Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piodro4444    69

Właśnie dziwi mnie duża różnica między bi a tl,ketozy raczej nie mam bo dostaja srutowane ziarno qq oraz pelnoporcjowke o podwyzszonym poziomie energii... tłuszcz w przedziale 4.70-5.10 mam od XX lat natomiast białko waha się w zależności od żywienia 3.20-3.50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Mi oferują z mlekowity 1.46 przy niecałych 30 tys litrów 3.3 białko 4.1 bez tłuszcz bez vatu oddział wysokie maz ale widzę że ta cena to tylko żeby przejść a potem to już sporo w dol

Ciekawe jak wyliczyli ci tą cenę bo na pewno nie z cennika, nawet po listopadowej podwyżce 5 gr to i tak o 10 gr zawyżone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Ciekawe jak wyliczyli ci tą cenę bo na pewno nie z cennika, nawet po listopadowej podwyżce 5 gr to i tak o 10 gr zawyżone

Cel to przejąć dostawce a aby to zrobić to trzeba go zachęcić ceną. Od jakiego litrażu w waszych mleczarniach zaczyna sie przedział "uzgodnienia indywidualne"? I na jaki "dodatek" z tego tutułu można liczyć? W lacpolu to przedział powyżej 30 tys a wynegocjować można ok 5 groszy. Jak jest u was? Dodam że cennikowy ostatni próg cenowy kończy sie na "powyżej 15 tys litrów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cesus    1

Według cennika tylko ta dziwna premia dla wszystkich dostawców 25 gr i premia za listopad 5 gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

mój sąsiad to mowi że ma już po 1,50 za litr ale ile w tym prawdy ale chyba prawda bo kupił nowego SUVa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturektdi    5

dobrze wam płacą!!!
MSM Mońki niecałe 1.2 zł.ponad 10000 litrów białko3,6 ,tłuszcz4.9.
paranoja.


john deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

to za październik? myślałem że Mońki płacą więcej. Mlekpol przy takich parametrach i ilości, tylko tłuszcz 4,6% i płacił 1,39brutto. Jak masz możliwość to się przenieś. Niby Mońki mają coś podnieść, ciekawe tylko ile. Jaką miałeś najniższą cenę od czasu zniesienia kwotowania?


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mlekovita mogłaby przejąć Mońki to mleka by im wystarczyło do nowej proszkowni.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    531

Dobry żart Mlekovita i przejęcie niech się póki co skupią na uporządkowaniu tego co mają bo chaos totalny i mleka by im nie wystarczyło a biada temu co  przejmuje mleczarnie i zamyka produkcje aby pozyskać surowiec. 

dobrze wam płacą!!!
MSM Mońki niecałe 1.2 zł.ponad 10000 litrów białko3,6 ,tłuszcz4.9.
paranoja.

Wypłata w terminie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlatego napisałem z przymrużeniem oka. O jakim bałaganie piszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Od 1.12 10 groszy w górę

Wiesz już Od kiedy zacznie obowiązywać u was zakaz stosowania śrut GMO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

sacz ostro w gore :)   mnie nie interesuje cena ponizej 1.50 za litr.....poprostu mnie nie interesuje


Wiesz już Od kiedy zacznie obowiązywać u was zakaz stosowania śrut GMO?

 w osm limanowa z tego co mi mowili zakaz gmo jest od zawsze .tam mleko ma byc tylko z traw i ze zboza.

 

wiec moze wkrotce wszyscy beda mieli zakaz gmo

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artek84    104

Z traw i ze zboża chcą to niech przynajmniej płacą jak za ekologiczne bo cena słabiutka , specyfika jest inna na terenie Powiatu Limanowskiego bo jest dużo małych dostawców(do 10sztuk) a nawet bym rzekł większość , ale to nie zmienia faktu ze cena śmiesznie niska jak za mleko którego produkcja jest kosztowna bo specyfika terenu i ziemia dają popalić.Zakaz GMO na skale całej Polski raczej nie możliwy bo sprowadzamy soję w wększośći GMO , a bez pasz wysokobiałkowych duża wydajność raczej nie możliwa.

Edytowano przez Artek84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy114    0

Możecie podać jakieś ceny bo mam znajomego z powiatu gorlickiego i Bobowa czy  jakoś tak płaci mu śmiesznie jak mi mówił 7 tys białko około 3,4% tłuszcz 4,1% i miał chyba 1 zł brutto . W Limanowej też taka cena ? A Marju12 ten sącz to ile płaci takim dostawcą masz jakiś cennki i jaka ta podwyżka z 1 zł na 1,10 czy z 1,40 na 1,5 zł :) Dzięki z góry :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Daniel parametry ładne ale cena jeszcze lepsza... ;)

Cena głównie jest zależna od parametrów. Ilość nie gra większej roli, bo między progami 5,10,15,20,25... jest tylko 1gr różnicy ;)

 

Wiesz już Od kiedy zacznie obowiązywać u was zakaz stosowania śrut GMO?

Od marca. Wtedy podobno podniosą cenę w granicach 10-30gr, ale nie byłbym takim optymistą, bo niełatwo będzie w 100% zastąpić soję krajowym białkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przecież w sprzedaży są gotowe granulaty NON GMO jak i sama sojowa. Są tylko droższe od zwykłych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

Z traw i ze zboża chcą to niech przynajmniej płacą jak za ekologiczne bo cena słabiutka , specyfika jest inna na terenie Powiatu Limanowskiego bo jest dużo małych dostawców(do 10sztuk) a nawet bym rzekł większość , ale to nie zmienia faktu ze cena śmiesznie niska jak za mleko którego produkcja jest kosztowna bo specyfika terenu i ziemia dają popalić.Zakaz GMO na skale całej Polski raczej nie możliwy bo sprowadzamy soję w wększośći GMO , a bez pasz wysokobiałkowych duża wydajność raczej nie możliwa.

 

nie wiem jak placi limanowa ale podobno dobrze i moze cos w tym byc bo szukaja mleka na gwalt po okolicy wiec cena idzie w gore w takich sytuacjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj