Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Kolego to co się teraz dzieje na rynku mleka jest wielką niewiadomą. Skąd się nagle wzięło wielkie ożywienie? Nikt nie jest tego w stanie logicznie wytłumaczyć. Podejrzewam że wzrosty te są wynikiem spekulacji i są chwilowe. Tym bardziej że przy dołku cen agencja prowadziła skup interwencyjny OMP i za chwile uruchomi swoje zapasy aby realizować zyski. Więc symptomów do podwyżek cen surowca nie ma bynajmniej w dłuższej perspektywie.

Moim zdaniem to co powtarzasz po tych niby ekspertach to sa właśnie spekulacje i to o spekulacji których nie ma na pogłębienie spadków przed korekta. Ciekawe zkad te zdziwienie skoro kryzys trwał kilka lat, więc czego mieliśmy się spodziewać kryzysu po kryzysie? Produkcji mleka nie odbuduje się z dnia na dzień a na całym świecie spada poglownie bydla i spadają dostawy więc rynek reaguje. HaHa no to powiedz nam ile to agencja skupiła tego OPM bo to ilość nie mająca żadnego znaczenia patrząc na rynek globalny. Możliwe że będzie teraz niewielka korekta i stabilizacja w dłuższym okresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

jakie kilkumiesieczne straty?cena w dol.nam 1.15 brutto ,innym nawet 80gr i wyszli na swoje.Nikt sie nad nami nie lituje placąc ponad mozliwosci.Obcieli tyle zeby wyjsc na swoje.Jedynie inwestycje im sie zahamowaly choc nie wszystkim bo kryzys a mlekpol proszkownie za 300mln na 4hektarach w mragowie buduje.My mamy zaciskac pasa,szukac oszczednosci a mleczarnia wydaje miliony.Rozumiem ze trzeba sie rozwijac ale powinno to byc w synergii z rolnikami a nie na naszych plecach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2180

  Jest ostatni moment by w tym roku zakończyć ,, współpracę '' z mlekpolem,jeśli zakończę teraz to przez trzy miesiące muszę oddawać dalej mleko,a cena może być bez wszelkich dopłat [ ilościowe,extra,umowa.....] to tak na oko pewnie 50-60 gr. Mam zapytanie do dostawców Laktopol Suwałki,Laktopol Łosice,Olecko, jak oscyluje się cena mleka przy dostawach 6-8 tys.l. mleka ,4 tł.i 3 bi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

" W rezultacie według danych Pont-Info, w przedsiębiorstwach zajmujących się wytwarzaniem przetworów mleczarskich i zatrudniających co najmniej 10 pracowników, zysk brutto zmniejszył się prawie o połowę do 201,7 mln zł, a na poziomie netto zmalał o 47 proc. do 154,8 mln zł. Tym samym przeciętna stopa zysku brutto spadła z 2,81 proc. w I połowie 2015 r. do 1,51 proc. w I połowie 2016 r., a na poziomie netto zmniejszyła się z 2,39 do 1,33 proc. Tak niską rentowność w pierwszej połowie roku, zakłady mleczarskie po raz ostatni odnotowały w 2008 r. - mówi Paweł Wyrzykowski, ekspert rynków rolnych, BGŻ BNP Paribas." źródło Portal Spożywczy  

 

Czy jeszcze trzeba coś Wam tłumaczyć? Mi nikt nie proponuje dopłaty do tego że z 8 godzinnego etatu zrezygnuje i będę pracował 6 godz hahaha Także chłopy nie narzekać!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

A to juz wiadomo dlaczego tak piszesz.Zebys popracowal jak my to bys inaczej mowil i ciekaw jestem czy bylbys zadowolony z tych "kokosow"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2180

   A ile to lat mamy być pod kreską ,,chłopie'',i ile osób z tego skorzysta,   ,

Edytowano przez kizak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

" W rezultacie według danych Pont-Info, w przedsiębiorstwach zajmujących się wytwarzaniem przetworów mleczarskich i zatrudniających co najmniej 10 pracowników, zysk brutto zmniejszył się prawie o połowę do 201,7 mln zł, a na poziomie netto zmalał o 47 proc. do 154,8 mln zł. Tym samym przeciętna stopa zysku brutto spadła z 2,81 proc. w I połowie 2015 r. do 1,51 proc. w I połowie 2016 r., a na poziomie netto zmniejszyła się z 2,39 do 1,33 proc. Tak niską rentowność w pierwszej połowie roku, zakłady mleczarskie po raz ostatni odnotowały w 2008 r. - mówi Paweł Wyrzykowski, ekspert rynków rolnych, BGŻ BNP Paribas." źródło Portal Spożywczy

 

Czy jeszcze trzeba coś Wam tłumaczyć? Mi nikt nie proponuje dopłaty do tego że z 8 godzinnego etatu zrezygnuje i będę pracował 6 godz hahaha Także chłopy nie narzekać!!!

Straszne. A my musimy produkować bez zyski badz poniżej kosztów produkcji niekiedy ryzykując utrata własnego majatku! I kto ma gorzej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7195

Grzesiu powinieneś zmienić zawód, nadajesz się na redaktora Newsweek'a oni też tam tworzą takie artykuły z punktu widzenia mieszczucha. Jak to rolnicy dostają po pół mln TYLKO za to, ze będą dalej prowadzić gosp. Jak w ostatnich latach dochód rolnika zwiększył się o ponad 150%, tylko szkoda ze nie uwzgledniacie kosztów produkcji nie mówiąc już o cenach ziemi.
Ja serdecznie zapraszam na miesiąc, bedziesz musiał wszystko ogarnac dostaniesz pensje jaka masz, oplace Ci składkę, wyzywienie mieszkanie ba jeszcze nawet dostaniesz samochód służbowy i tak do niego nie wsiadziesz bo się nie wyrobisz, doby zabraknie po 2 tyg zrzekł byś się wszystkiego i błagał żeby Cię odwieźć.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7195

Druga sprawa co nas obchodzi spadek zysku mleczarni, może pora zmienić spróchniałe stołki począwszy od góry? W wielu przedsiębiorstwach to pomogło. skoro tak cienko przędą to skąd podwyżki i premie dla pracowników o których koledzy pisali, a na koniec chlopu ochłapy. Czy to aby nie my jesteśmy najważniejsi w waszym pier... grajdołku? Przy mleku obrót jest duży, a ile zostaje w kieszeni to już inna sprawa, niestety wy tylko widzicie to ile bierzemy wypłaty. Ja opieram się na faktach, nie na jakiś szacunkach pachołkow


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jak tam u was parametry w mlekovicie bo u mnie mocno w dół a z federacji w górę także zrobiła się rozbieżność jak nigdy wcześniej choć i tak zawsze było pod kreska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie także mocno do dołu białko i tłuszcz. Dziwny przypadek i nie pierwszy raz. Cena teoretycznie wzrośnie o 14 groszy a na fakturze wyjdzie ok 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Druga sprawa co nas obchodzi spadek zysku mleczarni, może pora zmienić spróchniałe stołki począwszy od góry? W wielu przedsiębiorstwach to pomogło. skoro tak cienko przędą to skąd podwyżki i premie dla pracowników o których koledzy pisali, a na koniec chlopu ochłapy. Czy to aby nie my jesteśmy najważniejsi w waszym pier... grajdołku? Przy mleku obrót jest duży, a ile zostaje w kieszeni to już inna sprawa, niestety wy tylko widzicie to ile bierzemy wypłaty. Ja opieram się na faktach, nie na jakiś szacunkach pachołkow

Jak Wam tak źle to sprzedajcie i nie róbcie łaski że produkujecie mleko. Człowiekowi z miasta jak etat nie odpowiada to zmienia. O tych premiach i podwyżkach dla pracowników mleczarni to chyba ktoś bujdę puścił tak samo z tym że mlekovita wypowiedziała umowę biedronce!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie robimy łaski bo to nasz obowiązek dostarczać nabiał do naszej spółdzielni która jest nasza własnością a nie pracowników których zawsze można zmienić jak sam powiedziałeś. Ile masz udziałów? Jak ani jednego to za zamilcz bo to śmieszne aby pracownik pouczać właściciela.
Nie robimy łaski bo to nasz obowiązek dostarczać nabiał do naszej spółdzielni która jest nasza własnością a nie pracowników których zawsze można zmienić jak sam powiedziałeś. Ile masz udziałów? Jak ani jednego to za zamilcz bo to śmieszne aby pracownik pouczać właściciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Kargo brawo Ty!
Co smutne to nasza spoldzielnia a doi sie nas jak moze.Trzeba by przewietrzyc kadre kierownicza od gory do dolu tyle ze nie ma takiego narzedzia ktore odspawa naszych dwoch wspanialych prezesow od stolka.Wasz jest jeszcze gorszy bo zazwyczaj te 5gr macie nizej a wynikiem finansowym najlepszym mlekovita sie chwali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

A jak z  bakteriami w Trzebownisku u was? u mnie jakoś dziwnie wysokie są a myję bardzo dokładnie itp. Jak przyjeżdza po próby rano do mnie jako pierwszego to nie wkłada próbki do lodówki tylko w aucie na siedzeniu cały dzień jeździ z tym tak i mi się wydaje że przez to też może być wysoki wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

A jak tam u was parametry w mlekovicie bo u mnie mocno w dół a z federacji w górę także zrobiła się rozbieżność jak nigdy wcześniej choć i tak zawsze było pod kreska

U mnie z Federacji tl: 3,71 bi: 3,43

Mlekovita tl: 3,81 bi: 3,37

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Nie robimy łaski bo to nasz obowiązek dostarczać nabiał do naszej spółdzielni która jest nasza własnością a nie pracowników których zawsze można zmienić jak sam powiedziałeś. Ile masz udziałów? Jak ani jednego to za zamilcz bo to śmieszne aby pracownik pouczać właściciela.

Nie robimy łaski bo to nasz obowiązek dostarczać nabiał do naszej spółdzielni która jest nasza własnością a nie pracowników których zawsze można zmienić jak sam powiedziałeś. Ile masz udziałów? Jak ani jednego to za zamilcz bo to śmieszne aby pracownik pouczać właściciela.

Czasami to dobrze że właściciele mleczarń nimi nie żądzą bo dawno by położyli je na łopatki. 

 

Kargo brawo Ty!

Co smutne to nasza spoldzielnia a doi sie nas jak moze.Trzeba by przewietrzyc kadre kierownicza od gory do dolu tyle ze nie ma takiego narzedzia ktore odspawa naszych dwoch wspanialych prezesow od stolka.Wasz jest jeszcze gorszy bo zazwyczaj te 5gr macie nizej a wynikiem finansowym najlepszym mlekovita sie chwali
 

 Mlekovita nie chwali się wynikiem finansowym tylko przychodami. Spółdzielnia nie jest po to aby maksymalizować zyski tylko płacić jak najwyższą cenę za mleko dawać pracę i się rozwijać czyli osiągać jak najwyższy poziom przychodów przy ograniczaniu kosztów stałych jak i zmiennych. 

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Gdyby nie ci Panowie Prezesi z Grajewa i Mazowiecka na których tak bardzo narzekacie to dziś albo byście oddawali mleko do prywaciarza albo wcale nie mielibyście gdzie oddać swojego białego złota. Sami tu czytacie jak wspaniale jest u prywaciarzy bez wymieniania firm. Wiem Wy jesteście nauczeni grabić a garbie są tak skonstruowane że grabi się tylko i wyłącznie do siebie nie patrząc na łańcuch zależności. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12159

grzesiu moło widziałeś z tymi grabiami i za krótko żyjesz a czasami wymiana jednego prezesa może zmobilizować resztę kadry do pracy . ktoś co na codzień nie pracuje przy krowch to lepiej niech się nie wypowiada o produkcji bo z boku to niewiele widać i wszystko ładnie wygląda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 Mlekovita nie chwali się wynikiem finansowym tylko przychodami. Spółdzielnia nie jest po to aby maksymalizować zyski tylko płacić jak najwyższą cenę za mleko dawać pracę i się rozwijać czyli osiągać jak najwyższy poziom przychodów przy ograniczaniu kosztów stałych jak i zmiennych. 

 

Gdyby nie ci Panowie Prezesi z Grajewa i Mazowiecka na których tak bardzo narzekacie to dziś albo byście oddawali mleko do prywaciarza albo wcale nie mielibyście gdzie oddać swojego białego złota. Sami tu czytacie jak wspaniale jest u prywaciarzy bez wymieniania firm. Wiem Wy jesteście nauczeni grabić a garbie są tak skonstruowane że grabi się tylko i wyłącznie do siebie nie patrząc na łańcuch zależności. 
 

jak czytam twoje posty to nie wiem czy jesteś takim durniem czy tylko udajesz, nie masz pojęcia o tej pracy a wypowiadasz się jak znawca, tak się składa że gdyby nie było tych największych mleczarń to powstałyby takie na podobę piątnicy i wtedy to rolnik by rządził i specjalizował się w danym kierunku, w piątnicy mleko jest jak każde inne czy to w mlekpolu czy w mlekowicie a cenę jednak mają o 30-40 groszy wyższą niż te największe mleczarnie co tak zachwalasz, zastanów się teraz dlaczego, myślenie nie boli także pomyśl, można zapłacić godziwe wynagrodzenie można, i znając rolników oddających do piątnicy nie słyszałem aby któryś z nich się zawzinał i zwiększał produkcję w nieskończoność , oddając 30 tyś miesięcznie przy kosztach 80 groszy przy cenie 1,4 zł daje zysk 18 tyś zł miesięcznie, jak dla mnie kasa konkretna, na życie na poziomie wystarczy a jeszcze można park maszynowy na spokojnie odświeżać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

jakie kilkumiesieczne straty?cena w dol.nam 1.15 brutto ,innym nawet 80gr i wyszli na swoje.Nikt sie nad nami nie lituje placąc ponad mozliwosci.Obcieli tyle zeby wyjsc na swoje.Jedynie inwestycje im sie zahamowaly choc nie wszystkim bo kryzys a mlekpol proszkownie za 300mln na 4hektarach w mragowie buduje.My mamy zaciskac pasa,szukac oszczednosci a mleczarnia wydaje miliony.Rozumiem ze trzeba sie rozwijac ale powinno to byc w synergii z rolnikami a nie na naszych plecach.

 

dokładnie,towary taniały to owalali mleko ze hej,i jakie odrabianie strat k**wa?a teraz towary mocno w góre to rzucili 4gr,,a co do tego piżdzielca grzesia ,twierdzi że pracownicy mlekovity nie mieli premi a moja żona która tam pracuje w ciagu ost 3 mies miała 3 premie po 500zł ,dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj