Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damianzetor9540    2705

Ja i moi rodzice od zawsze mieliśmy pod górkę start od 1 krowy poprzez kwotowanie było ich 6 potem ciagłe dokupowanie kwoty itp jest moment na prow nie moge złożyć bo jestem za biedny . Jest kolejny mogę złożyć ale na to co mnie nie interesuje . Lata ostatnie młody rolnik ok fajnie nastepnie chce prow nie moge bo gospodarstwo za małe rozbite na dwa 11 ha i teraz 9 ha krów przybywa roboty też a ja dalej chodz pracowity człowiek nie mogę starac się o dotację bo dla tych małych jestem za bogaty dla tych dużych za biedny. I jak Np znajomy kupił sprzet np za 50 tyś teraz zwrot 50 % czyli 25000 sprzedał stary tez z prow co był za około 15 000 dołożył do nowego 10  i jeszcze zwrot podatku jczyli nowy sprzet za max 10 000zł i jak tu zyc i być konkurencyjnym ? Jak taki normalny ma połozyć 100% kwoty  a ten wiekszy chodz ma lepiej lżej to mu dają by miał jeszcze lżej a ty masz chyba zamknąć wszystko błedne koło .

Miała być podwyżka w Mlekovicie ale cisza jak makiem zasiał .

 

Nie martw się, ja też jestem w podobnej sytuacji. :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715

no tak tylko szkoda trochę budynków :P jedni biorą kredyty na nowe obory inni będą rezygnować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak jak pisaliście podskoczyły % i to tak dużo że głowa mała białko 3.5 z 3 tłuszcz z 3.9 na 4.4

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I od razu ze 3 grosze więcej po takim skoku. Jak pisałem u mnie też wzrosło, ale nie aż tyle.Podwyżki nie trzeba. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

U mnie podskoczylo z 3.2 białko na 3.5 a tłuszcz z 4.3 na 5 ... A za parę dni białko 2.8 a tłuszcz 3.6.... paranoja...


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

nie wiem jak we włoszczowie ale polser siemiatycze w pażdzierniku podskoczył o 10gr +5gr premii w listopadzie ma być +5gr i to nie koniec

za pażdziernik faktury jeszcze nie mam ale za wrzesień wyszło 1.05zł netto przy 3.00białko .teraz białko większe to myśle że 1.3zł będzie netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Przede wszystkim za parametry, w takiej mlekovicie liczą tylko do białko 3.6 i tłuszcz 4.5 więc za wiele się nie zawojuje...

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6897

Zgadza się. Za parametry, bo ilość nie gra wielkiej roli. Co 5tys jest jeden tylko jeden grosz różnicy. Dopiero chyba od 30tys w górę są większe różnice.

No tłuszcz w tym miesiącu prawie rekordowy, zabrakło 0,02%. 

To w Mlekovicie nie mam czego szukać, poniżej 4,6% nie spada ;) A duże macie różnice cenowe w ilości? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W Mlekovicie do 4,5% tłuszczu płacą, ale i tak wynik trudno osiągalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

Wypłata już ładnie wygląda, przyjemnie będzie fakturę drukować ;) jak dojdą listopadowe parametry to i bez podwyżki sporo doleci


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Fakt, w mlekovicie do 4,5 płacą, już poprawiam :)
Co do ilości to w mlekovicie największy próg to 30+ tysięcy

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w Kole tną parametry strasznie, szczególnie tłuszcz... No i cena nędza w porównaniu z tym, co piszecie o innych mleczarniach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226

W kole za listopad podwyżka, maksymana cena to 1,4 wszystko ładnie pięknie tylko tu niby dodają a za plecami kradną, nie dość że w litrach oszukują to i białko baaaardzo w dół. 

W grudniu podobno następna podwyżko-zniżka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał, niby cena idzie w górę, ale najczęściej podwyżki dotyczą białka i tłuszczu. I teraz pytanie - jak ma być dobrze skoro przed podwyżkami parametry były 4,2-4,3 i 3,2, a teraz 3,7-3,8 i 2,9-3,0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzzz    8

W Kosowie miało być 6 gr jest 12 podwyżki próg do 20 tyś.
Białko 3.58%
Tłuszcz 4.90%
Wychodzi 1.30
Przy takich samych parametrach w mlekowicie by wychodziło 1.37
Między przedzialem do 20tys. A powyżej 20 tyś jest różnicy 2 gr.
Tylko kosow nie przerabia nawet 200 tyś dziennie pewnie na chwilę obecną Holland najlepiej płaci

Edytowano przez xzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Skup w Korczewie, bez parametrów, poniżej 5 tys l miesięcznie - 1,12 za pierwszą połowę a za drugą 1,15 zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

OSM Sierpc  . Premia 3 gr do litra za okres od 1 stycznia do 31 października . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

W Kosowie miało być 6 gr jest 12 podwyżki próg do 20 tyś.

Białko 3.58%

Tłuszcz 4.90%

Wychodzi 1.30

Przy takich samych parametrach w mlekowicie by wychodziło 1.37

Między przedzialem do 20tys. A powyżej 20 tyś jest różnicy 2 gr.

Tylko kosow nie przerabia nawet 200 tyś dziennie pewnie na chwilę obecną Holland najlepiej płaci

 

Zmieli zdanie czy parametry ci skoczyły i w sumie wyszło 12 dla ciebie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

W Kosowie miało być 6 gr jest 12 podwyżki próg do 20 tyś.

Białko 3.58%

Tłuszcz 4.90%

Wychodzi 1.30

Przy takich samych parametrach w mlekowicie by wychodziło 1.37

Między przedzialem do 20tys. A powyżej 20 tyś jest różnicy 2 gr.

Tylko kosow nie przerabia nawet 200 tyś dziennie pewnie na chwilę obecną Holland najlepiej płaci

Kosów walczy o poziom skupu surowca. Płacą nadzwyczaj nieźle jak na podmiot takiej wielkości. Czy ich na to stać? Czy nowy prezes na tyle zmienił strukturę i działalność mleczarni, że można sobie na to pozwolić? Czy marża osiągana na obecnym asortymencie jest wystarczająco duża? Nadal uważam, że podmioty tego kalibru muszą szukać inwestora zewnętrznego (konsolidacja) ponieważ jest to powolne umieranie. Na siłę nie zmienimy tendencji na rynku a ekonomia jest ekonomią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

W małych mleczarniach takich jak kosów wzrost i spadek ceny zawsze jest szybciej odczuwalny z racji takiej że oni nie mają żadnych umów z marketami, więc jak taki kosów np. sprzedaje najwięcej masła a cena masła poszła ostatnio mocno do góry więc i od razu u nich ten produkt podrożał,zapewne stąd mają pieniadze na podwyżki, taka np. mlekovita sprzedawała do biedronki 2 miesiące aż w końcu rozwiązała umowę bo bardziej opłacało się zapłacić karę umowną i podpisać nową umowę z wyższą ceną niż sprzedawać po takich cenach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj