Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mk11    8

W serze ponoć jakąś bakterie znaleźli .U mnie mleko odbierają w nocy ,o podwyżkach nic nie wiem.kuj-pom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

U mnie promlecz i cena 1.05netto dla vatowca przy 6tys i 3.5bialko i 4.1 tłuszcz. Szalu nie ma:/ myślałem ze z 5gr więcej bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588

Ale to kłopot jest z wieczornym odbieraniem mleka bo ani bramy nie zamkniesz ani psa nie spuscisz... no u nas był kłopot z kierowcami bo po 10 litrów kroili z basenu a w skali miesiąca robi się 300 litrów... ale po interwencji kierowcy zostali zwolnieni.

Dokładnie tak to wygląda , a w dodatku według unijnych pierdoł musisz na drzwiach oznaczyć czy to jest magazyn czy izolatka czy środki chemiczne tak jak przyjdzie złodziej to ma wszystko jak na tacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Ale to kłopot jest z wieczornym odbieraniem mleka bo ani bramy nie zamkniesz ani psa nie spuscisz... no u nas był kłopot z kierowcami bo po 10 litrów kroili z basenu a w skali miesiąca robi się 300 litrów... ale po interwencji kierowcy zostali zwolnieni.

Chyba nie 300 litrów tylko 150.  Tym bardziej że do 0.5% miary może być różnicy więc w Twoim przypadku to około 5l. Listwa też Ci idealnie co do litra nie pokaże masz coś takiego jak napięcie powierzchniowe i zależy kto jak na to patrzy. 

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    647

Kak odbiór ma codziennie to 300 litrów.


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588


Chyba nie 300 litrów tylko 150. Tym bardziej że do 0.5% miary może być różnicy więc w Twoim przypadku to około 5l. Listwa też Ci idealnie co do litra nie pokaże masz coś takiego jak napięcie powierzchniowe i zależy kto jak na to patrzy.
Listwa pokazuje zawsze tak samo ,a do mnie przyjeżdżają różni kierowcy a u dwuch jest różnica na moja nie korzyść dziś mi zabrakło ok.15l .A u innych kierowcow jest czasem na moj+.
Różnica 2 czy3 litry to norma ale ponad 10l to juz się robi niesmak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

@bocianov90 pochwal się ile miałeś pół roku temu


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Odbiór codziennie bo schladzalnik mały a mleczarnia się zgodziła wiec sie ciesze. No są wahania ok 2 litry ale nie 10.
Odbiór codziennie bo schladzalnik mały a mleczarnia się zgodziła wiec sie ciesze. No są wahania ok 2 litry ale nie 10.
Odbiór codziennie bo schladzalnik mały a mleczarnia się zgodziła wiec sie ciesze. No są wahania ok 2 litry ale nie 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

      Podanko lub e mail do OUM   ,płacisz za przyjazd plus za pomiar,przysyłają  ,,kwity''kładziesz przy zbiorniku i ,, cudownie'' 10-20 l do przodu :rolleyes: .  Odbiór między 22 a 2 ,dzisiaj tak ślisko :wacko:  że wszędzie nie odbierali :mellow: 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

SM Ryki, najniższy przedział ilościowy

tł 5,96; bi 4,28 c. 1,67 netto

Coś wysokie te parametry ostatnio się utrzymują ale proporcje ok, więc chyba nie jest źle?

 

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Informacja dla wszystkich krowiarzy, podobno ARiMR nałożyła obowiązek złożenia do końca  roku spisu stanu bydła ktoś coś wie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

No ktoś wpadł na taki rewelacyjny pomysł. Bierzesz wyciąg z rejestru z biura, czyste blankiety na spis i przepisujesz z kartki na kartkę. Takie fiku miku musi być zrobione raz do roku.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mlekovita podobno 15gr premia za grudzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Mlekpol oddział Zambrów . 16500 l  bi.3,4. tł.4,5. Cena 1,54 brutto z udziałem razem.

 Wszystko ładnie pięknie tylko jak nowy kopiec kukurydzy daje to parametry skoczyły do góry ale to samo i somatyczne. Latem tego nie było co teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220

Krowiarka tez słyszałem o tym spisie, pewnie na to jakiś związek z dopłatami do bydła


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

18 października zmienił się przepisy o identyfikacji i rejestracji zwierząt. Dla mnie pomysł bez sensu. Mają w systemie stan bydła, są paszporty, jest prowadzona księga. Nie mogli raz do roku wyrywkowo sprawdzać rejestru w księdze? Teraz równie dobrze można spisać z paszportów numery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt308c    0

jest może ktoś kto daje do Ryk? jak tam sytuacja teraz wygląda?

OSM Ryki za 11.16r 8500l t.4.3 b.3.5 1.80zł.br.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xpaxpa    13

słuchajcie rolnicy ze spomleku! Nie spadły wam parametry kazeiny i białka ? u mnie spadły. pytałem innych rolników którzy oddaja do spomleku im też spadły.. a wam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55

Mlekovita podobno 15gr premia za grudzien

@KARGO skąd takie info? fajnie by było jakby tak było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj