Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Wiec może w końcu Mlekovita zacznie nam rzucać po 1.6 zł/litr to sam bym zamówił z dwie tony paszy wiecej na mc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Ciekawe jak wyjdzie na tym mlekovita bo od wiosny do nowej proszkowni będą kupować 2 miliony litrów mleka dziennie z przerzutu oby nie wyszli na tym jak sudowia bo pewnie przerzut wtedy będzie kosztował 2zl. Swoją drogą jestem bardzo ciekawy jak będą chcieli produkować te proszki wysokiej jakości opierając produkcję na mleku przerzutowym bo chyba każdy wie cóż to za jakość

....

Jeśli cena przerzutu się utrzyma do otwarcia to raczej będą podnosić okropnie cenę i tym samym wciągać rolników z innych mleczarni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A to nie mogą waszego mleka z Wysokiego przerabiać na proszki wysokiej jakości a na galanterię przerzutowe? Pewnie taniej im będzie kupić kolejną mleczarnię niż podnieść ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

ale żeby kupić mleczarnię to muszą mieć dobre ceny, OSM kosów lacki był bliski przejęcia ale jak zobaczyli cennik i okazało się że tylko 15 groszy jest więcej w mlekovicie a ze słoiczka nie biorą to zrezygnowali....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mlekovicie nie jest potrzebna mleczarnia tylko mleko... Dużo mleka 1/3 tego co dziś przerabiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

No tak ale najtańszą wersją jest przejecie małej mleczarni, zamknięcie zakładu i przerzucenie mleka do innego zakładu

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mleczarnia która przerabia 2miliony l dziennie nie jest mała mleczarnia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Coś mi się zdaje że jak podejmowali decyzje o budowie proszkowni liczyli na mleko z Litwy a tu zonk gospodarstwa mleczne tam popadaly. Polmlek ,mlekovita ,mlekpol wszystkie inwestują w proszek tylko ciekawe z kad mleko wezmą??? No chyba Że na eksport będzie szedł tylko proszek i z innego asortymentu zrezygnują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@KARGO w Polsce podobno jest ponad 2 mln szt. bydla mlecznego. Jak dostawcy dostaną normalną cenę to i o wydajność lepiej zadbają i w mleczarni nie zabraknie mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6703

polmlek grudziadz kuj pom 3.1bialko 3.9 tłuszcz 11.000l 0.97 netto po podwyżkach klasa raz w miesiącu .W sumie żadnych widoków na poprawe

na Twoim miejscu negocjowałbym cene :P jeśli by nie pomogło złóż wypowiedzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Mlekovita przede wszystkim to nie przemyślała lokalizacji tej wielkiej inwestycji. Zgodziłbym się na trafność tej inwestycji jakby była realizowana gdzieś w Polsce centralnej np woj Łódzkie. Gdzie jest najniższa cena surowca i z każdej strony kraju jest blisko. W Mazowiecku przy tej produkcji już jest brak surowca i idzie duży przerzut a gdzie ruszy nowa inwestycja? Koszty związane z zakupem surowca jego przerzutem mogą mocno obniżyć rentowność i trafność inwestycji.  Lecz my nie znamy i nigdy pewnie nie poznamy dlaczego prezes właśnie w Mazowiecku zdecydował o takiej inwestycji bo ja żadnych ekonomicznych symptomów nie znajduje. Natomiast Mlakpol zdecydował o lokalizacji w Mrągowie ponieważ utworzoną specjalną strefę ekonomiczną, potencjał surowcowy jaki tkwi na warmi jest mega duży. Więc tu inwestycję oceniam na duży plus. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mk11    8

nie ma dużego wyboru w okolicy żeby przejść do konkurencji .inni rolnicy mają podobnie.ceny są te same.chyba trzeba będzie zmienić hodowle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

poniżej 20.ooo tyś białko 3.5 tłuszcz 4.69 1,37 brutto osm Chorzele

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocmen24    48

Podobno osm kosow przerabia tylko 100tys litrów dziennie wiec dla Mlekowity te przejecie nie bylo by rentowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Kosów skupuje i przerabia w granicach 200 dziennie, długów jakiś przeogromnych nie mają(w takich większych to kredyt na oczyszczalnię i system komputerowy który nie działa), więc za darmo to przejęcie super, lepiej na pewno niż taka sudowia dla mlekpolu gdzie nie dość że zadłużenie wysokie to jeszcze i wypłaty kilka miesięcy w tył niepopłacone...

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

A właśnie. Jak wypłaty u osób z byłej sudowi wszystko już uregulone?

Zwiekszajcie mleko i o dobrych cenach szybko zapomnimy. Musimy nauczyć się kreować popyt i podaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

sasiad niech nie zwieksza ale ja zwieksze-takie myslenie.owszem troche mozna ale zaraz budowanie obory to nonsens.tak jak w 2 msc sie sytuacja odwrocila w gore tak zaraz bd w dol a mleczarnie cedzą nam zyski po groszach a jak kryzys orzyjdzie to uwalą odrazu tyle ile trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Chyba mieli im to do końca 2016 roku zwrócić ale jak jest to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2185

    Nie wiem jak u wszystkich,ale ja miałem zapłacone chyba przed żniwami,a cena kwiecień coś ok 85 gr   [6500l] a we wrześniu dobre 1.2 zł po odciągnięciach,a za pażdziernik będzie i 1.3 [rewelacja] :rolleyes: . Lecz wcześniej u większości nie było tak wesoło i norma pk., przeczołgali jak rekruta i  w  rezultacie w cudowny sposób [inaczej tego nie mogę określić w moim przypadku]  wszystkie :blink: parametry nie dość że wróciły do normy,to i są lepsze jak za czasów Sudowii.,, Cód'' ? ;) . Większość z tych co odeszli przejął laktopol,może ktoś cichaczem pochwali się cenami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jak ci ktoś po kilku miesiącach zaczyna płacić w terminie i 30% więcej to każdy byłby zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Gadaliście na ten Mlekpol a wcale nie jest źle. "Nie taki ten Mlekpol straszny jak go malują" :D

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Parametry to chyba wszystkim podskoczyly.
Ja mam białko 3.4 gdzie jeszcze niedawno 3.1 to była norma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj