Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grzesiu    531

Chłopy trochę analizy. Bo co iinego mówi nam cyfra o skupie mleka a co innego jest cyfra z przerobem. Mlekpol faktycznie najwięcej skupił od swoich gospodarzy!!! Mlekovita natomiast skupuje od swoich mniej ale za to mega dużo kupuje co za tym idzie więcej przerabia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
larysto    2

MLEKOVITA wie jak być numerem JEDEN na rynku.

 

Z tego co mi wiadomo od dwóch lat MLEKOVITA skupuje i przerabia naj więcej mleka w Kraju sprawdz sobie nawet w wiki.

Ale Spomlek naprawdę płaci świetnie jak czytam co tu forumowicze piszą .

Tak, ciekawe tylko ilu osobom wyjdzie te 1,50... 5% dostawców, a może to i tak mocno zawyżony %. Reszta ledwie załapie się na 1,20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteqD    27

Śmieszy mnie ta wasza dyskusja. Podajecie cene w spomleku która de facto jest tylko na papierku bo nikt z was nie odlicza 3-5 gr na fundusze które pobiera Spomlek. Szkoda że nie udzielaliście się tak w Spomleku kiedy miesliście 1 zł brutto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Ja bym wolał te powiedzmy 1.3zł przy 15tys przez cały rok niż chwilowe 1.5zł ludzie ogłupieją zaczną dostawiać, budować i zdechnie na 1.1zł.
U mnie kolega zrezygnował z budowy, teraz już widzę szykuje teren ziemię wybiera i geodeta paliki zabijał...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Ludzie głupieją przez te podwyżki, nigdzie nie da się kupić jałówek bo zanim przyjadą to już sprzedane... Moim zdaniem cena się utrzyma max do końca roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Ludzie głupieją przez te podwyżki, nigdzie nie da się kupić jałówek bo zanim przyjadą to już sprzedane... Moim zdaniem cena się utrzyma max do końca roku...

U nas zainteresowania jałówkami brak. Przez 2 mies 2 telefony i cisza. Wielu by się przy karach poratowało. Z pod oceny już poniżej 5 tys schodzą. Ja wole doić i starsze sprzedać niż sprzedawać za cenę mięsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

jaki rejon? łomża/zambrów/ciechanowiec wszystkie zagraniczne po 6500-7000 zł schodzą jak ciepłe bułeczki, zanim przyjedzie transport to już wszystko zarezerwowane i trzeba czekać, nie wiem jak jest tylko z polskimi sztukami

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skubis69    13

No dobrze, a ile Spomlek obcina Wam na udziały, bo nigdy nie podajecie cen "do ręki"? ;)

 

Potracają 5 gr na fundusz udziału zawieszone

Edytowano przez Skubis69

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skubis69    13

Śmieszy mnie ta wasza dyskusja. Podajecie cene w spomleku która de facto jest tylko na papierku bo nikt z was nie odlicza 3-5 gr na fundusze które pobiera Spomlek. Szkoda że nie udzielaliście się tak w Spomleku kiedy miesliście 1 zł brutto...

.

 

 

Kolego a co Ci tak gula skacze?? Zazdrościsz że w koncu dostajemy godziwa zapłatę?? Chwal się ile ty miałeś trzy miesiące temu za mleko. Życzę Ci cen jak w Piatnicy bobo jest wzór dla każdej spoldzielni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteqD    27

Nic mi nie skacze kolego. Wprowadzacie ludzi w błąd. Na moim tereniu skupuje Spomlek i gdy akurat dzwonie do nich z zapytaniem jaką miałbym cenę przy moich parametrach które są podobne do waszych i jak zaczyna mi wyliczać to smiać mi się chce... niby 1,30 ale na tak naprawdę 7 gr mniej bo jakieś potrącenia na fundusz czy brak stażu w mleczarni czy jakoś tak... a 1,20 to i ja mam więc dla 3 gr + jeszcze udziały trzeba zapłacić to dziękuje w obecnej mleczarni mam lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

jaki rejon? łomża/zambrów/ciechanowiec wszystkie Czat po 6500-7000 zł schodzą jak ciepłe bułeczki, zanim przyjedzie transport to już wszystko zarezerwowane i trzeba czekać, nie wiem jak jest tylko z polskimi sztukami

Takie psie myślenie, że zachodnie to lepsze, a nasze to g*

Ja Wysokie Mazowieckie, mam 9 tys wydajności stado, wystawiłam ogłoszenia, bo mam kary i d*pa. Znajomy 11 tys stado i jałówki po Haydenie z wydajnością matek 10 tys i nikt się nie zgłosił. Widziałam Dunki u znajomego, to widać, że genetyka niezła, ale objętość brzucha bardzo słaba, czyli jako cielęta słabo karmione. Dla mnie to priorytet, bo czym głębsza, tym więcej przerobi i mlekiem się odwdzięczy. Z ciekawści mają te importowane status wolne od Ibr?

 

Sorry, że nie na temat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

Borawski oszalal bo wychodzi ze jedna proszkownie za 300mln buduje a druga bedzie za 425mln budowal.

A co do jalowek to tez ocenę mam od 1994r. Genetyka bdb i nie chcieli 4500netto dac jakis czas temu.Wole stara krowe wybrakowac lub jakas slabsza.A do konrada czy inych leca po 7-8 tys placa. jak leci i sie zabijaja.Glupie myslenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj