Polecane posty

bekba    31

Jak z tym mlekpolem?  Ja żadnego smsa nie dostałem jak dotąd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1989    2

No dla mnie i kierowca mowił ze narada była w Ciechocinku i i 16 gr do gory za listopad i grudzien, ale smsa zadnego tez nie dostałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VERJAR    2

osm Radomsko  tł 4,1  bł 3,5   30 000 litrów  cena 1,21 netto .

byli dzisiaj u mnie przedstawiciele ze spomleku i kuszą ceną, miałbym 1.45 za litr  przy tych parametrach i ilosci .chciałbym zapytac dostawców spomleku czy to prawda i jak tam u was z próbami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7219

Rada zawsze ok 27-go i zawsze tak było 27-31/30 sms
Daniel też mi się tak wydaje, że chcą obskoczyć 2 mies za raz. Chyba, że ktoś sobie tutaj beke z nas robi...
Mogli by dać, dunki zamówione i trzeba spłacić

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosacki    11

Mlekpol dopłata do litr 16 gr netto za miesiąc listopad i grudzień, w tym jak ktoś ma mało udziału 8 gr na udział a reszta 5 gr na udział czyli wychodzi 11 gr np. u mnie może być u mnie wyjdzie jakies 1,56 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7219

Co to znaczy "jak ktoś ma mało udzialu" mógłbyś wrzucić dokładną treść sms-a?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

Podwyżka pewna bo wczoraj był instruktor a to wiarygodne źródło. Mlekpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artek84    104

Panowie u mnie jakieś cuda bo cena zamiast do góry poszła na dół o 2 grosze z 0,90gr na 0,88gr(ryczałt) i z tego co mówił wozak to wszystkim uwalili po tyle samo , więc OSM Limanowa filia Tymbark stosuje ciekawe taktyki , a ktoś tu pisał ze potrzebują mleka. Dodatkowo wozak mówił ze prezes straszy tym ze przywiezie mleko ze Słowacji jak się ludzie będą stawiać bo wszystkim ten spadek cen się nie podoba , nie dość ze było najtaniej to jeszcze uwalili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

dobre cuda w tym mlekpolu, premia 16 gr ale 8 lub 5 gr na udział czyli tak naprawdę albo 8 gr podwyżki albo 11 zależy kto ile ma wpłaconego udziału...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

my placimy vat od tej podwyzki a polowa jej na fundusz mleczarni idzie.Tak sie kase na inwestycje znajduje za ktora my podatki placimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosacki    11

dobre cuda w tym mlekpolu, premia 16 gr ale 8 lub 5 gr na udział czyli tak naprawdę albo 8 gr podwyżki albo 11 zależy kto ile ma wpłaconego udziału...

 

to nie tak potracane było do tej pory na udział 2 grosze teraz będzie 5 czyli 13 gr podwyzki

DanielFarmer nie bardzo wiem o czym ty piszesz z tym Vatem? jak cos to idzie na fundusz udziałów zbierasz na swoje konto, który później zostanie nam zwrócony jak skończymy dostarczać mleko

Edytowano przez kosacki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tym Vat'em racja. Dostajesz fakturę na całe mleko w wyższej cenie i ta kwota jest opodatkowana vat'em z którego musisz się rozliczyć. Chyba, że jesteś na ryczałcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7219

Zależnie od ilości udziału, ale wiadomo jak będą to wyliczać i co będzie brane pod uwagę? Jak np u mnie od bodajże lipca mam spłacone udziały nowe nie naliczone, nie odciągają to teraz dostanę 16gr czy 11?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VERJAR    2

VERJAR a jaki masz poziom kazeiny?

 poziom kazeiny z tabulogramów  2,97

wiecie dlaczego mleczarnie stosują " premie " zamiast normalnej zmiany w cenniku np.dopłata do jednostki tłuszczu?

otóż premia obejmuje wszystkich w mleczarni tzn prezesów ,kierowników ,ludzi na produkcji, kierowców no i oczywiscie dostawców mleka czyli nas 

 wiem z pewnego zródła   kuzyn pracuje w dsm wieluń . on sie cieszy z premii a mnie krew zalewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6900

Od 1 kwietnia Hochland przechodzi na produkcję bez GMO i od tego dnia dodatkowe 7 groszy za litr. Potwierdzone dziś przez kierownika skupu.

 

Węgrów od kiedy pamiętam tylko jedyny raz zastosował premię +10 czy +20gr na luty i marzec ze 3 lata temu. Zawsze jest zmiana cennika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

To było wiadome że za Piątnicą pójdą następne mleczarnie w to, tylko kwestia czasu była, na radzie w Hochlandzie kierownicy twierdzili że strasznie zwiększy im to sprzedaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj