Polecane posty

PATr    409

GDT znów na plusie +4,5%

Warto dodać że każdy produkt na plusie a nie połowa +10% a druga -5%...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

z czystej ciekawości - ubezpieczacie mleko?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

z czystej ciekawości - ubezpieczacie mleko?

 

Jakie ryzyka masz na myśli? Od obciążenia za cysternę z hamującymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Jaka ilość i parametry? Mi faktura przyjdzie jutro dopiero ale z przelewu wychodzi koło 1.25zł odrobina pow 10.000l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paweł45    9

kolego Mlekpol nie bierze od innych mleczarni swego mleka ma pod dostatkiem nie wiem skąd takie info braki na jednym swoim zakładzie uzupełnia z innych zakładów więc z innych nie potrzebuje

Przerzutowe trafia i do Mlekovity i do Mlekpolu. Tylko to mleko idzie na mleko w proszku inne proste specyfiki. Zrób dobry jogurt z odwirowanego mleka. Powodzenia.

 

Jak działają małe mleczarnie to ja wiem doskonale. Korepetycji mi nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

OSM Ostrów Wlkp. +10gr za listopad. W przedziale 10-17tyś l wyjdzie niecałe 1,20zł/l brutto.

Będąc w październiku w mleczarni widziałem cysternę Spomleku, która się "tankowała". Ciekawe czy wieźli do swojego zakładu, czy tylko usługę transportu komuś robili.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    531

Przerzutowe trafia i do Mlekovity i do Mlekpolu. Tylko to mleko idzie na mleko w proszku inne proste specyfiki. Zrób dobry jogurt z odwirowanego mleka. Powodzenia.

 

Jak działają małe mleczarnie to ja wiem doskonale. Korepetycji mi nie trzeba.

To opowiedz Nam jak działają te małe mleczarnie. Może dowiemy się że dziś bardziej opłaca się być małym a nie dużym. Masz złe wiadomości mlekpol nie kupuje przerzutu. 

 

Może Spomlek powoli przejmuje OSM Ostrów Wielkopolski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

W tych Rykach to macie bardzo dobra cenę...

To dopiero teraz, a ostatnie 2 lata wegetacja +/- 1 zł i mniej. 

 

Mi też przy najmniejszym progu ilościowym ponad 1,5 zł wyszło, muszę sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1574

OSM Sierpc białko średnia 3,32 tłuszcz 3,93 przy ilości 5200 l cena 1,41 zł brutto dla Vatowca

Tylko odlicz 5gr udział i3gr dodatek za 4 miesiące to ci tyle nie wyjdzie na fakturze tyle masz ale to nie jest cena tylko za październik .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszalu    2

Robert udziały są pobierane i jednocześnie wypłacane jako dodatek, zgadza się te 3 gr dołożyli do 4 miesięcy wstecz co nie zmienia faktu, że po podliczeniu wszystkich dodatków cena za październik jest taka ja napisałem wcześniej. Mogliby dołożyć kolejne 12 gr do litra w październiku i wyszłoby podobnie, ale widocznie uznali, że taki sposób będzie bardziej sprawiedliwy.

 

Edytowano przez mariuszalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

te 3 gr wrzucili w cenę? Ja za tamten miesiąc przy białku 3,3 i tłuszczu 4,16 miałem 1,37, próg ponad 9 tys, w tym miesiącu jezcze nie mam faktury. @mariuszalu podobno za listopad mają jakąś premię rzucić ale to żadna potwierdzona informacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6636

polmlek cena 1,23 zł białko 3,2 tłuszcz 4,1 ilość około 7 tys

Edytowano przez radekz200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

OSm Sierpc jak szaleje przy ilości około 5000 litrów 1.41 szok to tak jak ja by oddawać z 20 000 to pewnie cena ponad 1.6 ale świry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniels28    15

Kolego radekz200 skladales wypowiedzenie w Pol Mleku? Jesli dobrze pamietam to od listopada miales oddawac do Mlekowity. Przy jakiej ilosci taka cena? U mnie 13200 l tl. 4,3 bi. 3.3 1,15 zl/l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Sierpc zawsze bardzo dobrze płacił, nawet w okresie dekoniunktury wyprzedził mlekovite, spomlek itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj