Polecane posty

leszekb    40

Zawrócić ma gdzie bo przez całe podwórko mam zrobioną drogę i plac do zawracania wziąłem firmę i wszystko utwardzone tłuczniem i zrobiona podsypka z piasku , nie mało to kosztowalo ale on zamiast zawracać na placu manewrowym woli u sąsiada  :blink:  i robi to złośliwie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam z nimi dobrze żyje i nie mam problemów, żeby mi po podwórku całym kręcił jeden albo drugi. Raz wystarczyło zwrócić uwagę. Leszek coś mi się wydaje, że oni Ci tylko i wyłącznie na złość robią. Co do mieszadła to masz racje, bo im zawsze się spieszy. Nie raz "prostowaliśmy" im samochód bo oparł się o drzewko gdzieś po drodze :D


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

U mnie w Radomsku parametry wychodzą dobrze wiadomo ze są jakieś minimalne różnice ale nie wiecej jak 0.05 %. TŁUSZCZ mam 4.4 białko 3.4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Ja tam z nimi dobrze żyje i nie mam problemów, żeby mi po podwórku całym kręcił jeden albo drugi. Raz wystarczyło zwrócić uwagę. Leszek coś mi się wydaje, że oni Ci tylko i wyłącznie na złość robią. Co do mieszadła to masz racje, bo im zawsze się spieszy. Nie raz "prostowaliśmy" im samochód bo oparł się o drzewko gdzieś po drodze :D

Tylko jeden kierowca jest w porządku , nie mam do niego zastrzeżeń  a drugi to szczyl młody i pozjadał wszystkie rozumy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I Ty nie wiesz co zrobić? Wystarczyłby dobry opier..l i rura mu zmięknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciekawe co na to nasz ekspert grzesiu który ogłaszał rychłe spatki bo to spekulacje jak wyczytad w internecie.A to nie spekulacje tylko mleka brakuje na rynku po kryzysie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Na Waszym miejscu ja bym się tak nie podniecał tymi procentami na plus. Bo nie ma to aż tak wielkiego i szybkiego przełożenia na cenę kontraktów w Polsce. Oczywiście dobrze że udaje się zanotować takie wzrosty. Lecz ja nadal jestem sceptycznie nastawiony do tego co się dzieje na rynku mleka. Może @KARGO wytłumaczysz Nam co jest powodem tak rychłego popytu na mleko? Bo ja nie wiem nie umie znaleźć na te pytanie odpowiedzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Otóż to że w kilku europejskich krajach mleczarnie nie są w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości towaru do sklepów z powodu obniżonego skupu o eksporcie już nie mowa.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Skup mleka trochę przyhamował ale globalnie jest to wcale niezauważalne.  Czy Ty chcesz mi wmówić że nagle ludzie zaczęli na gwałt wykupować ze sklepów mleko w proszku? Bo ten walor wywindował obecny wynik przetargu. Mleko w proszku jest produktem o bardzo długim okresie przydatności co czyni go idealnym produktem do spekulacji na rynku. Reszta indeksów rynku mleka nieznaczne normalne wzrosty. W imię tego co piszesz to pierwsza powinna drożeć galanteria mleczarska.

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak byś trochę myślał wiedział byś o co chodzi.. Skoro w Europie brakuje mleka większość idzie na własny rynek czyli galanterię i sery i mleko tylko nadmiar tego co był szedł na proszek,wiec rynek to widzi i reaguje wzrostem i to dużym bo zaczyna go brakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

^^ dokładnie, proszek mleczarnie robiły z nadmiarów mleka, między innymi dlatego że dało się go wysłać do miejsc dalej położonych gdzie np. mleko zanim zapłynęło to zostawał tydzień terminu przydatności....  wiec jak brakuje proszku to logiczne że jego ceny pójdą mocniej do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

1.5 to taka cena gdzie da się sensownie inwestować i godnie żyć, jak dla mnie więcej nie ma potrzeby, 1,4-1,5 to taka cena gdzie mogłaby się utrzymać cały czas przy obecnych kosztach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja w radomsku uważam że parametry sa cały czas zaniżane .niemam oceny wiec nie porównam ale oni chyba jako jedyna mleczarnia cały czas podnosza na parametrach bo maja na to wpływ .czemu nie podniosą na ilosci ? bo by musieli rzetelnie wypłacic a tak kombinują na lewo i prawo nieraz kilka dni niema wynikow ze zbiornika .dzwoniłem powiedzieli ze nie maja obowiazku co dzien robic badania .moga nawet raz w miesiacu zrobic powiedzieli .i co tu począć. rzetelne wyniki to uważam że były za czsów stacji gdzie sami mielismy urzdzenie i robilismy . wszystko sie zgadzało !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

1,4-1,5 zł to dostaliby dostawcy z 20-30 tyś na msc. Reszta będzie musiał zadowolić się 1,3-1,35 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@grzesiu wytłumaczenia na tą sytuację nie ma nawet w zarządach mleczarni. Mleko w proszku ma termin przydatności nawet 3 lata. Popyt wewnętrzny nakręcił się bardzo i w tej chwili mleko pełne przerzutowe kosztuje nawet 1,70 zł. Lokalny podmiot płaci już największym dostawcą nawet 1,55 zł. Ja myślę, że to szansa dla mleczarstwa by zająć miejsce czołowego producenta w Europie. Relatywnie niskie koszty w porównaniu z innymi krajami dają nam bardzo dużą szansę. Nie łudźcie się, że na zachodzie jest mniejsza produkcja. Brat w zeszłym tygodniu wrócił z Niemiec i tam akurat znajomy gospodarz buduje kolejną obore. Tną koszty strasznie. O oborach z robotami i innymi wynalazkami nawet nikt tam nie myśli bo za drogo to wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Ostatnio kolega który robi w spedycji morskiej mowił ,że zadzwonił do niego gość z małego afrykańskiego kraju ( nie będę podawał nazwy bo to bez znaczenia) i prosił aby znaleźć mu dostawcę który zapewni dostawy na poziomie kilku tys. ton/miesiąc ( dokoładnej ilości nie będę pisał hbo to też bez znaczenia) proszku mlecznego. Ogolnie mowił, że jest straszna sraczka szczególnie jeśli chodzi o proszek. A co do samych cen to jeśli chodzi o mnie to niech zostanie taka jaka jest jak najdłużej a będę skakał z radości i uszami klaskał :) bo przy mojej ilości i parametrach będę miał ok. 1,35-1,36 po ostatniej podwyżce w Mlekpolu.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

@grzesiu wytłumaczenia na tą sytuację nie ma nawet w zarządach mleczarni. Mleko w proszku ma termin przydatności nawet 3 lata. Popyt wewnętrzny nakręcił się bardzo i w tej chwili mleko pełne przerzutowe kosztuje nawet 1,70 zł. Lokalny podmiot płaci już największym dostawcą nawet 1,55 zł. Ja myślę, że to szansa dla mleczarstwa by zająć miejsce czołowego producenta w Europie. Relatywnie niskie koszty w porównaniu z innymi krajami dają nam bardzo dużą szansę. Nie łudźcie się, że na zachodzie jest mniejsza produkcja. Brat w zeszłym tygodniu wrócił z Niemiec i tam akurat znajomy gospodarz buduje kolejną obore. Tną koszty strasznie. O oborach z robotami i innymi wynalazkami nawet nikt tam nie myśli bo za drogo to wychodzi.

 

za 1,7 zł to już nie tak łatwo kupić, mała mleczarnia która nie kupuje za dużo musi płacić po 1,8...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciekawe jak wyjdzie na tym mlekovita bo od wiosny do nowej proszkowni będą kupować 2 miliony litrów mleka dziennie z przerzutu oby nie wyszli na tym jak sudowia bo pewnie przerzut wtedy będzie kosztował 2zl. Swoją drogą jestem bardzo ciekawy jak będą chcieli produkować te proszki wysokiej jakości opierając produkcję na mleku przerzutowym bo chyba każdy wie cóż to za jakość
....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie ma co przesadzać z ceną 1,5 zł, wystarczy że będzie utrzymywała się na poziomie 1,3 - 1.35 zł i będzie bardzo dobrze, o cenie 1,5 zł to chyba myślą ludzie tacy jak w ostatnim topagrar gdzie budowa obory za 4 mln i jak gość mówił koszt wyprodukowania litra to 1,2 zł !! aż mnie zatkało normalnie, no ale jak gość myślał że cena będzie cały czas 2 zł to stawiał oborę. Te 1,35 zł w zupełności wystarczy by wyżywić rodzinę 5 osobową i jeszcze zostało na jakieś inwestycje, wiadomo nie takie że po miesiącu będzie można wydać na maszynę kilkadziesiąt tyś ale po roku można kupić jakiś sprzęt, osobiście mi przy takiej cenie zostawało by z każdego litra jakieś 60-55 gr co przy ilości 20 tyś daję koło 11-12 tyś na miesiąc więc jest to nie ma co ukrywać dobry pieniądz. Wolę żeby taka cena się utrzymała dłuższy czas niż mieliby windować do 1.6 zł albo i więcej a ludzie znowu by budowali obory i kupowali jałówki a potem znowu by spadła do 1 zł i znowu lament bo na kredyty nie starcza bo wyprodukowanie litra jest droższe niż jego sprzedaż 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podpisuje się pod tym obiema rękami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Stała cena jest znacznie lepsza ale to nie działa tak. Koszty produkcji też są różne w różnych regionach (terenach) kraju. U mnie np. Sa najbardziej nierowne pola w calym kraju i nie ma sensu kupować kosiarki na przód. Mam łąki oddalone o 40km i tam hektar dyskową koszę 20min a koło domu 40-50min spalając przy tym 40% więcej paliwa oraz tracąc 100% czasu. Tak samo jest z orką, uprawą przedsiewną, sianiem nawozów itd. Ceny nawozów należą do najwyższych bo mieszkam w regionie gdzie produkcja mleka jest najwyższa, a najlepiej każdy zarobi na rolniku mleczarzu bo nie ma on 100 hektarów i nie kupi nic hurtowo tylko od pośrednika. Więc koszty produkcji mogą sie wachać nawet o 30% na słabszych ziemiach.


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cóż to za region gdzie produkcja mleka jest najwyższa bo cały czas myślałem ze to w moich stronach jest najwieksza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mk11    8

polmlek grudziadz kuj pom 3.1bialko 3.9 tłuszcz 11.000l 0.97 netto po podwyżkach klasa raz w miesiącu .W sumie żadnych widoków na poprawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj