Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
robert1226    1575

LuckiLuck;takie rady zachowaj dla siebie . Wyłączanie mieszadła to jest obowiązek kierowcy a jak światła nie wyłącza to niech go i nie wlacza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

U mnie tez zbiornika ostatnio nie wylaczyl jakis nowy i resztka mleka zamarzla.Sie panosza za duzo.Kiedys mi kartki jeden pisal zebym dojazd porownal bo za duze kanaly a ja osobowka smigam.Najlepiej im dywany rozkladac.drzwi i swiatlo na fotokomorke a i zeby zbiornik sam sie wylanczal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

A czemu tak wogole u was w nocy mleko zabierają? U nas jak na złość przyjeżdża o 7 kiedy jeszcze krowy nie zdążę wydoic bo wiadomo jak to nie raz się przyspi trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    531

No i masz nie schłodzone mleko które w mlekpolu by już nie przeszło w takiej sytuacji kierowca musi czekać oczywiście jak gospodarz go poprosi.  W mlekpolu pierwszy kurs zbierają przed udojem i wyjeżdżają po godz 1 w nocy a drugi już po udoju. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

No to jak to kobieta wszystko pokrecila 12gr tota premia jest od września a teraz +18gr premia świąteczną .

A co do norm to nie widzę jakigos tam kosmosu .Po przejściu z Żuromina do Sierpca tak samo myje tak samo dbam ozdrowie krów i nie widzę żeby ktoś o więcej wymagał niż wczesniej.

A witam Kolegę z Żuromina, nic nie pokręciłam, bo napisałam, że do już 12 groszy premii dołożyli kolejne 18. Czyli teraz jest plus 30 groszy dopłaty do gołego cennika. I nie wiem, czy zauważyłeś, że wielkość premii jest u nas zmienna. Mam cennik ze skupu z danymi z ostatnich dwóch lat.

Edytowano przez Krowiarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    752

Tez bym wolał aby w nocy zabierali albo jakoś w dzień. U mnie 7 rano i doic trzeba wstać o 5 żeby mleko zdążyło się schłodzić. No teraz pol godziny później wstaje i jest na styk. A tak bym wstał o 6 i by było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    590

A ja tam nie lubię jak w nocy odbierają, trzeba co drugi dzień wstać pół godziny wcześniej umyć schładzalnik  przed dojeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

Lucke czytasz to co piszesz? Prędzej on zmieni pracę niż ja będę biegał po nocy za nim i wylaczal wszystko. Poza tym ma dookoła 6 jebitnych halogenow ledowych jeździ jak ufo po wsi.
Miałem dziś przełożyć halogen z czujką zza obory, ale po tym jak dziś zostawił otwarty zawor i całą podłogę zalał mlekiem w życiu. Instruktor zawsze pyta o kierowcę, jak coś nie tak to kaze nie wychodzić nie kłócić się tylko dzwonić bo sa zdolni do roznych rzeczy. poczekam do końca tyg zobaczę co jeszcze odstawi i będę dzwonił. na sterowniku kartka wydrukowane wołami 5cm do czego ktory przełącznik
Daniel wcześniej jeździli od Biedrzyckiego chłopaki od x lat zero problemów, jak coś chciał to kartka "proszę (...) dziekuje" z czystym sumieniem co jakiś czas zostawialem butelkę, a ten "założyć halogen z fotokomorka bo nie będę odbierał mleka!"


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

No i masz nie schłodzone mleko które w mlekpolu by już nie przeszło w takiej sytuacji kierowca musi czekać oczywiście jak gospodarz go poprosi. W mlekpolu pierwszy kurs zbierają przed udojem i wyjeżdżają po godz 1 w nocy a drugi już po udoju.

Jak zabiera rano od razu po doju to ma 8 stopni a jak później to schladzalnik chłodzi do 4 stopni. A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1575

Koleżanko Krowiarka; tak se tylko zazartowalem ale w twoim poście wyszło ze premia świąteczną jest 30gr.
U mnie zabiera mleko o 4 rano i tez albo światła nie wyłącza albo dzwi zostawi otwarte .ale zależy ktory kierowca bo przyjeżdżają na zmiany ale jeden to przeszedł samego siebie syn zasunol bame to stanol na drodze i trabil .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

U mnie są przed lub po szóstej zależy od kierowcy i nie czepiają się niczego. No czasami przeleje się trochę mleka na podjazd, potem mam mycie, bo latem to kiśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

Wiadomo każdemu się może zdarzyć, ale nie praktycznie co odbiór. W niedzielę pod kościołem każdy zemścił jakie rzeczy wyprawia.
A zmienił się bo mleko spadło we wsi i puścili mniejszy samochód, więc może nie każdy pompuje


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Dostaliście już paczki z Mlekovity ? Ile będzie za nie potrącenia , bo instruktor  nie wiedział . Widzę że nie tylko ja mam przeboje z kierowcami , ale mi wymienili tego gnojka i teraz pełna kultura .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mlekovita Baranowo tłuszcz 4,24, białko 3,33, ilość poniżej 10 tyś 1,26 netto, więc brutto jakieś 1,32 czyli tak jak przewidywałem tydzień temu.

Leszek do Mlekovity oddaję kilka lat, ale paczki jeszcze nigdy nie dostałem na święta. I nas jeździ samochód Mlekovitka z ich produktami to co miesiąc weźmie się nabiału na 200 nawet 300 zł, bo na 2 rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

To ja chyba muszę o swojego dbać bo jest spoko gość, jakąś paczkę na święta mu chyba zrobię :) Thomas2135 ile było podwyżki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jus82    6

Dostaliście już paczki z Mlekovity ? Ile będzie za nie potrącenia , bo instruktor nie wiedział . Widzę że nie tylko ja mam przeboje z kierowcami , ale mi wymienili tego gnojka i teraz pełna kultura .

 

 

Oddział Działdowo jeszcze nie poinformowali, że będą paczki.

Na Wielkanoc jeszcze Była u nas zlewnia więc tam ich poinformowali, teraz ciekawe czy cos powiedzą czy przywiozą nic nie mówiąc jak to robili poprzednim razem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mk11    8

W POLMLEKu nie ma paczek.Ponoc w Lidzbarku poszło kilkadziesiąt ton sera do utylizacji.Nie ma chyba co liczyć na podwyżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6653

to co z tym serem bylo nie tak? kierowca mi mowil ze polmlek 7 gr za listopad I za grudzien tez ma cos podniesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

To słabo o Was dbają, u nas mlekpol co miesiąc prowadzi dożywianie. Nabiał z ruskimi etykietami, albo kilka dni do końca daty ważności.


Coś nie na czasie już od wiosny trąbią, że budowa idzie. We wrześniu jakoś szwagier kilkanaście kursów tirem ze stalą i płytą warstwową zrobił do nich

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Ale to kłopot jest z wieczornym odbieraniem mleka bo ani bramy nie zamkniesz ani psa nie spuscisz... no u nas był kłopot z kierowcami bo po 10 litrów kroili z basenu a w skali miesiąca robi się 300 litrów... ale po interwencji kierowcy zostali zwolnieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Też jestem ciekawa co z tym serem z Polmleku było nie tak  ;)  nie obrażając nikogo nigdy nie kupię produktu Polmleku. Wiem coś o tym mając Delvotest w gabinecie i znając dostawców tej mleczarni. Moja szwagierka kupiła jakiś ser z Polmleku i były w nim jakieś różowe kłaki, wywaliła psom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Xawier mi cena wzrosła o 10 groszy, ale tylko 5 groszy to premia z mleczarni a kolejne 5 jest dzięki znacząco wyższym parametrom mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj