Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

 

 

Ale zaraz potem było +10 gr/litr ( łacznie 14 gr) a teraz jest info o kolejnych 10 gr+ wiec ?

info to może być a jak będzie to się okaże jak faktura będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosacki    11

Niby Mlekpol cena w górę, zobaczymy co z tego będzie..

5 gr za wrzesień w sumie już 10 gr dwa miesiace

Edytowano przez kosacki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180

Michów.12 000 litrów, białko 3,0.(na ocenie 3.3) 95 gr.kiedy prezes Ch.wezmie sie za robotę?wszyscy w koło podnoszą a ten raczył rzucić trochę premii kukurydzianej.no i to białko ...niektórzy koledzy nawet 2.7 mają w tym folwarku.

Michów  podwyżka we wrześniu o 0,20 i w sierpniu była 0,10. Tak że nie jest tak tragicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

W sdz Wart Milk wrzesien nadal bez zmian a w pazdzierniku premia miesieczna 5 gr wielce podwyzka ..... zenada..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OSM Koło + 12 gr za październik czyli cena maksymalna około 1.25 ;)

 

Drogi Kolego, pewne to info o tej podwyżce? Teraz na wrzesień wróciły dopłaty do ilości, bodajże też dopłacają do eksportowej, za lipiec bądź sierpień była podwyżka, aż dziw bierze, że za październik tak dużo mają rzucic ;) Co nie zmienia faktu, że problem z bardzo słabymi parametrami również nas dotyka (a dawka jest ciągle taka sama...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Pisaliscie ze nikt nie bedzie ograniczal produkcji http://m.portalspozywczy.pl/mleko/wiadomosci/rolnicy-w-ue-deklaruja-ograniczenie-produkcji-mleka-w-zamian-za-150-mln-euro,134867.html a ja napisze to co pisalem miesiac temu, dobry pakiet tylko nie do konca na wykorzystujac go z glowa mozna sprzedac krowy dostac kase za krowy i na redukcje mleka, kupuc jalowki i zwiekszyc produkcje po 3 miesiacach


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

OSM Kosów Lacki, za październik 6gr premii, przez ostatnie 3 miesiące cena wzrosła o 20 groszy ( w moim przypadku z 85gr do 105gr/l) przy czym kostka masła w sklepie z 3zł do 4,5 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś Mlekovita znowu u mnie była, szuka dostawców z okolic Nowego Miasta do oddziału Lubawa.  Lokalne mleczarnie zaczynają się już powoli obawiać konkurencji, bo znajomy, który odstawia do BORO już za sierpień dostał 1,20 zł netto (pow. 20 tys. l). Polmlek Grudziądz (dawny Masmal) też już wrócił do ceny indywidualnej dla większych dostawców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Przecież Wilary Boro kupuje dla mlekowity . Brat znajomego oddaje do boro i za sierpień przy pow. 10000 ledwo przekroczył 1 zł  po długim czasie . Nie chce mi się wierzyć w takie ceny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

Mlekpol oficjalnie od 1 września +5gr.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież Wilary Boro kupuje dla mlekowity . Brat znajomego oddaje do boro i za sierpień przy pow. 10000 ledwo przekroczył 1 zł  po długim czasie . Nie chce mi się wierzyć w takie ceny .

 

Zgadza się - Boro to pośrednik Mlekovity, a cena u niego zależy od tego jak walczysz o cenę. Duży ma u niego cenę ustaloną indywidualnie, o której inni nie wiedzą - taki standard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

to nie u niego standard tylko u 99% prywatnych pośredników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Mlekpol oficjalnie od 1 września +5gr.

Czyli znow zgadlem? Parametry lepsze to i podwyzka mniejsza. Jak dobrze pojdzie to i pazdziernik 5gr- jesli nie spadnie na GDT


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

mlekovita nie ma mleka to dala 10gr a mlekpol ma i drobi.Oby za msc znow z 5gr bo zanim cos sie odkujemy to znow dolek przyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Pisaliscie ze nikt nie bedzie ograniczal produkcji http://m.portalspozywczy.pl/mleko/wiadomosci/rolnicy-w-ue-deklaruja-ograniczenie-produkcji-mleka-w-zamian-za-150-mln-euro,134867.html a ja napisze to co pisalem miesiac temu, dobry pakiet tylko nie do konca na wykorzystujac go z glowa mozna sprzedac krowy dostac kase za krowy i na redukcje mleka, kupuc jalowki i zwiekszyc produkcje po 3 miesiacach

Niby dobrze kombinujesz ale jest pewne ale. Mianowicie żeby ograniczyć produkcję mleka to trzeba sprzedać krowy które je produkują a nie jakieś wybraki (musi być spadek produkcji). Po drugie za krowę nie dostaniesz tego co wydasz na jałówkę. Więc prosty remont stada z tego nie wyjdzie tak żebyś na tym zarobił, bo dostaniesz rekompensatę ale nie dostaniesz wypłaty za mleko.

 

Bardziej wydaje się mi że te 4 tyś. polskich rolników to Ci którzy rozważali likwidację produkcji (z różnych powodów) a to był tylko dodatkowy bodziec (sam znam takiego jednego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

osm radomsko po 4 gr za wrzesień i pazdziernik . to juz razem 16 gr w góre tylko podwyżki na tłuszczu a parametry spadły . A bańkowcą umowy popszysyłali i napisali że jak nie podpiszą to podwyszki nie będzie .hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Niby dobrze kombinujesz ale jest pewne ale. Mianowicie żeby ograniczyć produkcję mleka to trzeba sprzedać krowy które je produkują a nie jakieś wybraki (musi być spadek produkcji). Po drugie za krowę nie dostaniesz tego co wydasz na jałówkę. Więc prosty remont stada z tego nie wyjdzie tak żebyś na tym zarobił, bo dostaniesz rekompensatę ale nie dostaniesz wypłaty za mleko.

 

Bardziej wydaje się mi że te 4 tyś. polskich rolników to Ci którzy rozważali likwidację produkcji (z różnych powodów) a to był tylko dodatkowy bodziec (sam znam takiego jednego)

 

Nie zrobię tego bo w tamtym roku październik-styczeń miałem najmniej mleka a na późniejszy termin nie ma pewnie środków. Mam dużo starych schorowanych krów których nie ma co trzymać bo jest z nimi więcej problemu niż pożytku za sztukę dostał bym po 2500zł + 1250zł  za mleko którego nie dadzą. Rezygnując ze starych 3 sztuk mam młode dwie z cielakami.


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

To ja napiszę oficjalnie ROTR Rypin za wrzesień +15gr ;)


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skubis69    13

SMS że Spomleku za wrzesień podwyżka 18gr plus od1-5gr za staż premia. Szarpie die 23gr więcej w końcu wystarczy do 10:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w końcu coś się ruszyło, mlekpol za wrzesień słabiutko bo tylko 5 gr, zobaczymy jakie parametry wyjdą, może aż tak nie sfałszują 

Edytowano przez matik123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj