Polecane posty

czareczek85    411

Piątnica cena bez zmian od 15 lat  płacimy najpewniej. 1,64 brutto  z udziałem ilość to w tym miesiącu poniżej 30000l białko 3,43 tłuszcz 4,68. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Koło gdzie? W d*pie... Każdy kto tu pisze ma super cenę a w kole za listopad wyjdzie pewnie gdzieś około 1.35 brutto. A z grudniem cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

A co łowicoki maja powiedzieć na cene......>20tys   bi 3,48   tł    4,6   1,28brutto

Ryki szalone ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Bo jesteście u prywaciarza!!! Tak jak mówiłem oby polska spółdzielczość mleczarska rosła w siłę bo będzie bieda!!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszzzz    4

No ktoś wpadł na taki rewelacyjny pomysł. Bierzesz wyciąg z rejestru z biura, czyste blankiety na spis i przepisujesz z kartki na kartkę. Takie fiku miku musi być zrobione raz do roku.

 

a dlaczego przepisywać? przecież oni ładnie wydrukują listę obecnego stanu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    353

Ale musisz to co oni wydrukuja przepisac na i nna kartke ktrora jest dostepna w agencji.Oni. tam maja rozpier....dolnik i pewnie o to chodzi. Mialem taka sytuacje ze krowa mi sie ocielila zaszlem zarejestrowac cielaka i pow mi ze tej krowy nie ma u mnie w stadzie he he.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Ja mam usługę Wirtualny Zootechnik i sami mi zaoferowali, że prześlą stan bydła.  :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1989    2

tu chodzi o faktyczny stan bydła w gospodarstwie, bo nie u każdego ze spisu w arimr stan faktyczny sie zgadza. Czyli  prawidłowo spisujemy sztuki które mamy w gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie rozumiem tego jakoś za bardzo że te same mleczarnie co kilka miesięcy temu płaciły po 0.80 zł/l dzis płacą nawet ponad 1.5 zł/l czym to jest ukierunkowane znaleźli złoty środek na sprzedaż swoich towarów czy po prostu sprzedają mleko jako przerzutowe i dlatego maja taką cenę ktos coś wie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

W RMF mówili, ze ruski chce zablokować import prod mleczarskich z Białorusi bo biorą mleko z PL przerabiają i dają do ruskiego nabiał i półprodukty. Ma to być zemsta za nie odwołanie sankcji


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

Panowie u mnie jakieś cuda bo cena zamiast do góry poszła na dół o 2 grosze z 0,90gr na 0,88gr(ryczałt) i z tego co mówił wozak to wszystkim uwalili po tyle samo , więc OSM Limanowa filia Tymbark stosuje ciekawe taktyki , a ktoś tu pisał ze potrzebują mleka. Dodatkowo wozak mówił ze prezes straszy tym ze przywiezie mleko ze Słowacji jak się ludzie będą stawiać bo wszystkim ten spadek cen się nie podoba , nie dość ze było najtaniej to jeszcze uwalili.

ja pisalem 

artek wiem dobrze jak wyglada sprawa w limanowe bo mam tam kolege

1 pytanie ile oddajesz dziennie.? i jakie masz paramtry bo moze biora jako pozaklasowe

jak ci sie nie podoba cena to moze ja ci dam wiecej 

nas cena w nowym saczu nie interesuje ponizej 1,50 i mam nadzieje ze w przyszlym roku dojdzie w tym juz kilkadziesiat procent do gory j est

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    353

zkordalski ja slyszalem ze np mleczarnia president w Siemiatyczach kupuje mleko przerzutowe po 1.70 a dla dostawcow placa po 1.20-1.30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Do spomlekowców . Jak osiągacie tak wysoką kazeine ponad 2.80?

Jak będziesz miał białko w granicach 3.6 to i kazeina będzie na takim poziomie, chociaż podobno są już preparaty które zwiększają kazeine ale mocno się nie interesowałem jak to się sprawuje bo mlekovita prędko na taki pomysł nie wpadnie by płacić według kazeiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

zkordalski ja slyszalem ze np mleczarnia president w Siemiatyczach kupuje mleko przerzutowe po 1.70 a dla dostawcow placa po 1.20-1.30.

 

A jaki w tym sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artek84    104

ja pisalem 

artek wiem dobrze jak wyglada sprawa w limanowe bo mam tam kolege

1 pytanie ile oddajesz dziennie.? i jakie masz paramtry bo moze biora jako pozaklasowe

jak ci sie nie podoba cena to moze ja ci dam wiecej 

nas cena w nowym saczu nie interesuje ponizej 1,50 i mam nadzieje ze w przyszlym roku dojdzie w tym juz kilkadziesiat procent do gory j est

 

Z tego co wozak mówił to każdemu uwalili po równo więc to chyba nie kwestia ilości ani parametrów .Wozak raczej też nie miałby interesu żeby kłamać .U nas dostawcy co oddawali po ok.10000l/miesiąc mieli po1,20zł i nie słyszeli o cenie 1,50zł więc macie mleczarnie która docenia rolników .A najlepszy dowód na potwierdzenie moich słów ze słabo tu płacą jest to to ze kilka lat temu trzech dużych dostawców(w sumie ok 1mln litrów/rocznie )przeniosło się do Nowego Targu i nadal tam oddają bo cenę tu mieli słabą a tam mieli w dobrym czasie 1,70-1,80zł co w tej mleczarni jest niemożliwe.

Edytowano przez Artek84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

artek to chyba bojda bo w limanowej nie ma takich dostawcow duzych.najwieksi sa cusyersi ze szczyrzyca ale oni dalej oddaja do limanowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artek84    104

Więc jest trzech takich tylko nazwisk podawał nie będę ale inicjały nazwisk P. F. W.(kto jest z moich okolic będzie wiedział o kogo chodzi) jednym z nich jest ten inse..r o którym pisałeś na priv. do mnie ma z 60 krów RP a kolejny ma ok. 30 ale wysokowydajnych , następny miał 150 sztuk ale tego roku na wiosnę sprzedał za grubą kasę do jakiegoś parku bo były rasy Czerwona Polska a obecnie ma bodajże 20 sztuk wysokowydajnych.Więc nie wmawiaj mi kłamstwa bo tego nie lubię .Cystersi są i oddają dalej tam gdzie piszesz ale nie o nich tu pisze.Piszesz ze masz kolegę i wiesz jak jest to skłaniam się zadać pytanie czy ma może cenę ustalaną indywidualnie(równi i równiejsi) ??? bo wnioskuje ze na cenę nie narzeka , a wszyscy których znam i oddają tam mleko raczej nie są zadowoleni z ceny.

Edytowano przez Artek84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

w mioch okolicach takich co oddaja milion rocznie nie ma . i co woza do noweto targu? ze szczyrzyca  wiem ze do sacza sporo mleka przywoza wlasie chyba z nowego targu

 

on dostawal ponad 1,30 tylko dziennan produkcja ponad 300l i mleko od simentali a nie dziadostwo z hf z cudow ddgs ,itd 

z udzialem w mleczarni

 

 faktury nie widzialem ale jest zadowolony i cukierek  w domu ma zawsze  pelno krowek mowil ze za darmo z mleczari ma recznie robione dobre musze przyznac

wiec limanowa cukierki robi nawet

 

 

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artek84    104

Z tego co wiem to dalej oddają do Nowego Targu bo cenę mają wyższą , a obecnie już ok.1mln litów nie mają bo ten jeden sprzedał te programowe Polskiej czerwonej jakoś w marcu czy kwietniu br. i ma tylko 20 sztuk biało czarnych ale przez ostatnie lata ok. 1mln litów oddawali rocznie oczywiście razem tak jak pisałem wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianov90    15

Do spomlekowców . Jak osiągacie tak wysoką kazeine ponad 2.80?

 

Aby zwiększyć zaw. kazeiny w mleku to trzeba zacząć od genetyki, krycie bykami BB na kazeinę. No i żywienie, dobrej jakości sianokiszonka, o dużej zawartości białka. Chociaż zbyt wysoka kazeina najczęściej nie idzie w parze z wysoką wydajnością mleka. Przez pewien czas miałem kazeinę na poziomie 3,0, ale też i niższą wydajność w tym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj