Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mati33    74

OSM Ryki ilość ponad 13 tys. białko 3,25%  tłuszcz 4,5% 1,74 brutto vatowiec

Przy większej ilości i maksymalnym białku płacą do 3,8% to ładną cenę można by złapać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

No ja mam parametry max i najniższą ilość to doliczając +5 potracone na punkt skupu było by 1,72 netto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2199

     Chyba nie byłem na jednej lekcji :blink:  brutto vatowiec :ph34r: ,może ktoś podpowie  :huh: 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Chodzi o to by pisać czy ktoś jest na vacie i w tej cenie ma 5% vatu czy ryczałcie i jest w niej 7%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszzzz    4

Z Lactalisa ludzie uciekają nagminnie dopóki Sierpc bierze, a bierze bo nową serownię stawia.

 

stawia czy maja stawiac? bo z tego co wiem to maja podwoic produkcje. u nas biora tylko tych co maja po drodze do brakujacej cysterny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Śniadowiaki szaleją, byłem wczoraj u kolegi sąsiad miał 50 dojnych w zeszłym tyg dokupil 70 jalowek.
czekać tylko suszy jak w 2015r bo ludziska głupieją


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

szczególnie po tym roku, jak nazbierali dużo trawy i kukurydzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2199

   Kojarzę co to jest vat [cena netto],ryczałt brutto,ale chodzi mi o wypowiedzi Mati 33,Wronski 13  ,,brutto vatowiec''czyżby trzecia kategoria :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

16.000 l białko 3,45, tłuszcz 4,02 cena brutto 1,80 oczywiście SM Ryki, za grudzień będzie jeszcze więcej gdyż białko w pierwszej połowie już 3,50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie spokojnie bo cena rzędu 1,8zl nie ma szans się utrzymać po nowym roku baa nie sądzę czy 1,5 zł będzie te mleczarnie które teraz najwięcej płacą produkija głównie sery i wystarczy że inni uruchomią nowe linie badz zwiększa produkcję na już istniejących i bedziecie mieć spory problem bo już zawyżone ceny powodują spadek sprzedaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

Panowie spokojnie bo cena rzędu 1,8zl nie ma szans się utrzymać po nowym roku baa nie sądzę czy 1,5 zł będzie te mleczarnie które teraz najwięcej płacą produkija głównie sery i wystarczy że inni uruchomią nowe linie badz zwiększa produkcję na już istniejących i bedziecie mieć spory problem bo już zawyżone ceny powodują spadek sprzedaży

 

w tej cenie tj. 1,80/l jest premia 20 gr., także po nowym roku będzie już 1,60 ale dobre i te 2 miesiące, zwłaszcza biorąc pod uwagę średnią za ostatnie 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
devar    10

Nie cieszmy się tak z tej ceny. I trochę umiaru bym doradzał. Co z tego, że ceny mleka ruszyły pierwsze, jak już po mich zaczynają szaleć ceny paliwa. Zaraz pójdą w górę nawozy i środki ochrony. Już niedługo koszty produkcji mleka znowu tak wzrosną, że każdy będzie produkował na granicy opłacalności tak jak jeszcze dwa miesiące temu. A też nikt nie wie jaki będzie przyszły rok pod względem pogody. Może będzie susza, a może będzie lało, że nie da się nic zebrać. A nowe jałówki po 7 tysięcy będą chciały jeść. Ale mentalość chłopa to jest taka, że jak coś zaczyna iść to nie pamięta już kryzysu sprzed kilku tygodni i na nowo zaczyna szaleć. A taki rok jak ten dla urodzaju pomimo pewnych zawirowań nie zdarza się jednak wcale tak często. I pewnie za rok wielu znowu dokupi stad dobuduje obór i obudzi się z ręką w nocniku. ( Bo przecież jak zarabiam 10 tysięcy to jest mało, muszę więcej. Zarabiam 100 tysięcy to też jest mało, to nieważne ,że już oprócz krowy nic mnie nie interesuje, ważna jest tylko krowa mamona i garb który mi rośnie, a to, że tak naprawdę nie korzystam sensownie z życia to już nieważne - mam kupę kasy, krów i roboty i tylko to się liczy). Kiedyś ktoś obliczył, że na dobre życie potrzeba nie więcej jak 7 tysięcy złotych na miesiąc. Dalsze zwiększanie zamożności nie przekłada się na jakość życia, ale w sumie co ja tam wiem ;). Pozdrawiam myślących :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Z większą częścią twojej wypowiedzi się zgadzam, tylko powiedz mi który krowiarz korzysta z życia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12185

to co mamy zrezygnować z części wypłaty jak są na to pieniądze w mleczarniach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

Nie cieszmy się tak z tej ceny. I trochę umiaru bym doradzał. Co z tego, że ceny mleka ruszyły pierwsze, jak już po mich zaczynają szaleć ceny paliwa. Zaraz pójdą w górę nawozy i środki ochrony. Już niedługo koszty produkcji mleka znowu tak wzrosną, że każdy będzie produkował na granicy opłacalności tak jak jeszcze dwa miesiące temu. A też nikt nie wie jaki będzie przyszły rok pod względem pogody. Może będzie susza, a może będzie lało, że nie da się nic zebrać. A nowe jałówki po 7 tysięcy będą chciały jeść. Ale mentalość chłopa to jest taka, że jak coś zaczyna iść to nie pamięta już kryzysu sprzed kilku tygodni i na nowo zaczyna szaleć. A taki rok jak ten dla urodzaju pomimo pewnych zawirowań nie zdarza się jednak wcale tak często. I pewnie za rok wielu znowu dokupi stad dobuduje obór i obudzi się z ręką w nocniku. ( Bo przecież jak zarabiam 10 tysięcy to jest mało, muszę więcej. Zarabiam 100 tysięcy to też jest mało, to nieważne ,że już oprócz krowy nic mnie nie interesuje, ważna jest tylko krowa mamona i garb który mi rośnie, a to, że tak naprawdę nie korzystam sensownie z życia to już nieważne - mam kupę kasy, krów i roboty i tylko to się liczy). Kiedyś ktoś obliczył, że na dobre życie potrzeba nie więcej jak 7 tysięcy złotych na miesiąc. Dalsze zwiększanie zamożności nie przekłada się na jakość życia, ale w sumie co ja tam wiem ;). Pozdrawiam myślących :)

 

ja pastwiskuje wiec koszty produkcji mnie walą

 

druga sprawa po to zarabiasz wiecej niz 7 tysia zeby odłozyc i w wieku 50 lat  tak z 25 lat  sam sobie wyplacac emeryture 3 tysia miesiecznie np

 

bo kto powiedzial ze te 7 tysia bedziesz mial zawsze,,,,,,,a niech mleczarie zlikwiduja np i jestes zgnojony a takto cie wali

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj