Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kiedy mleko zdrożeje?

galeria
Dysza lechler
Artek84    104

Ja dzwoniłem pytać bo myślałem o powiększeniu ale jak usłyszałem że cena od 0,85-1,30zł , ale duży rozrzut bo żeby mieć 1zł to facet mi gadał że trzeba oddać co najmniej 5tyś litrów więc jak na tak specyficzny teren o dużym rozdrobnieniu jest cienko bo takich co mają 5tyś litrów  na miesiąc jest mało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

Możecie podać jakieś ceny bo mam znajomego z powiatu gorlickiego i Bobowa czy  jakoś tak płaci mu śmiesznie jak mi mówił 7 tys białko około 3,4% tłuszcz 4,1% i miał chyba 1 zł brutto . W Limanowej też taka cena ? A Marju12 ten sącz to ile płaci takim dostawcą masz jakiś cennki i jaka ta podwyżka z 1 zł na 1,10 czy z 1,40 na 1,5 zł :) Dzięki z góry :)

w nowym saczu ekologiczne mleko w skupie ma tylko 10 gr wiecej do zwyklego dla rolnika wiec nie zbyt warto miec ten certyfikat bo sa kontrole itd po co to spelniac  ,cena poszla do gory o 30 gr.w saczu skupuja 2 firmy spoldzielcy i prywatna mleczarnia dominik.

mowia ze cena ma isc co miesiac do gory

Od 1.12 10 groszy w górę

kolego z kad masz taki tluszcz ????

Ja dzwoniłem pytać bo myślałem o powiększeniu ale jak usłyszałem że cena od 0,85-1,30zł , ale duży rozrzut bo żeby mieć 1zł to facet mi gadał że trzeba oddać co najmniej 5tyś litrów więc jak na tak specyficzny teren o dużym rozdrobnieniu jest cienko bo takich co mają 5tyś litrów  na miesiąc jest mało .

artek w limanowej i wogole w spoldzielni  sie nie dzwoni tylko idzie i rozmawia tam cena jest inna jak dzwonisz to nie wiedza z kim gadaja i tam ponoc do sklupu jest baba a nie chlop ,,,,,,podobno .nie wiem czy to prawda ale przy 25 tysia miesieczniee limka placi ponad 1,40 grubo.

tak jeden gosc co sie z nim spotkalem na targu mowil ale tyle mleka na trawie i zbozu ciezko gosc ze szczyrzyca byl czy okolic.

 

jeszcze raz mowie nie wiem czy mi prawde mowil 

Ja dzwoniłem pytać bo myślałem o powiększeniu ale jak usłyszałem że cena od 0,85-1,30zł , ale duży rozrzut bo żeby mieć 1zł to facet mi gadał że trzeba oddać co najmniej 5tyś litrów więc jak na tak specyficzny teren o dużym rozdrobnieniu jest cienko bo takich co mają 5tyś litrów  na miesiąc jest mało .

artek w limanowej i wogole w spoldzielni  sie nie dzwoni tylko idzie i rozmawia tam cena jest inna jak dzwonisz to nie wiedza z kim gadaja i tam ponoc do sklupu jest baba a nie chlop ,,,,,,podobno .nie wiem czy to prawda ale przy 25 tysia miesieczniee limka placi ponad 1,40 grubo.

tak jeden gosc co sie z nim spotkalem na targu mowil ale tyle mleka na trawie i zbozu ciezko gosc ze szczyrzyca byl czy okolic.

 

jeszcze raz mowie nie wiem czy mi prawde mowil 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artek84    104

Ja dzwoniłem do fili w Tymbarku bo tam oddaje , a w Szczyrzycu to Cystersi mają czerwone bydło zarodowe chyba 100 sztuk czy nawet więcej i  oni mogą mieć te 1,40zł a więcej takich niema.Jeden ma w Janowicach ale nie będę pisał po nazwisku to też ma jakoś chyba  z 50 sztuk też czerwone zarodowe , takich z czerwonymi to u nas dużo tylko mleka to one nie mają, a rolnicy którzy nie mają w żadnych programach bydła to mają 5-15 sztuk i niema bata dużą wydajność uzyskać bo bydło słabe genetycznie i pasza też d..y nie urywa .Mam znajomego co ma kilkanascie sztuk Hfek wydajność 7-8tyś litrów i mówił mi że miał 1,20zł .

Edytowano przez Artek84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy114    0

to jaka jest cena w tym nowym sączu np za 10 tys przy tłuszczu 4,0 i białku 3,3 ? Ty tam oddajesz ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteqD    27

Gospodarstwa z hodowlą polskiej czerwonej w limanowej mają dobrą cenę ze względu na wysoki tłuszcz. Zresztą w tamten rejon słynie z polskiej czerwonej, co roku w Szczyrzycu jest wystawa tego bydła. A Ci co mają HF czy to Limanowa czy Nowy Sącz cena jak wszędzie za październik 1,15 - 1,20 przy dostawie ok 10 000 a może i nawet mniej w/g GUS w Małopolsce najtaniej. Gospodarstawa w Lipnicy Dolnej w granicach 10000 - 15000 mają właśnie od 1,15 - 1,20 w Nowym Sączu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3100

Mlekpol Grajewo przy ilości do 5000 litrów przy średniej zawartości białka na poziomie 3,3% oraz tłuszczu 4,2% cena za październik wynosi 1,20 zł/l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil6251    3

Mlekowita wys Maz za miesiąc październik przy ilość ok 25000tyś
Tłuszcz 4.08%
Białko 3.61%
Cena 1.35 brutto
Za miesiąc listopad 5 groszy premi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skubis69    13

Nieoficjalnie tak jak pisałem Spomlek za listopad 10gr podwyżki plus 15 gr premia tylko od tego odejmma 5 gr na fundusz rozwojowy. Ale 20gr w górę. Na święta się przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Mlekovita ostro bije :) przy 35 tys litrów 3.3 białko 3.9 tłuszcz proponują już 1.42 brutto. Woj kuj-pom. Dobrze sie dzieje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Mlekovita ostro bije :) przy 35 tys litrów 3.3 białko 3.9 tłuszcz proponują już 1.42 brutto. Woj kuj-pom. Dobrze sie dzieje!

Może i proponują ale z cennika i na fakturze tyle nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciekawe czy skończą się czasy kiedy dużo dostaje dużo a mały mało. Jakby w mlekovicie trochę uśrednili cenę to mniejsi na pewno zwiększyliby produkcję. Tak jak u mnie wychodziło przy mniej niż 10 tyś 1 zł netto a duży np 30 tyś dostawał 1,20-1,25 netto.
Danielhaker dał dobry przykład hochlandu. Progi co grosz a nie 10 jak w mlekovicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

Nieoficjalnie tak jak pisałem Spomlek za listopad 10gr podwyżki plus 15 gr premia tylko od tego odejmma 5 gr na fundusz rozwojowy. Ale 20gr w górę. Na święta się przyda

To już pewne info?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skubis69    13

Kolego ba 99% myślę że mamy się z czego cieszyć firma wypracowuje duży zysk i oni chcą to podzielić żeby nie płacić na koniec roku podatku dochodowego. Za grudzień będzie to samo A może wyżej zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mlekovita ostro bije :) przy 35 tys litrów 3.3 białko 3.9 tłuszcz proponują już 1.42 brutto. Woj kuj-pom. Dobrze sie dzieje!

  

Może i proponują ale z cennika i na fakturze tyle nie ma...

Przecież za listopad tyle wyjdzie więc nie przesadzajcie ponownie.Za grudzień pewnie jeszcze coś dołożą pewnie w postaci premii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Przecież za listopad tyle wyjdzie więc nie przesadzajcie ponownie.Za grudzień pewnie jeszcze coś dołożą pewnie w postaci premii

No tak ale do faktury za listopad to jeszcze miesiąc brakuje i jest to ewidentne wprowadzanie w błąd bo teraz tyle nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAQil    0

A lowicz jak placi przy ok 6tys?

 

Powiem Ci jak u ojca jest.

Przy około 6 tys. litrów

Tłuszcz: 4.6 %

Białko: 3.23 %

Cena ok. 1.12 zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

A jak ma łowicz płacić jak puścili w h*j mleka w proszku do chin, a okazało się, że jest popsute i chinole napisali do mleczarni żeby spieprzali z tym mlekiem. Oczywiście ilości kontenerowe a nie małe. Jak ciągle takie kwiatki wychodzą to jak ta cena mleka ma być dobra.

Edytowano przez pic2ek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No tak ale do faktury za listopad to jeszcze miesiąc brakuje i jest to ewidentne wprowadzanie w błąd bo teraz tyle nie było

Chyba kolega mleka jeszcze do mlekovita nie odstawia więc najwcześniej zapewne zaczol by 1grudnia więc w czym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

A jak ma łowicz płacić jak puścili w h*j mleka w proszku do chin, a okazało się, że jest popsute i chinole napisali do mleczarni żeby spieprzali z tym mlekiem. Oczywiście ilości kontenerowe a nie małe. Jak ciągle takie kwiatki wychodzą to jak ta cena mleka ma być dobra.

Chinole też są dobre bo najpierw kontrolują zakłady zamówią towar który otrzymają a później reklamację zgłaszają a wszystko po to aby cenę zbić. Więc czasem lepiej jest wycofać dostawę niż oddać za pół darmo bo jak się przyzwyczają to cały czas będą tak robić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Jest ktoś na forum kto oddaje bądź oddawał mleko do Milkiland w Ostrowi Mazowieckiej jaka tam jest sytuacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj