Polecane posty

Gość   
Gość

Informacja z wczoraj z działu skupu Mlekovita. Szykuje się kolejna znaczna podwyżka ceny mleka ( 10 gr/litr) Nie wiedza czy bedzie to jeszcze za wrzesień czy październik . Wszystko przez szalejące ceny mleka przerzutowego płacą za nie aż 1.4zł/litr chcą zachęcić własnych producentów do wzmożonej produkcji a wiec czekamy . Cena ma ostatecznie oscylowac w granicach 1.4 -1.5 zł/l to było by już coś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mleka zaczyna im brakować. Kierowca rano pyta się "Co tak mało?". Na pastwiskach wypaliło a krowy już cały wrzesień na oborze stoją i dostają ja w zimie. Tak w ogóle to od lipca dokarmiam. Mówi, że u mnie i tak nie jest źle, ale u innych mleko spadło o połowę. Trudno będzie zwiększyć znacząco produkcję, bo wycielenia się poprzestawiały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteqD    27

Mleka im brakuje bo nie stać ich na mleko przerzutowe, dużo podmotów skupujących odeszło od Mlekovity i dlatego mniej mleka w ich zakładach się zrobiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw nas prawie zajechali niskimi cenami a teraz chcą mleka... Niech sobie kupują przerzutowe skoro takie dobre. U mnie w okolicy też mleka spadło. Może teraz zaczną trochę szanować rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosacki    11

Thomas2135 gdzie to jeszcze kierowca pobiera ręcznie ? Chyba że zlewnia. Najwiecej problemow mają ci co ruszyli z kredytami jak mleko było po 2 zł zamiast powoli spokojnie to na hura i teraz narzekają

Edytowano przez kosacki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

np w mlekovicie ręcznie pobierają próbę tyle że wożą w lodówkach samochodowych :D w mlekpolu zaplombowany automat pobiera i kiero nie ma możliwości ingerencji :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Ja doje w bańkę i bakterie różnie od 7-15tys. Po dojeniu przepuszczam 12litrow wody z płynem gorącej i szuruburu ręcznie ale bez jakiejs spinki. Gruntowne mycie raz na tydzień. Ale za dwa miesiące zagości nowa przewodowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

w mlekovicie kierowcy pobierają sami ponieważ jak to oni twierdzą "mlekovita nie wymaga to my nie montujemy automatów do pobierania"

 

ale na mojej trasie strasznie ich trzepią, co miesiąc nowi kierowcy i inna firma przewozowa, od stycznia jeszcze żaden nie powoził dłużej niż miesiąc a i żaden się nie powtórzył, a i kilka razy jeździła z nimi laborantka i brała próby przez kilka odbiorów po kolei, ale już 40 km ode mnie mój znajomy twierdzi że u niego kierowca to już z 2 lata wozi i stówę kosztuję go jedna próbka z klasami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

np w mlekovicie ręcznie pobierają próbę tyle że wożą w lodówkach samochodowych :D w mlekpolu zaplombowany automat pobiera i kiero nie ma możliwości ingerencji :P

 

Dziś był kierowca po próby z Mlekovity i mówie mu że ost coś wysokie wyniki są a on żebym mu udoił prosto od krowy i od razu do lodówki schował a wcześniej brał ze schładzalnika i na fotelu w aucie woził, jeździ ten sam już parę ładnych lat.

 

Co do ceny to kierowca z towarem dziś był i mówił że niby 8gr podwyżki ma być za wrzesień a wcześniej mówiono o 10gr, za 2 tyg się okaże jak to będzie

Edytowano przez Xawier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Widac że coś zaczyna sie dziać   Łowicz  1,10zł brutto  bi 3,38 tł 4,5  ponizej 20tys

Dokładnie spadki mleka nie uniknione na polach trawy wypaliło a po kuku mleka nie bedzie. Ciekawe czy za wrzesień cos dołoża...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

Ktora mleczarnia przyjela by duzych dostawcow w granicach 50-60 tys miesiecznie z powiatu sieradzkiego? mlekovita jak daleko siega w woj lodzkim z odbiorem mleka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Dokładnie spadki mleka nie uniknione na polach trawy wypaliło a po kuku mleka nie bedzie.

Ja tylko na otwarcie nowej kukurydzy czekam, bo zielonką z trawy nie karmię, a krowy tylko na spacer wypuszczam. Mleko wtedy podskoczy, bo energia lepiej przyswajalna ;)

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

U mnie na przejściówce mleko spadło o jakieś 15% co prawda parametry podskoczyły, szkoda tylko ze nie w mleczarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Co jest nie tak z serami Mlekowity jakiego bym nie probowal to zalatuje "kwasicą". W marketach 80% to sery z Mlekowity i tylko w bierdonce jedyny ser jaki sie nadaje to golda z Mlekpolu. Czy tylko ja mam takie odczucie?


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z Mlekovitą i jej serami już tak jest. Niezbyt im wychodzą.Jedyne które mi jakoś smakują to gouda i morski. Nieraz co partia to inny smak. Nie tylko Mlekovita robi kiepskie sery.Dla biedronka produkują przecież pod marką Światowid i być może jaka płaca taki towar.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To kup ser Szlachecki z Mlekovity lepszego nie jadłes tylko jest tak rozchwytywany że braknie go i na magazynach i w hurtowni jest wrecz pod zamówienie . Ma piękne duże dziury delikatny  wręcz lekko słodkawy smak można go jeść samego i każdy tak uważa co go spróbował

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj