Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Jak myślicie jak długo będą podwyżki i do ilu może dojść?  Wrócą ceny 1,5zł +?

 

Jak ceny dojdą do 1,5 to jeszcze szybciej spadną. Te mln ton masła zakupionych po 9 zł w maju w końcu jakiś spekulant puści na rynek i skończą się wszelkie podwyżki. Potrzeba nam stabilizacji na poziomie "godnego" zysku dla rolnika, a nie jakiejś kosmicznej hossy na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Jak ceny dojdą do 1,5 to jeszcze szybciej spadną. Te mln ton masła zakupionych po 9 zł w maju w końcu jakiś spekulant puści na rynek i skończą się wszelkie podwyżki. Potrzeba nam stabilizacji na poziomie "godnego" zysku dla rolnika, a nie jakiejś kosmicznej hossy na rynku.

Tak jak mówisz. Zebrało się kilku poważnych graczy na rynku mleka i spekulują. Wywindują ceny przetworów do odpowiadającego im  poziomu cen i zaczną sprzedawać zapasy kupione w czasie kryzysu haha i wtedy znów boleśnie tąpnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

będą tak dalej podnosić te ceny to niewiadomo będzie co z pieniędzmi robić :-D

 

Jak co,kupować ziemię po 100 tyś za ha :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobry czy przebiegły gospodarz z Mlekovity nie ma pozaklasowego? Sporo jeszcze tych kombinatorów i łapówkarzy. Ze 2 tyg temu był z Barablnowa z kierowcą były kierownik skupu( teraz przydupas szefa, bo nie wiem czym się teraz zajmuje) i pobierał próbki. Z ciekawości zajrzał do pomieszczenia obok czy może jakichś baniek z pozaklasowym nie mam.
Ja nie z tych co dają stówkę. To ode mnie chcieli brać, bo mam dobre.

Dobry gospodarz nie ma pozaklasowych w mlekovicie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Chodziło mi o to że jak masz dobre mleko i trafi ci się pozaklasowe to dzwonisz żeby pobrali dodatkową próbę i zero problemu, problem pojawia się w takich mleczarniach gdzie o pozaklasowych dowiadujesz się dopiero na fakturze i nic nie możesz zrobić... W mlekovicie jak dostaniesz sms'a to do połowy/końca miesiąca masz kilka dni na to aby zdążyć poprawić komórki przed dodatkową próbą, temat o łapówkarzach to odrębna kwestia i nie to miałem na myśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Płn. Wielkopolska 10 tys.L tł. 3,9 b. 3,42 - 1,27 brutto

 

5 gr podwyżki za wrzesień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
devar    10

Pewnie wzrosty wyhamują wcześniej niż się spodziewano. N nowozelandzkiej giełdzie dzisiejsze notowania mleka 3% w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moim zdaniem to korekta spowodowana realizacja zysków po długotrwałych wzrostach pewnie teraz przez kolejnych parę notowań ceny będą delikatnie się wahać po czym nastąpi wolny wzrost indeksow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Mlekowita Trzebownisko +8gr za wrzesień a początkowo mówili o 10gr ciekawe tylko czy do końca roku się utrzyma ew wzrośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sss    2

Te 8 groszy to dodatkowa dopłata? Bo wcześniej już niektórzy dostali sms że 10 groszy do litra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja dostałem z Baranowa i w treści było 10 groszy za wrzesień a koledzy z Wysokiego pisali nie mniej niż 10 gr. To Mlekovita tak dzieli cenę w oddziałach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Te 8 groszy to dodatkowa dopłata? Bo wcześniej już niektórzy dostali sms że 10 groszy do litra

 

 

Ja dostałem z Baranowa i w treści było 10 groszy za wrzesień a koledzy z Wysokiego pisali nie mniej niż 10 gr. To Mlekovita tak dzieli cenę w oddziałach?

 

Dzwoniłem do oddziału to powiedzieli mi że 8gr podwyżki za wrzesień, jak widać co oddział to inne zasady mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

bartlomiej456 4.2 tłuszcz i 3.4 białko. Przekroczony próg 35tys.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Jeden z kierowców nagminnie pobiera próbkę mleka nie pipetką tylko jak wypompuje mleko ze zbiornika to podstawia te naczynko . Czy ma to jakiś wpływ na zawartość tł. i białka ? Jak się mu  zwróci uwagę to oburzony .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj