Polecane posty

fireseba    224

niestety nie bo z federacji mam bi 3.6 a z wspaniałego Mlekpolu już tylko 3.4, a mocznik raz 100 a za dwa dni 300


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Oni na ten mocznik to chyba maja wy***ane bo to do niczego się nie liczy? prócz dla twojej informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Parametry moga byc lepsze bo kuku w tym roku lepsza, ja nic nie zmieniałem i białko z 3,2 skoczyło na 3,4 - 3,5. Somatyka niestety tez :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7189

Dziwne bo u mnie też białko w górę 3.3-3.4, niedawno 3.1 nie do ruszenia było. myślałem, ze od qq bo już powinna dobrze zakisnąć... Co do mocznika to już dłuższy czas nie mam zastrzeżeń, zmienia się adekwatnie do zmian w żywieniu nie ma skoków jak rok temu z 300 na 100


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Ja tez nie mam skoków ale na wynikach z federacji a krowy dostają ten sam tmr co dzień. Sąsiad znów ma mocznik -70


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    294

A właśnie. Jak wypłaty u osób z byłej sudowi wszystko już uregulone?

 

Zwiekszajcie mleko i o dobrych cenach szybko zapomnimy. Musimy nauczyć się kreować popyt i podaż.

No nie wierzę co czytam...

Osoba ktora sama rozwinęła produkcję przez ktorych juz mielismy kryzysy na rynku mleka teraz nas uświadamia ze My nie możemy się rozwijać bo to zaszkodzi, czysta hipokryzja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak jak ktoś pisał wy nie zwiększajcie bo cena spadnie za to ja tak :P Brzmi to jak kiepski żart .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

No nie wierzę co czytam...

Osoba ktora sama rozwinęła produkcję przez ktorych juz mielismy kryzysy na rynku mleka teraz nas uświadamia ze My nie możemy się rozwijać bo to zaszkodzi, czysta hipokryzja

 

Pisze osoba która 10 lat temu miała 6 krów i zmodernizowała się za środki UE. Dzięki takim  jak on 20 lat temu kształtowały się takie mleczarnie jak Mlekowita czy Mlekpol oraz firmy paszowe które konkurują ceną itp.


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

No nie wierzę co czytam...

Osoba ktora sama rozwinęła produkcję przez ktorych juz mielismy kryzysy na rynku mleka teraz nas uświadamia ze My nie możemy się rozwijać bo to zaszkodzi, czysta hipokryzja

Od praktycznie 4 lat mam ta sama produkcję a w ostatnim czasie nawet mniejszą. Nie zamierzam zwiększać stada. Bardziej się skupiam na optymalizacji dochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

Tez w Radomsku podskoczylo do 3.4 no ale to za sprawa kukurydzy której wcześniej nie było wogole...

ja dawalem kukurydze mielona i kiszonke z kuku..a mialem nawet ponizej 3 i ponizej 4 tluszcz...oni jak maja kryzys to tak robia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    294

Seba, jesli mialbym 6 krów to nie dostał bym dotacji, to nie takie proste jak Ci się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

10 lat temu to nie pytali się ile masz krów ani ziemi. Kupowałes to co chciałeś i nikt tego nie kwestionował. Teraz to jest paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Seba, jesli mialbym 6 krów to nie dostał bym dotacji, to nie takie proste jak Ci się wydaje.

 

my 10 la temu mieliśmy 60 dojnych, a rodzice byli o rok za starzy by dostać modernizację, po czasie mnie było komu robić i zmniejszyliśmy stado do 30 a kwotę oddaliśmy sąsiadom. Obora stoi w połowie pusta i co? Albo będziemy się powiększać albo skończymy jak Ci co wczoraj mieli 10 krów. Dostałem młodego rolnika i muszę zwiększać choć teraz płacą do ograniczenia i nie wiem co wybrać hhahaha


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    294

Nie można było zatrudnić pracownika? Czy się nie chciało robić bo to jest różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja i moi rodzice od zawsze mieliśmy pod górkę start od 1 krowy poprzez kwotowanie było ich 6 potem ciagłe dokupowanie kwoty itp jest moment na prow nie moge złożyć bo jestem za biedny . Jest kolejny mogę złożyć ale na to co mnie nie interesuje . Lata ostatnie młody rolnik ok fajnie nastepnie chce prow nie moge bo gospodarstwo za małe rozbite na dwa 11 ha i teraz 9 ha krów przybywa roboty też a ja dalej chodz pracowity człowiek nie mogę starac się o dotację bo dla tych małych jestem za bogaty dla tych dużych za biedny. I jak Np znajomy kupił sprzet np za 50 tyś teraz zwrot 50 % czyli 25000 sprzedał stary tez z prow co był za około 15 000 dołożył do nowego 10  i jeszcze zwrot podatku jczyli nowy sprzet za max 10 000zł i jak tu zyc i być konkurencyjnym ? Jak taki normalny ma połozyć 100% kwoty  a ten wiekszy chodz ma lepiej lżej to mu dają by miał jeszcze lżej a ty masz chyba zamknąć wszystko błedne koło .
Miała być podwyżka w Mlekovicie ale cisza jak makiem zasiał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
devar    10

@zkordalski

Absolutnie się z tobą zgadzam. Twoja sytuacja jest jakby żywcem wzięta z mojego przykładu. Pamiętam jak były dotacje do gospodarstw małorolnych. Niby gówniane pieniądze, ale nie mogłem się zakwalifikować bo byłem za duży. Po to żeby dostać pieniądze na modernizację byłem za mały.Dostawali cwaniacy którzy nigdy w życiu nie skalali się pracą, ale mieli ileś tam ha użytków. Ja miałem 12 krów i 11 ha użytków. Sąsiad z miał 8 krów i 50 ha użytków i oczywiście dostał dofinansowanie dwa razy po 300 tysięcy. Teraz ma 15 krów i bierze dopłaty do użytków ekologicznych. Jeżeli na tym polega równość gospodarcza to ja już wolę komunizm. Rolnicy się domagają równych dopłat w ramach Unii Europejskiej - najpierw niech ta równość zapanuje na naszym podwórku. Skończyć z tymi modernizacjami. Jak nie potrafisz sam zarobić to zmień profesję. Modernizacja powinna być albo dla wszystkich albo dla nikogo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
themrsakmejek    1001

Dokładnie, sprawiedliwości nie było i nie będzie jeden dostaje kilka razy na modernizacje a drugi w ogóle nie dostanie, znam takiego co teraz trzeci raz bierze na modernizacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

.Dostawali cwaniacy którzy nigdy w życiu nie skalali się pracą, ale mieli ileś tam ha użytków. Ja miałem 12 krów i 11 ha użytków. Sąsiad z miał 8 krów i 50 ha użytków i oczywiście dostał dofinansowanie dwa razy po 300 tysięcy. 

 

 

Czyli jeżeli ktoś był większy niż ty i dostał PROW tzn ze jest cwaniak nieskalany pracą? Może po prostu pracowitszy jeżeli zgromadził większy majątek albo miał pracowitych rodziców. Tak dla jasności ja nie brałem PROW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Oj już tak nie narzekajcie. Jesteśmy młodymi pracowitymi ludźmi. A głowy mamy od tego żeby kombinować. Nikt nikogo na siłę przy mleku nie trzyma. Są inne gałęzie gdzie też można próbować swoich sił. Ja sam kombinuje żeby do końca życia krów nie music doic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Krowy to coraz niebezpieczniejszy biznes. Ceny mleka są nieprzewidywalne. A ceny głównych pasz białkowych ulegają spekulacją. Do tego dochodzą choroby.

Naprawdę zastaniam się nad dalszą produkcją. Być może za 3- 4 lata nie będę miał już krów mlecznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo1970    51

Oj już tak nie narzekajcie. Jesteśmy młodymi pracowitymi ludźmi. A głowy mamy od tego żeby kombinować. Nikt nikogo na siłę przy mleku nie trzyma. Są inne gałęzie gdzie też można próbować swoich sił. Ja sam kombinuje żeby do końca życia krów nie music doic.

No  tak  ty  jesteś   młody  i  piękny  ja  już  tylko   piękny  z  wykształceniem    rolniczym    z  tego   co   widzę  to   z  wiekiem    możliwości  ubywa  jak  oglądam  oferty     z  płatnością  8  zł   za  godzinę   to  zaciskam   zęby  i  wracam   do   swoich   mamutów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

jak ktoś ma dużo swojej dobrej/średniej ziemi to za pewne już nie raz się zastawiał nad likwidacją krów, zapewne u rolstudent jest identycznie, ma tyle ziemi że spokojnie da sobie radę bez krów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj