Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
leszekb    40

polmlek 5 gr od 16 września i od 1 października conajmniej 5 gr :) i teraz nie wiem czy przenosić się do mlekovity od 1listopada czy zostać w polmleku

Lepiej poczekaj bo możesz żałować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Żeby komuś zwracać uwagę to trzeba zacząć od siebie, dawaj suche sianko, pokrzywke i co tam jeszcze bez grama dodatków witamin na samym zbożu. Piszesz, ze ludzie u Ciebie nie dają kiszonek, a w innych tematach piszesz o kiszonkach i jaki dac zakiszacz, coś nie halo... I pochwal się wydajnością koniecznie

Oddaje mleko do tej samej spildzielni i nic z tym sam nie zrobie. Kazdy musi sie przystosiwac do tego co robi prezes i produkowac nie jakosc a ilosc. Gdybym dostal 30gr wiecej za mleko bez kiszonek bym sie nawet nie zastanawial i to robil. Tak jak pisalem na poprzedniej stronie, trzeba isc w jakosc nie w ilosc i doic klientow nie rolnikow. Jesli nic z tym nie zrobimy to na 100% po dobrej koniunkturze przyjdzie kryzys, a im wieksza bedzie cena tym pozniej mocniej spadnie.

 

Zle mnie rozumiecie to nie Wasza wina ze taki jest produkt tylko tych co mysla ze zyski mnozy sie przez ilosc (prezesi). Piatnica to rozumie ale idzmy jeszcze dalej...

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

w sensie że 9 gr za październik podnieśli? bo z tego co pamiętam oni zawsze w przód podają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

czego zalowac? po tych podwyzkach w polmleku wyjdzie okolo 1,15 ciekawe jaka cena bedzie w mlekovicie?

Andrzej Mikulewicz podał jeden z powodów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie zmieniłem mleczarnie różnica w cenie między Łowiczem a Mlekovita wyszła prawie 20 gr a potym jak kilku dostawców złożyło wypowiedzenie łowicz zrobił nadzwyczajne zebranie walne i podwyższył o 5gr :) w związku z tym mam pytanko do dostawców Mlekovity czy mleczarnia współpracuje z jakimiś firmami paszowymi? Czy są jakieś pożyczki na inwestycje np na jałówki ?
No i byłbym wdzięczny za wszelkie info na temat jak to jest w Mlekovicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

A ja właśnie zmieniłem mleczarnie różnica w cenie między Łowiczem a Mlekovita wyszła prawie 20 gr a potym jak kilku dostawców złożyło wypowiedzenie łowicz zrobił nadzwyczajne zebranie walne i podwyższył o 5gr :) w związku z tym mam pytanko do dostawców Mlekovity czy mleczarnia współpracuje z jakimiś firmami paszowymi? Czy są jakieś pożyczki na inwestycje np na jałówki ?

No i byłbym wdzięczny za wszelkie info na temat jak to jest w Mlekovicie :)

 

współpracuje z firmą paszową żony prezesa, ogólnie mało opłacalne ceny ale sporo ludzi bierze bo płacić nie trzeba tylko z wypłaty pobiorą...

 

co do pożyczek to kiedyś były inwestycyjne(aktualnie są wstrzymane) ale czy na jałówki były lub są to nie wiem bo jestem dopiero od stycznia w mlekovicie a jałowki jak już kupuję to za gotówkę więc mnie to nie interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawyy    0

W Mlepkolu ma być podwyżka +10gr. (czyli rolnik oddający ok. 1300-1500 powinien mieć w ok. 1,30) Wszystko stopniowo w górę, bo firma musiała zapłacić karę za nadprodukcję w wys. 37mln zł, oczywiście to ściągnie z rolników, ale z poślizgiem.

Edytowano przez ciekawyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

tak się składa że zebrania rady nadzorczej, które określiłeś jao walne są co miesiąc regularne między 25 a 30 dniem miesiąca, po drugie o podwyżce za wrzesień było mówione w sierpniu że będzie kwestia tego ile i nei wiem czy wiesz ale za październik też ma być, jak nie wiesz nie pisz głupot i nie siej plot. a co do ceny mlekovity nie jest tajemnicą że mają lepszą cenę

A ja właśnie zmieniłem mleczarnie różnica w cenie między Łowiczem a Mlekovita wyszła prawie 20 gr a potym jak kilku dostawców złożyło wypowiedzenie łowicz zrobił nadzwyczajne zebranie walne i podwyższył o 5gr :) w związku z tym mam pytanko do dostawców Mlekovity czy mleczarnia współpracuje z jakimiś firmami paszowymi? Czy są jakieś pożyczki na inwestycje np na jałówki ?
No i byłbym wdzięczny za wszelkie info na temat jak to jest w Mlekovicie :)

 


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć że około 10 lat temu Łowicz to była jedna z najlepszych i najlepiej płacących mleczarni. A teraz na szarym końcu pod względem ceny. Mają duże obroty mlekiem, a tak mizernie płacą. Ciekawe kto dyktuje u nich taką politykę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie sieje plot to były słowa kierownika skupu z Torunia ,, na nadzwyczajnym walnym zebraniu została podjęta decyzja o podwyżce o 5 gr '' czy to prawda nie wiem ale sms o podwyżce nigdy nie przysyłali :/ wiec coś w tym chyba jest ??

Edytowano przez grborucinski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2997    4

czego zalowac? po tych podwyzkach w polmleku wyjdzie okolo 1,15 ciekawe jaka cena bedzie w mlekovicie?

Za sierpień ilość 11tys l białko około 3.3 Nie pamiętam dokładnie tłuszczycy tez to cena 1.19 zł

10gr więcej za wrzesień i cena 1.25-1.3 zł wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6646

ale w polmleku taka cena dopiero za październik będzie :) a ktoś tu pisał wcześniej że w mlekovicie za październik prawdopodobnie też 10 gr podwyżki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

Mlekovita +10gr za wrzesień i prawdopodobnie +10 gr za październik. Tylko białko i tłuszcz jakoś dużo niższe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

tak cena za wrzesień + 5 gr w Łowiczu podjęta na comiesięcznym zebraniu, w sierpniu było 10 gr. Akurat Łowicz przerabia 25 % tego co Mlekpol czy Mlekowita i jest dużo mniejszą mleczarnią, ma mniejszą sprzedaż i obrót. Za to ma jedną z najlepiej wycenianych marek w dziale żywności. Polityka firmy jest jaka jest. W proównaniu do mleczarni w koło mnie na przestrzeni 20 lat jest najstabilniejszą mleczarnią, jak każda ma lepszy i gorszy okres, nigdy nie płaciła 1,8 czy 2,2 jak niektóre prywatne w hossie ale ja nie dostałem jak pamietam mniej niz złotówke w kryzysie. Produkuję rocznie 150 tys l mleka, nie jest to dużo wiem. Wypłata zawsze na czas była. Konkurencja jets bardzo duża na rynku. Cennik za wrzesień.

  • CENNIK SKUPU MLEKA obowiązujący od dnia 01.09.2016roku

Cena w złotych

jednostka białka jednostka tłuszczu

Członkowie - 0,18; 0,04

Nieczłonkowie - 0,14; 0,02

Dopłaty do 1 litra

-dopłata do 1 litra - 0,15

Za dostawy miesięczne

- od 1l do 3.000 l 0,01

- od 3.001 do 5.000 l 0,02

-od 5.001 do 7.000 l 0,03

-od 7.001 do 10.000 l 0,04

-od 10.001 do 20.000 l 0,07

-od 20.001 do 30.000 l 0,12

-powyżej 30.000 l 0,15

- za schłodzenie we własnym gospodarstwie w zbiorniku stacjonarnym:

-powyżej 40 l (średnio) dziennie w miesiącach XI ÷ IV 0,06

-powyżej 60 l (średnio) dziennie w miesiącach V ÷ X 0,06

- za schłodzenia we własnym gospodarstwie w zbiorniku przewoźnym 0,06

- za prowadzenie stacji schładzania 0,05

- za kontrolę użytkowości mlecznej 0,03

Potrącenia za mleko pozaklasowe w tym zafałszowane wodą lub substancjami hamującymi 0,30

Uwaga:

Do ceny 1 litra mleka dolicza się kwotę zryczałtowanego podatku VAT w

wysokości 7% lub 5% VAT przy opodatkowaniu na zasadach ogólnych.

Zapłata za tłuszcz do wysokości 4,5% w 1 litrze mleka.

Zapłata za białko do wysokości 3,6% w 1 litrze mleka.

 


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj