Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grzegorz132    12

Białko w mleku to podniesie soja, rzepak. Kukurydza to pasza energetyczna.

mówisz o białku w paszy  której częsc zamini się w mocznik  i to podniesie

a %bialka w mleku podniesie energia tj np zboze kukurydza wyslodki itd      .... wiecej energi zrobi rowniez spadek mocznika delikatny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Białoo podniesie białko to rozumienie tych co myślą że kiszonka z kuku jest pasza białkową i dają tą kukurydze, a potem mowią na skupach ile to białka nakosili a drudzy na to "ja też". Białko podnosi białko jak jest ono niskie, ale ja tam się na tym nie znam tak jak niektórzy na forum.

Federacja bialko 3.48% Mlekpol 3.3% to samo u Was? Sasiad ma z mleczaeni 3.6%


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

ja mam aktualnie białki na poziomie 3,7a tłuszcz waha się w granicach 4,8-5,2. wyniki z Mlekpola


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Kiszonkom z kukurydzy również podniesie się białko, jak u mnie zabrakło i przeskoczyły na suche wytłoki białko z 3,5 spadło na 3,0. Gdy w październiku znów zaczęły dostawać kuku białko podskoczyło do 3,3. (w międzyczasie ocieliły się 4 sztuki gdzie srednio każda daje po 40 litrów, dlatego nie wzrosło do poprzedniego poziomu) pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

co niektorzy to widze musza sie sporo podszkolic w temacie zywienia. Jak mozna godowac bydlo i nie znac podstaw zywienia...

 pasza bialkowa podnisi tluszcz i mocznik w mleku, pasza energetyczna czyli QQ podnosi białko !

Co do ceny Mlekovita ma cos podniesc tylko nie wiadomo ile ale prawdopodobnie bedzie to 5 gr

Edytowano przez zetorr6441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

czyli moje wyniki kłamią... najgorzej to jak ktoś myśli że na wszystkim się zna a w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A kukurydza sucha śrutowana a mielone kiszone ziarno kukurydzy potocznie zwane CCM? Różni się czymś, któreś lepsze gorsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Pasze białkowe są trawione w efekcie czego powstaje azot w formie amidowej ( dla tego niektórzy stosują w żywieniu mocznik) który jest potrzebny bakteriom azotolubnym do syntezy białka ze skrobi (kukurydza, zboża itp.). Tak mocno po skrócie.
Mlekpol 1,26 brutto ryczałt bi. 3.1 tł. 4

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

Białoo podniesie białko to rozumienie tych co myślą że kiszonka z kuku jest pasza białkową i dają tą kukurydze, a potem mowią na skupach ile to białka nakosili a drudzy na to "ja też". Białko podnosi białko jak jest ono niskie, ale ja tam się na tym nie znam tak jak niektórzy na forum.

 

Federacja bialko 3.48% Mlekpol 3.3% to samo u Was? Sasiad ma z mleczaeni 3.6%

 

 u mnie z federacji bialko 3.48 tłuszcz 4,69 a z mleczani białko 3.3 tluszcz 4.4 czyli to samo co u ciebie. mleko pobierane tego samego dnia i z federacji i przez mleczarnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12191

białko w mleczarni 3,82 w federacj 3,78 mleczarnia Ryki podwyżka 20 gr od września i prawdopodobne premie jeszcze na koniec roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Dziwi mnie rozrzutność i optymizm niektórych prezesów. Mówi się, że na rynku mleka potrzebna jest stabilizacja a sami podpuszczają gospodarzy do kolejnych inwestycji. Gdy ceny kontraktów zaczną spadać to pierwsi zaczną obalać cenę surowca a nie o to tu chodzi. Polski rolnik potrzebuje stabilizacji!! Dobra mleczarnia w chwilach kryzysowych starała się płacić cenę pozwalającą godnie żyć np mlekpol, mlekovita

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Fakt tu cena w naj gorszym dołku nie spadła po  niżej 1.05zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mylisz się. Mi wyszło 1,00 netto a jak ktoś ma keszcze mniej mleka to może i 0,95 było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porems    69

BESTMILK podwyższka za październik +8 gr listopad +8 gr

Edytowano przez porems

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

Dziwi mnie rozrzutność i optymizm niektórych prezesów. Mówi się, że na rynku mleka potrzebna jest stabilizacja a sami podpuszczają gospodarzy do kolejnych inwestycji. Gdy ceny kontraktów zaczną spadać to pierwsi zaczną obalać cenę surowca a nie o to tu chodzi. Polski rolnik potrzebuje stabilizacji!! Dobra mleczarnia w chwilach kryzysowych starała się płacić cenę pozwalającą godnie żyć np mlekpol, mlekovita

 

rozrzutność i optymizm, jestem trochę innego zdania, akurat w czasie kryzysu sm ryki płaciła ok. 1 zl/ l a to, że w tej chwili za październik zapłaci 1,55-1,60 to świadczy tylko i wyłącznie o samej spółdzielni i podejsciu Prezesa, całej Rady do rolników. nie nazwał bym tego podpuszczaniem bo zapłacąc te cene dla rolników spółdzielnia też musi przecież zarobić a to ze może nie tyle co inne mleczarnie to już inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12191

grzesiu to wytłumacz jak inna mleczarnia zbliży się z ceną do stawek Piątnicy to nienormalne czy zakazane ? Spółdzielnia jest w końcu własnością członków i jak są zyski to może je dzielić pomiędzy rolników . Ryki zrobiły sporo inwestycj i nie mają długów więc dzielą pieniądze dla udziałowców .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj