Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Leszek rąbnąłeś się i to ostro. Dopłata do litra wynosiła 11 groszy teraz będzie 15 groszy czyli 4 grosze podwyżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

Akurat o Litwie słyszałem tyle że wjeżdżają tam bokami z poza unii [białoruś,Ukraina],są ,,ochrzcone'',papier jaki ugodna,czyli pod aktualną potrzebę,weterynaria na granicy mniej patrzy bo to z unii. I tylko tak na chłopski rozum,jestem często w Suwałkach,Augustowie,Olecku,i spróbuj przy ,,łykendzie''zaparkować bez problemu przy jakimkolwiek sklepie wielkoobszarowym z każdej dziedziny,nawet i w tygodniu,tyle jest Litwinów i tak kupują chwaląc niską cenę,,to niby z kąt tam tanie jałówki,a papiery i przewożnik. Kilka miesięcy wcześniej wystawiłem na olx ładowacz na tył,przez trzy tygodnie żadnego odzewu,aż tu z rana telefon będę po południu bo jadę skądś tam hen z Litwy. Nie wiem kto był bardziej szczęśliwy ja ze sprzedaży czy on z kupna,cała transakcja wraz z załadunkiem trwała bodaj 10 minut. Jak mówił są tam i przedsiębiorstwa[,ogromne zagraniczne],ale normą jest luksus dojarka konwiowa czy rozsiewacz lejek,a ceny używanych maszyn u nas śmiesznie niskie.Pytał ile ładowacz na przód czy kosiarka rotacyjna,odpowiadałem mu ,trochę nam zazdrościł podpowiedziałem jak bez vatu wziąć -był wniebowzięty.

Nie wiem skąd takie tanie, od początku wydawało się to podejrzane cena i wydajność nie do uwierzenia. Nie moja kasa nie mój problem to co wiem to pisze...

 

Mlekpol śpi dalej


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Leszek rąbnąłeś się i to ostro. Dopłata do litra wynosiła 11 groszy teraz będzie 15 groszy czyli 4 grosze podwyżki.

Dzisiaj dostałem taki sms tyle że nikt mi wcześniej nie powiedział że mam już dopłatę 11 groszy , więc przyjąłem to jako taką dużą podwyżkę :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Sapiński by na zawał padł jakby rada ustaliła 15 groszy podwyżki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

Rada to sobie moze tyle samo co w mlekpolu czyli nic.Prezesunio rzadzi.Jedynie w piatnicy rzadzi rada i to widac na fakturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej25    0

nic   na  to  nie  poradzi  z  ta  ceną   ,  mi  mleko  wyszło   1,11  za  litr a  miałem  w  lipcu  8660 litrów     ,  tłuszcz  4,2   ,  a  białko 3,07     ...   A   mój  znajomy oddaje   do  innej  mleczarni  ,   no  mleka   ma     może   70 %   więcej   i  bez   pilnowania  !!!!!!!!!!!!  ta  sama   cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem taki sms tyle że nikt mi wcześniej nie powiedział że mam już dopłatę 11 groszy , więc przyjąłem to jako taką dużą podwyżkę :blink:

Na fakturze wszystko masz.


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

W Spomleku tak jak było pisane 8 gr za sierpień plus już w sierpniu dadzą jubileuszówkę, a na wrzesień planowana jest kolejna podwyżka, tak gdzieś około 3-5 gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    220

OSM Koło od 1 września podwyżka 4 gr + dopłata do ilości 15, 30, 50 tyś kązdy + 2 gr, Maksymalna cena jaką można uzyskać to 1.12 netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Mlekpol od sierpnia 5gr w góre tak jak kolega wyżej pisał  :)

Edytowano przez krystek1992

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

mlekovita się wcześniej pochwaliła że 4 grosze daje więc mlekpol musiał być lepszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6651

polmlek raciąż od 16 sierpnia 5 gr w góre 

ciekawe czy i u nas podniosą? a mieliście podwyżke ostatnio 10 gr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

OSM Giżycko obecna cena 1,1 Brutto - 3.2B / 3.8T / Ilość 30+

Za mleko sierpniowe już oficjalnie +10gr do każdego litra

Za wrzesień nieoficjalnie (jutro będzie wiadomo 100%) +4gr za jednostke białka

 


Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W Mlekovicie wyjdzie jakieś 1,04-1,05 netto może grosz dwa więcej, bo tłuszcz i białko nieco wzrosły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

W Mlekovicie wyjdzie jakieś 1,04-1,05 netto może grosz dwa więcej, bo tłuszcz i białko nieco wzrosły.

 

u mnie było 1,12 teraz będzie 1.16 netto, dodam że parametry mi ostatnio spadły(jakiś kosmicznych też nie miałem), tak miałbym 2 grosze więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

W Mlekovicie wyjdzie jakieś 1,04-1,05 netto może grosz dwa więcej, bo tłuszcz i białko nieco wzrosły.

Mlekpol bi 3.0 tl 3.7 17tys po 1.06zl netto

 

Pisalem wszesniej o 5 gr bo plynelo to z mojej sympatii do prezesa:) mogli dac 10 gr a teraz beda jezdzic i sie chwalic ze placa najwiecej w kraju

 

Co sadzicie o pomocy dla producentow mleka w zwiazku z rwdukcja mleka? http://m.portalspozywczy.pl/mleko/wiadomosci/zasady-i-pakiet-wsparcia-dla-producentow-mleka,133688.html moim zdaniem dobry pomysl lecz rok za pozno

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj