Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PATr    409

Takie psie myślenie, że zachodnie to lepsze, a nasze to g*

Ja Wysokie Mazowieckie, mam 9 tys wydajności stado, wystawiłam ogłoszenia, bo mam kary i d*pa. Znajomy 11 tys stado i jałówki po Haydenie z wydajnością matek 10 tys i nikt się nie zgłosił. Widziałam Dunki u znajomego, to widać, że genetyka niezła, ale objętość brzucha bardzo słaba, czyli jako cielęta słabo karmione. Dla mnie to priorytet, bo czym głębsza, tym więcej przerobi i mlekiem się odwdzięczy. Z ciekawści mają te importowane status wolne od Ibr?

 

Sorry, że nie na temat ;)

Ja akurat kupuje z Danii pierwiastki i polecam, w Danii maja urzędowo wolne od ibr/bvd więc ryzyko znikome ale już z niemiec to jak dla mnie to samo co i polskie tylko droższe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niech kupują, budują a za 2 góra 3 msc będą skomleć, że znów cena spadła. 15 jest protest przeciw CETA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

Ropsonok , to Ty z Suwałk i sam na siebie psioczysz :blink:,   

  A tak na boku to chyba chińczycy zajęli ,, tematy bez odpowiedzi'' ,od razu z kilkudziesięciu na 141,same krzaczki

Edytowano przez kizak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech kupują, budują a za 2 góra 3 msc będą skomleć, że znów cena spadła. 15 jest protest przeciw CETA.

W mediach zamiast o tym mówić to pier*olili przez tydzień o marszach. Najlepiej żeby nikt nic nie wiedział i nikt się nie burzył przeciw CETA.

sorry za mały OT. 


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Ja akurat kupuje z Danii pierwiastki i polecam, w Danii maja urzędowo wolne od ibr/bvd więc ryzyko znikome ale już z niemiec to jak dla mnie to samo co i polskie tylko droższe...

To oznacza tylko, że stada bez statusu wolne od Ibr, nie mogą sprzedawać jałówek do hodowli u siebie, a u nas mogą, bo nasze prawo na to pozwala. Jeśli w papierach nic nie ma, to radzę ostrożność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a unia czemu tak się Polską interesuje, bo to dobry powód aby odwrócić uwagę od przekrętów co robią, kto mądry podpisuje takie umowy, w europie nie ma co robić z żywnością a oni chcą jeszcze ściągać zza granicy, musiały pójść dobre łapówki skoro się na to zgodzili ci co dbają a unię i dzięki nim unia rozwinęła skrzydła, chore to jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715

Takie psie myślenie, że zachodnie to lepsze, a nasze to g*

Ja Wysokie Mazowieckie, mam 9 tys wydajności stado, wystawiłam ogłoszenia, bo mam kary i d*pa. Znajomy 11 tys stado i jałówki po Haydenie z wydajnością matek 10 tys i nikt się nie zgłosił. Widziałam Dunki u znajomego, to widać, że genetyka niezła, ale objętość brzucha bardzo słaba, czyli jako cielęta słabo karmione. Dla mnie to priorytet, bo czym głębsza, tym więcej przerobi i mlekiem się odwdzięczy. Z ciekawści mają te importowane status wolne od Ibr?

 

Sorry, że nie na temat ;)

ile za te jałówki? :P są na olx? kiedy teremin wycieleń i czy są bez rogów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ogólnie Polska gospodarka zyska na podpisaniu umowy z CETA jednak to będą inne branże niż ROLNICZE. Rolnictwo straci ponosząc koszt tej umowy z reszta z rosyjskim embargo było tak samo że to rolnicy ponosili największe straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Piotrass@ w Radomsku przy tych parametrach za październik wyszłoby Ci minimum 1.35brutto A jak 50tys byś przekroczył to plus 4gr. Wg.cennika napisałem.
A tak poza tematem Piotrass z skąd jesteś jeśli to nie tajemnica?


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

To oznacza tylko, że stada bez statusu wolne od Ibr, nie mogą sprzedawać jałówek do hodowli u siebie, a u nas mogą, bo nasze prawo na to pozwala. Jeśli w papierach nic nie ma, to radzę ostrożność.

Jest w papierach, bynajmniej u tych sztuk kupowanych u Konrada, ale ja wyleczyłem stado z ibr i bvd, dlatego wiem ile to kosztuje więc jak już jestem zmuszony do kupna to biorę tylko i wyłącznie z Danii bo tym zaświadczeniem od polskich lekarzy że stado jest wolne od ibr/bvd to mogę się podetrzeć conajwyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Wart milk Sieradz 1,06zl netto  3,3 bialko ,4.0 Tl ok 45 tys l.. zenada...

Wart Milk usilnie trzyma w sieciach cene UHT 1.99zł więc prędkich wzrostów ceny surowca bym się nie spodziewał. 

 

 

Ropsonok , to Ty z Suwałk i sam na siebie psioczysz blink.png,   

  A tak na boku to chyba chińczycy zajęli ,, tematy bez odpowiedzi'' ,od razu z kilkudziesięciu na 141,same krzaczki

 

Wytłumacz bo nie rozumie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

bi 3.4 tl. 3.9 15tyś 1.20 netto Mlekpol - kara za nadprodukcje

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

fireseba, kiedy miałeś wypłatę? normalnie 10? U mnie białko 3.6, tłuszcz 5, trzeba chyba słabiej karmić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dostałem nietypowy sms z Mlekovity. Można składać wnioski o udzielenie pożyczki na spłatę kary za przekroczenie kwoty mlecznej. Wniosek składamy do 15.10.2016 w ARiMR. Co ma Arimr do mleka i czemu tak późno sms jak agencja w sobotę zamknięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1989    2

to ma byc bez procentowa pozyczka, arimr przejeła ta sprawe. I z tego co ja wiem to bedzie pozyczka na nie uregulowane zobowiazania, Czyli teraz juz trzecią rate kary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pytałem w mleczarni i jak kolega wyżej pisze. Arimr udziela bezprocentowej pożyczki. Trzeba chyba mieć ze sobą decyzję o przekroczeniu kwoty. O więcej informacji mam pytać w agencji. Złożyć wniosek, bo jutro ostatni dzień a brakujące dokumenty dostarczyć po czasie. Zostało mi 3600 zł i raczej nie będę składał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerardpolska    13

Sprzedam otręby pszenne ilości samochodowe 20-24t

cena:

270 luzem

310 worek 25kg

ceny netto loco 22-510 Uchanie, Mojsławice 58

możliwość dostawy na miejsce

602366556

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

fireseba, kiedy miałeś wypłatę? normalnie 10? U mnie białko 3.6, tłuszcz 5, trzeba chyba słabiej karmić

Teraz odciągneli karę za nadprodukcje, więc może wypłaty Ci nie stykło skoro jeszcze nie dostałeś ;) ale fakt spr teraz sms z banku i zawsze była 7-8 każdego miesiąca teraz 10, ale 7 wypadal w piątek więc bez spiny mogli nie zdążyć...

Dziesiąty matki boskiej płacącej kolejki pod bankiem i adoracja bankomatu :D


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Kary za nadprodukcję miałem tylko (albo aż) 10 tys i ją od razu mi potrącili. dzisiaj nie byłem w banku ale jutro zajdę zobaczyć. Najszybciej to mają kaszanę w zakładzie w Suwałkach bo tam teraz wożą moje mleczko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Mlekovita wys. mazowieckie, 3,81 tł 3,31 białko 1.28 netto
Największy próg ilościowy(30+)

ogólnie w wysokim dopłata do litra wzrosła z 15 gr na 25 więc 10 gr podwyżki na wrzesień

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715

Pytałem w mleczarni i jak kolega wyżej pisze. Arimr udziela bezprocentowej pożyczki. Trzeba chyba mieć ze sobą decyzję o przekroczeniu kwoty. O więcej informacji mam pytać w agencji. Złożyć wniosek, bo jutro ostatni dzień a brakujące dokumenty dostarczyć po czasie. Zostało mi 3600 zł i raczej nie będę składał.

można wnioskować o pożyczkę za dwie raty bo jest to stan zadłużenia na dzień 31 sierpnia :) jest to pożyczka na 10 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj