Polecane posty

PATr    409

wrzuciłem wczoraj cennik mlekovity, dodaj sobie wrześniową +10 gr i zobaczysz, cena jest zależna bardziej od parametrów niż od ilości... jeden przy 10 tys. będzie miał złotówkę a drugi 1,1zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55

to fajnie ze podnoszą ceny, tylko żeby podlasiaki nie zaczęli zaraz obór budować bo znowu będzie kicha

my tu cały czas budujemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

budują i coraz mniej zboża sieją, z dwa lata temu w mojej gminie nie było żadnego "podlasiaka" który by zbierał stad słomę, rok temu było 3, a w tym roku to grubo ponad 10 osób teren wyczyścili i po 25 zł/sztuka z pokosu płacili... a 3-4 lata temu za darmo ludzie oddawali...

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jutro powinna być faktura to napiszę ile wyszło. Doliczycie sobie 10 groszy za wrzesień. Prawdopodobnie po tych podwyżkach dostanę ok 1,15-1,17 netto za ok 8 tyś L.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

budowania bez opamietania nie popieram ale niestety krowy i opasy na podlasiu rzadza bo co my mamy robic na ziemi srednio 4-5klasy?A sa rejony ze same piaski.Pszenice siac?Jedyna opcja produkcja zwierzeca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Instruktor dziś był nie chciał powiedzieć ile podwyżki będzie, ale mówił ze będzie "lepiej" chociaż rada zbiera się pod koniec miesiąca to nie wiem czy tak sobie nie palnął...
Dużo obornika to nie opłaca się zboża siać, qq trawa czy ziemniaki tak jak u nas i koło sie zamyka. Zboże tanie, w tym roku w żniwa dwóch się napraszało żeby podstawiac przyczepy po 500 mieszanka... Każdy o rusztach teraz mówi, sam w nowej mam 32 na płytkiej ściółce, w starej 50 też mieliśmy stawiać na płytkiej, ale 30 pójdzie na ruszta i 20 na jalownik na głębokiej


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    225

Wszędzie słychać o podwyżkach.. OSM koło buduje magazyny bo na ten czas wszystko schodzi na bierząco a nawet tiry wyjeżdżające mają opóźnienia.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mlekovita Baranowo, tł 3,86, biał 3,24 i ok 8 tyś L wyszło 1,07 netto. Druga rata kary rozłożona na 2 msc a nie 3 jak bym chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

kto mówi że ropa zdrożała? ja kupuję nie duże ilości(4-5 tys. litrów na jedną dostawę) i nic mi nie wiadomo o żadnych podwyżkach, jak już są to kilku groszowe, po tygodniu wszystko wraca do normy, ostatnio kupowałem po 3,65 brutto(jakiś tydzień temu), miesiąc temu było po 3,7...

co ty pierd............tu masz cennik hurtowy orlen mi od tej ceny daje 5gr upustu max wiec z kad koles masz rope po 3,70 .http://www.orlen.pl/PL/DlaBiznesu/HurtoweCenyPaliw/Strony/default.aspx teraz ropa kosztuje 4,14 brutto litr a ty mowisz 3,65 brutto 

 

to gdzie ty kupujesz albo gadasz glupoty albo moze netto to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Mlekovita Działdowo +14 groszy podwyżki

 

a nie 10? chyba że liczysz sierpniowe 4 i wrześniowe 10

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Mlekovita na stacji własnej tydzień temu 4,12 brutto za ON. Kierowca jak nie zatankuje, to trasy nie dostanie...

Raczej nie kierowca a przewoźnik i generalnie tak być powinno. Ja Ci daję robotę na cysterkę a Ty tankuj u mnie. Taka synergia. Ty mi coś to ja Tobie i kasa się kręci na polskiej ziemi. Więc rada moja taka aby wszyscy rolnicy danej mleczarni jeśli mają taką możliwość to powinni tankować, kupować środki do produkcji, środki czystości w swoich mleczarniach. Tym bardziej że i tak kupujecie i tak a tu macie obrót bezgotówkowy więc kasy od razu nie wykładacie i macie upusty. Sprawa z produktami wygląda troszkę inaczej bo jednym i tym samym nabiałem się nie wyżyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Mlekovita Wys Maz 1.23 zl przedostatni próg ilościowy tł 4,05    bi 3,35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

kolego grzesiu oddaje do mlekpolu,  paliwo( nie najlepszej jakości) sporo droższe niż na innych cpn-ach nawozy folie siatki itp tez tak  samo a więc dlaczego mam drogo płacić jak oszczędności na nawozach wyliczyłem prawie 2 tyś zł na innych rzeczach też sporo złotówek by zostało

Edytowano przez Tygrysek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Niestety tak kolorowo to nie wygląda. Załóżmy, że jakość i cena jest zadawalająca, to można tak współpracować. Niestety bywa różnie. Zdażała się zanieczyszcza ropa i dużo droższe niż w sklepach produkty. Rok temu była za to genialna folia do balotów i pryzm. W kółko namawiają na mleko dla cieląt i swoich pełnoporcjówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Tygrysek a gdzie bierzesz? My mamy w stawiskach ZZR Mlekpolu wszystko oprócz paliwa i budowlanki, kiedyś ceny były najwyższe, ale od kilku lat u nich najtaniej, ostatnio qq ziarno 80 zł na tonie taniej niż u innych, duży wybór dowóz gratis i obrót mają dobry


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Niestety tak kolorowo to nie wygląda. Załóżmy, że jakość i cena jest zadawalająca, to można tak współpracować. Niestety bywa różnie. Zdażała się zanieczyszcza ropa i dużo droższe niż w sklepach produkty. Rok temu była za to genialna folia do balotów i pryzm. W kółko namawiają na mleko dla cieląt i swoich pełnoporcjówek.

 

z jakiej firmy mlekovita ma te pasze u siebie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2184

   Po przejęciu Sudowii przez Mekpol Grajewo, dziś ujrzałem po raz pierwszy faktury za czerwiec i lipiec wraz z informacją do mnie datowaną na 16 sierpnia.   Cieszmy się i radujmy :blink:,a 15 litrów wsr... :wacko: , 2 dni temu 20 :blink: 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

kolego grzesiu oddaje do mlekpolu,  paliwo( nie najlepszej jakości) sporo droższe niż na innych cpn-ach nawozy folie siatki itp tez tak  samo a więc dlaczego mam drogo płacić jak oszczędności na nawozach wyliczyłem prawie 2 tyś zł na innych rzeczach też sporo złotówek by zostało

Fakt to może być największą barierą przed współpracą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj