesiąc chyba dostawali 3 premie w ciągu roku. 2 na święta i jedna kukurydziana.
Latem widziałem cysternę President w Baranowie w zakładzie po Hochlandzie co by znaczyło, że sprzedawali przerzutowe dla Mlekovity. Teraz widzę, że płacą lepiej niż Mlekovita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszzzz    4

OSM Łowicz, 4000 l, b. 3.6 tl. 4.5 1.09 netto. Szlak mnie trafia bo sąsiad za podobną ilość ma w osm sierpc o wiele więcej. Przy okazji ma może ktoś cennik osm sierpc ? Za co tam najwięcej płacą ? Białko ? Tłuszcz ?

 

0,19zl za bialko a 0.09zl za tluszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol1905    63

A poza płatnością za parametry w OSM Sierpc ile jest dopłaty dla niskich progów, czyli powiedzmy 4000 - 5000 l miesięcznie ? Chciałbym sobie porównać ile by mi wyszło za 1 litr. Oczywiście jeśli są premie za grudzień to proszę to napisać oddzielnie, bo wiadomo że w styczniu pewnie ich nie będzie już.

Edytowano przez pawelol1905

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

Teraz już po ptokach pozostaje tylko nadzieja, że mlekpol na kolejny rok zawiesi cenę B i jeszcze do marca jakieś podwyżki będą żeby było potem z czego obcinać. Żeby nie zawiesili tej ceny B to już bym doił za -20gr


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To oczywiste bo Mlekovita płaci im za przerzut np 1.6zł to oni moga dac swoim rolnikom po 1.5zł a dla nich i tak zostaje a kosztów nie ponosza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Pedro w 2007 chyba Piątnica miała przejąć Kurpie w Baranowie i też nie wyszło. Przyszedł rzekomy kryzys i nici z przejęcia. W Piątnicy poza dobrą ceną co miesiąc chyba dostawali 3 premie w ciągu roku. 2 na święta i jedna kukurydziana.

Latem widziałem cysternę President w Baranowie w zakładzie po Hochlandzie co by znaczyło, że sprzedawali przerzutowe dla Mlekovity. Teraz widzę, że płacą lepiej niż Mlekovita.

 

W tym roku premii nie ma wiec moze to świadczyć o tym że tak różowo nie jest na rynku...co mogłyby sugerować zwyżki cen skupu. Zresztą lepiej mieć cały rok cene dobra niż na premie wyglądać. Po ostatnim kryzysie mam jakoś zaufanie że wiedza co roia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

Mlekovita Lubawa 1.32 vatowiec ilość pow. 30tys.
Jak tam cena w Wysokiem?
Jeżeli ktoś oddaje mleko do Lubawy to niech napisze co było na ostatnim zebraniu i czy była poruszana sprawa wysyłki faktur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1992    12

Pedro w 2007 chyba Piątnica miała przejąć Kurpie w Baranowie i też nie wyszło. Przyszedł rzekomy kryzys i nici z przejęcia. W Piątnicy poza dobrą ceną co miesiąc chyba dostawali 3 premie w ciągu roku. 2 na święta i jedna kukurydziana.

Latem widziałem cysternę President w Baranowie w zakładzie po Hochlandzie co by znaczyło, że sprzedawali przerzutowe dla Mlekovity. Teraz widzę, że płacą lepiej niż Mlekovita.

Czy ja wiem czy lepiej. Ceny są raczej na podobnym poziomie.

A w tej cysternie to raczej mleko nie było, ponieważ z tego co wiem to President sam kupuje mleko przerzutowe  z innych mleczarni.

Edytowano przez marcin1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj