Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kiedy mleko zdrożeje?

galeria
Qbrick
Xawier    222

W Mlekovicie masło dziś było 4.30 a jeszcze w czerwcu było 2.89 żeby mleko też tak poszło w górę, ser żółty 4zł za kg w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

A jak z bakteriami w Trzebownisku u was? u mnie jakoś dziwnie wysokie są a myję bardzo dokładnie itp. Jak przyjeżdza po próby rano do mnie jako pierwszego to nie wkłada próbki do lodówki tylko w aucie na siedzeniu cały dzień jeździ z tym tak i mi się wydaje że przez to też może być wysoki wynik.

U mnie w wysokim 10 tysięcy więc w normie, a próbkę też bierze u mnie pierwszego o 6:20 tylko że na mojej trasie jest tylko 6 rolników więc szybko zapełnia cysterne i max o 10 jest już na zakładzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteqD    27

Xavier od czasu podwyżki masła i proszku Mlekovita Trzebownisko ma w połowie pełny magazyn gdzie zawsze był pusty. Dyrektorzy twierdzą, że teraz zastuj w sprzedaży... Linia produkcyjna twarogu sypkiego dramat 4 miliony w plecy bo ten twaróg się nie sprzedaje. Nawet ostatnio problemy z myciem cystern bo trzeba szanować wodę... powodem jest mało wydajna oczyszczalnia ścieków :) kolejna inwestycja na 5 milionów w Trzebownisku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

dokładnie,towary taniały to owalali mleko ze hej,i jakie odrabianie strat k**wa?a teraz towary mocno w góre to rzucili 4gr,,a co do tego piżdzielca grzesia ,twierdzi że pracownicy mlekovity nie mieli premi a moja żona która tam pracuje w ciagu ost 3 mies miała 3 premie po 500zł ,dziwne...

 

No widzisz ty stracisz to żona zyska chyba, że się nie dzieli kasą z tobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Gdyby nie ci Panowie Prezesi z Grajewa i Mazowiecka na których tak bardzo narzekacie to dziś albo byście oddawali mleko do prywaciarza albo wcale nie mielibyście gdzie oddać swojego białego złota. Sami tu czytacie jak wspaniale jest u prywaciarzy bez wymieniania firm. Wiem Wy jesteście nauczeni grabić a garbie są tak skonstruowane że grabi się tylko i wyłącznie do siebie nie patrząc na łańcuch zależności.

przykład z krochmalni do której oddajemy ziemniaki prezes przyspawał się do stołka była bida z nędzą w zakładzie i dla rolnika, od kilku lat jest nowy i wszystko zmieniło się o 180 stopni, zakład się rozwija my dostajemy bardzo dobre ceny i dodatkowo premie za czystość czy wysoką skrobię. Kiedyś pulpe odpad z produkcji wciskali rolnikom, jak ktoś nie brał to kara teraz zarabiają na odpadzie, który idzie na biogazownie można? Nikt złego słowa nie powie, żadnego kantowania nie ma co roku jakieś wymagania, ale nikt nie bluzga

Czy ktoś z Piątnicy wylewa pomyje na forum na zarząd? A z mlekpolu trzeba spytać czy jest ktoś kto nie wylewa? Po co sudowia, przygotowują sobie dostawców do nowej proszkowni? Nie lepiej było pozwolić swoim zwiększać prod i dać godziwe ceny? Prezes lubi nadstawiać kieszeń i wypinać pierś do medali za molocha


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

O to to.Jesli idzie inwestycja za 300 baniek to ile dala firma wygrywajaca przetarg pod stolem?lepiej nie pytac.Ciagly rozwoj , inwestycje sa dobra okazją na nowego maybacha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2186

         Pedro nie bardzo rozumiem co z tą proszkownią w dawnej sudowii. Sudowia miała swoją proszkownię na początku swojej działalności w nowym zakładzie, i mając długi sprzedała ją  na samym początku lat dziewięćdziesiątych Laktopolowi [ na początku pamiętna grupa ART B zakład na początku mleczarni ,ostatni partner w biznesie,a teraz wróg i poważna konkurencja dając dobrą cenę podbiera dostawców Mlekpolowi].   Rozmawiałem z kilkoma dostawcami z Laktopolu ,i z ich wypowiedzi wynika że przy dostawach w granicach 3000-4000 l mają po 1 zł ,lub powyżej,czyli to samo lub lepiej niż Mlekpol. Czy były to tylko przechwałki?  :blink:     czy jest tak naprawdę ? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Nie, nie zrozumieliśmy się mi chodzi o nową proszkownie mlekpolu. Teoretycznie dobra taktyka, ze zagarneli sudowie bo będą potrzebować mleka, ale na chłopski rozum mogli dac sobie spokój i pozwolić nam produkować więcej, żeby pokryć zapotrzebowanie. A na pewno nikt by nie protestował. Dodatkowo przy niby tak wielkim spadku zysków i inwestycji za grube miliony trzeba spłacać długi sudowii


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2186

  Taktyka dobra,z Sudowii zwiewają do Laktopolu,nagminnie sudowiacy mają pk.ci co mają pow.10000 l. miesiąc nie chcą się wypowiadać jak spytasz :blink: .   Pk. czyli minus 20 gr. i spłacają.    Dziwią mnie wysokie bakterie i to u każdego,co byś nie robił -po łbie. Jeśli chodzi o somatykę,bez problemów  :blink: , Nie wiem czy sudowia lachę kładła na bakterie ,ale jeśli chodzi o somatykę to z własnych obserwacji badając mleko mając do 200000 :) , w sudowii bym był bliski 400000 :( .[teoria kołdry].                     Teoretycznie mając ileś  hektarów,można dojść do pewnych plonów i kropka,dobierając hektary [ sudowia],można pociągnąć temat i tu i tu,a przy okazji [ zwiększyć procentowo,wzmocnić ]  pozycję na rynku.  A jeśli   mlekpol chce,  grosza niech sprzeda ze 2 ha ,lub jakąś powierzchnię laktopolowi ,lecz tego nie zrobi bo konkurencja. Laktopol ,,się dusi'',a za płotem trawka rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

No właśnie nie przewidzieli, że dostawcy będą uciekać... nie wiem jaka jest sytuacja z tym ich mlekiem, czy dostawcy olewaja, czy mlekpol olewa i w taki sposób zarabia na spłatę... chociaż jak tak popatrzeć z boku po jakimś czsie od przejęcia jak ludzie się zala na wysoką somatyke i bakterie to nie wykluczone, że mlekpol kręci. I nie obrzucajcie sudowiakow błotem, ze to "trzeci świat i ciemnota" opierając się na opiniach kierowców czy kolega kolegi mówił... pewni możemy być tylko tego co mamy u siebie. Ucieczka do laktopolu może być tylko chwilowo korzystna jak się przeliczą albo zaczną też kantowac to już do mlekpolu będą wracać na kolanach. Nie bronię ani mlekpolu ani dostawców z sudowii, wiem tylko tyle z doświadczenia, ze mleczarnia potrafi robić z wynikami co chce

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawyy    0

przykład z krochmalni do której oddajemy ziemniaki prezes przyspawał się do stołka była bida z nędzą w zakładzie i dla rolnika, od kilku lat jest nowy i wszystko zmieniło się o 180 stopni, zakład się rozwija my dostajemy bardzo dobre ceny i dodatkowo premie za czystość czy wysoką skrobię. Kiedyś pulpe odpad z produkcji wciskali rolnikom, jak ktoś nie brał to kara teraz zarabiają na odpadzie, który idzie na biogazownie można? Nikt złego słowa nie powie, żadnego kantowania nie ma co roku jakieś wymagania, ale nikt nie bluzga

Czy ktoś z Piątnicy wylewa pomyje na forum na zarząd? A z mlekpolu trzeba spytać czy jest ktoś kto nie wylewa? Po co sudowia, przygotowują sobie dostawców do nowej proszkowni? Nie lepiej było pozwolić swoim zwiększać prod i dać godziwe ceny? Prezes lubi nadstawiać kieszeń i wypinać pierś do medali za molocha

 

Czytam i nie mogę uwierzyć własnym oczom. Gdzie do **uja wafla jesteście, jak zmieniają się zarządzający Waszymi spółdzielniami? Przecież Wy! ich wybieracie. I po co później skomlenie, jacy to oni niedobrzy?!

Co do ostatniego zdania Twojego komentarza - wiesz, że Cię ktoś okrada i dajesz się dalej dymać, zamiast zgłosić gdzie trzeba?

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oddaję do Mlekovity, ale za uja nie mam pojęcia kiedy i kogo wybiarają do rady. Z resztś kogo by nie wybrali to sytuacja się nie zmieni. Dostaną indywidualną cenę albo podejmą inne działania jak ktoś nie będzie godził się ze zdaniem prezesa.
Może ktoś podpowie kiedy w Mlekovicie wybierają członków rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O tym kiedy wybory w mlekovicie wiedzą tylko radni i ich elektorat dzień wcześniej żeby informacje za bardzo się nie rozeszły. Nawet jeśli ktoś z poza środowiska się dostanie nie na to znaczenia bo później wszyscy delegaci wybierają z pośród siebie i ci nie chciano dalej nie przejdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawyy    0

Z resztą kogo by nie wybrali to sytuacja się nie zmieni. Dostaną indywidualną cenę albo podejmą inne działania jak ktoś nie będzie godził się ze zdaniem prezesa.

No tak z takim podejściem, lepiej siedzieć i narzekać na forum ;)

Oddaję do Mlekovity, ale za uja nie mam pojęcia kiedy i kogo wybiarają do rady

I to jest właśnie przerażające, bo nie wie tego pewnie połowa jak nie więcej ludzi.

 

jak czytam twoje posty to nie wiem czy jesteś takim durniem czy tylko udajesz, nie masz pojęcia o tej pracy a wypowiadasz się jak znawca, tak się składa że gdyby nie było tych największych mleczarń to powstałyby takie na podobę piątnicy i wtedy to rolnik by rządził i specjalizował się w danym kierunku, w piątnicy mleko jest jak każde inne czy to w mlekpolu czy w mlekowicie a cenę jednak mają o 30-40 groszy wyższą niż te największe mleczarnie co tak zachwalasz, zastanów się teraz dlaczego, myślenie nie boli także pomyśl, można zapłacić godziwe wynagrodzenie można, i znając rolników oddających do piątnicy nie słyszałem aby któryś z nich się zawzinał i zwiększał produkcję w nieskończoność , oddając 30 tyś miesięcznie przy kosztach 80 groszy przy cenie 1,4 zł daje zysk 18 tyś zł miesięcznie, jak dla mnie kasa konkretna, na życie na poziomie wystarczy a jeszcze można park maszynowy na spokojnie odświeżać

Problem jest w tym, że nie rozumiesz, że nie da się czegoś skopiować tak, aby ileś podmiotów działało w identyczny sposób. Ekonomia jest taka, że Ty sprzedajesz za marne grosze, po to aby on (z Piątnicy) mógł sprzedawać "lepszy" produkt w lepszej cenie. Jeżeli "tworzysz" swoją spółdzielnię, startuj w wyborach, abyś mógł zarządzać polityką zakładu i wcielaj swoje pomysły w życie. Powodzenia :-) Edytowano przez ciekawyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawyy    0

a co do tego piżdzielca grzesia ,twierdzi że pracownicy mlekovity nie mieli premi a moja żona która tam pracuje w ciagu ost 3 mies miała 3 premie po 500zł ,dziwne...

Premia dzisiaj jest, jutro nie ma. Nie wiem, czy ten grzesiu piździelec - może tak, ale nie przejmowałbym się tym, tylko sprawdź czym żona zajmuje się po pracy - może tam leżą podstawy dostawania tej premii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Drogi, jeżeli nie wnosisz niczego merytorycznego do rozmowy to daruj sobie zbędne posty i obrażanie innych, a przede wszystkim nie zaśmiecaj forum.  Podwyżka w mlekovicie jest dla wszystkich pracowników do konca roku, co najmniej 500 zł tylko nie wiem za co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ten ciekawyy to chyba milti grzesia bo pierd... jak potluczony jak tamten.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

najlepiej to jak bym waszej głupocie przytakiwał wtedy byłbym gość a tak jestem piździelec haha sami  piszecie nie na temat obrażacie  użytkowników i innych pouczacie . 

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

ciekawy koledzy mnie uprzedzili i wszystko odbywa się tak jak mówią. Co do ostatniego zdania jakby Ci to wytłumaczyć nie udowodnisz im tego, nie uznają badań z innego lab, tym bardziej jeśli sam popierasz i niesiesz próbkę nie ma opcji. Trzymają nas w garści jak zaczniesz brykać to zaraz sprowadza Cię na ziemię, można przejść do innej tylko musiała by się całą wioska zdecydować, niewykonalne po drugie przez 3 mies wypowiedzenia doisz za 50gr co zruinowało by nie jednego...
Na przyszłość radzę zapytać jak człowiek zamiast rzucać się "z gębą" bo możesz zostać potraktowany jak grzesiu i ile to nie Ty.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Pedro Twój problem jest taki że potrafisz tylko krzyczeć i obrażać innych. Brak merytorycznej rozmowy na argumenty a później dziwicie się że prezesi mleczarń Was nie słuchają i tak Was traktują. Wcale się im nie dziwie jak tylko narzekać, krzyczeć i obrażać potraficie. Spójrzcie na własne podwórko nie na interesy prezesów i oczernianie kogoś że ktoś coś ugrał na przetargu. Bo za takie słowa możecie odpowiedzieć!!! Więc czasem radził bym trzymać nerwy. Zmieńcie swoją mentalność i będzie tylko lepiej!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Grzesiu odpocznij już sobie bo zaczynasz gwiazdorzyć, może powiesz mi jak wygląda wg Ciebie merytoryczna rozmowa na argumenty? Ja jestem przecież zwykłym chłopem ze wsi, mieszczuch o dwie głowy wyższy jak widzi rolnika.
Każdy ma prawo wyrazić opinię, nikt nazwiskami nie sypie możesz pobiec nawet do prezesunia poskarzyc. Tak jak @kargo mówił zacznij opłacać udziały, masz chleb z naszej ręki i cytując Twoje słowa "zajmij się własnym podwórkiem" nie chciało się nosić teczki trzeba dźwigać woreczki. Amen kończę bo już zrobiło się to nudne

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2186

    Trochę ja zacząłem,trochę dorzucił Pedro,trochę Grześ ,trochę Cichy i zrobił się dym.. :mellow:   W tym wszystkim każdy stara się o swoje interesy [patrzy na swoje 4 litery],ja mam taką zasadę życiową ,, zapamiętaj -  wszystko co powiesz lub zrobisz ,prędzej czy póżniej może być użyte przeciwko tobie '' :(  ,   ,, rób tak by nikt przez ciebie nie musiał płakać'',    a ogólnie wygląda to tak że, jak się nie postawisz, to dałeś ciala i nikt nie będzie miał sentymentów , a już bynajmniej nie miej złudzeń.    Ale wypowiedż jak ci się nie podoba np mleko ,przestaw się na coś innego i do tego porównanie pracownika w mieście ze zmianą zatrudnienia,jest co najmniej nie na miejscu,[nie obrażać pracowników w mieście] ;)                                Rozmawiają dwie lesbijki a z naprzeciwka idzie kondukt żałobny      pogrzeb -- to sama se pogrzeb :blink: ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawyy    0

ciekawy koledzy mnie uprzedzili i wszystko odbywa się tak jak mówią. Co do ostatniego zdania jakby Ci to wytłumaczyć nie udowodnisz im tego, nie uznają badań z innego lab, tym bardziej jeśli sam popierasz i niesiesz próbkę nie ma opcji. Trzymają nas w garści jak zaczniesz brykać to zaraz sprowadza Cię na ziemię, można przejść do innej tylko musiała by się całą wioska zdecydować, niewykonalne po drugie przez 3 mies wypowiedzenia doisz za 50gr co zruinowało by nie jednego...

Na przyszłość radzę zapytać jak człowiek zamiast rzucać się "z gębą" bo możesz zostać potraktowany jak grzesiu i ile to nie Ty.

 

Doskonale wiem, że sam nic nie zdziałasz. Ale przecież tutaj na forum tylu narzekaczy, ja nigdzie nie powiedziałem, że jest dobrze czy też idealnie. Ale wkurzające jest takie narzekanie, a pytanie co zrobiłeś, aby było inaczej/lepiej?

Rozmawiam na argumenty - niech mi ktoś pokaże dwa identycznie działające przedsiębiorstwa - skopiowanie modelu Piątnicy - ktoś to napisał wyżej. Kiedy i czy w ogóle brałeś udział w wyborze władz Twojej spółdzielni?

Czy wiecie ile zarabiają prezesi waszych spółdzielni? Dlaczego tyle? Dlaczego pozwoliliście na takie, a nie inne zarobki?

Nie skakałem z gęba - zadałem proste pytanie, na które żaden z napinaczy nie odpowiedział.

 

Nie jestem żadnym Grzesiem, a on interesuje mnie tyle co zeszłoroczny śnieg.

 

Ten ciekawyy to chyba milti grzesia bo pierd... jak potluczony jak tamten.

 

Jesteś jak ta przysłowiowa krowa, co dużo ryczy.....

 

Odpowiedz, na jakiekolwiek z moich pytań lub stwierdzeń. Napinasz się strasznie - nie rób tego, bo zamiast argumentów od tej napinki puszczasz tutaj takie śmierdzące bąki - nic nie wnoszące posty, tylko każdy kto się z Tobą nie zgadza - pier.... :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ty jak ta co na miedzy stoi i nie rozumie jak się jej tłumaczy. Na wszystkie twoje pytania zostały udzielone odpowiedzi ale jesteś taki tępy że tego nie zauważyłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj