Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
fireseba    224

Pewnie mlekpol aie machnie i da az 5gr. Ceny produktow od 7 do 30% poszly w gore a mleko 4%


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

U mnie w wysokim też nic nie przyszło, zapewne baranowo chciało się podwyżką pochwalić przed końcem miesiąca, z obniżką tylko zwlekają do ostatniego ale to norma już niestety :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

4+ Mlekovita Działdowo esemes wczoraj o 11 rano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Nie po to latamu buduje sie stado płaci kolosalne pieniądze za nasienie zeby od tak sprzedać 1/3 stada zwłaszcza ze długo jeszcze po zakonczeniu kwotowania nieznana była wysokość kary.

Można najwyżej ostro przebrać pod względami użytkowymi lub wiekiem. Ja nie żałuje, bo mi się z tego okresu zajefajne jałówki wycieliły. Problem tylko, że też mają jałówki i zaczynają budynki pękać w szwach:)

 

Sms w Mlekovicie WysMaz to nie ostatniego dopiero przychodzi?

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Różnie, ostatnio przyszedł do mnie 2 następnego miesiąca mimo iż nie było żadnego święta ani niedzieli... ale zazwyczaj ostatniego, bynajmniej o obniżkach lub utrzymaniu ceny tak przychodził jak o podwyżkach to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Thomas z kąt takie info ?

 

......s konta....he he :lol:

 


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GBRL    19

Słyszałem, że na Litwie produkcja się załamała, zwożą do nas krowy na rzeź, padli tam Holendrzy i nasze mleczarnie nie kupują już u nich mleka. Mlekovita i Bielsk Podlaski mają niebawem skończyć proszkownie i będzie baardzo duży wir na mleko... jak każdy z Was czekam na podwyżkę mleka, choć nie hoduje krów. Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Ludzie ostatnie pieniądze wywalają na jalowki, paszy każdy ma full i jak ma być cena... kolega zamówił na Litwie razem z tesciem i wujkiem 40 jalowek po 5.5 tyś, niby piękne itd. Wczoraj miały przyjechać po drodze zaginęły 20 tyś zaliczki h.. wziął, żadnego papieru nie podpisali "bo znajomy" krowy sprzedał żeby zrobić miejsce, jalowek nie ma, kasy nie ma za to głupi łeb jest na miejscu ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pazerność niektórych podlasiaków nie zna granic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Nie ma co tak tego definiowac.Rece sie wyciagną do ziemi to kazdy obsiadzie he.Poza tym wolny rynek.Co komu roboty szkodowac?chce ktos to niech doi.Ucieszy sie w koncu

Edytowano przez DanielFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Nie widzę narazie tego szaleństwa na jałówki. Po ile ogłaszać, jeśli za 5 tys nikt nie dzwoni? A sztuka ma potencjał na 7 tys w pierwszej laktacji i genomówką z wysokiej półki pokryta. Znajomy ma ponad 10tys z obory i na brak ruchu narzeka.

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na Litwie na pewno mają wysoki potencjał produkcyjny. Jakie oni mieli krowy, że dopiero teraz je chcieli wymienić? Trafił się raz dobry rok i od razu niektórzy głupieją. Ja tam wolę stopniowy sukcesywny rozwój i wystarcza to co mam a pogoda nie dopisuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

W Piątnicy "limit" trochę może hamuje zapał, u nas odkąd zniesli cenę B każdy szczęśliwy kombinuje jak zwiększyć.
Miesiąc temu na weselu mówił jakie to fest jalowki, wczoraj też na weselu płakał prawie bo 15 krów 4 laktacja powyżej 8 tys sprzedał za grosze kara zaraz 25 tys, w wesele władował kupe kasy i teraz 20 tys zaliczki utopił. Juz kiedyś brali od tego faceta i teraz te niby miały wystartować z min 9 tys wydajności...
Pewne jest tyle, że wjechały do kraju na granicy były problemy bo dwie nie miały kolczyków, czy coś z papierami było nie tak... A jeszcze jakby tego było mało dostał premię na MR i we wniosku właśnie wpisał zakup jalowek. Głupota? nie wiem jak to nazwać żeby być takim bezmyślnym, dać na ładne oczy kupe kasy obcemu


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2186

   Akurat o Litwie słyszałem tyle że wjeżdżają tam bokami z poza unii [białoruś,Ukraina],są ,,ochrzcone'',papier jaki ugodna,czyli pod aktualną potrzebę,weterynaria na granicy mniej patrzy bo to z unii. I tylko tak na chłopski rozum,jestem często w Suwałkach,Augustowie,Olecku,i spróbuj przy ,,łykendzie''zaparkować bez problemu przy jakimkolwiek sklepie wielkoobszarowym z każdej dziedziny,nawet i w tygodniu,tyle jest Litwinów i tak kupują chwaląc niską cenę,,to niby z kąt tam tanie jałówki,a papiery i przewożnik.   Kilka miesięcy wcześniej wystawiłem na olx ładowacz na tył,przez trzy tygodnie żadnego odzewu,aż tu z rana telefon będę po południu bo jadę skądś tam hen z Litwy. Nie wiem kto był bardziej szczęśliwy        ja ze sprzedaży czy on z kupna,cała transakcja wraz z załadunkiem trwała bodaj 10 minut.    Jak mówił są tam i przedsiębiorstwa[,ogromne zagraniczne],ale normą jest luksus dojarka konwiowa czy rozsiewacz lejek,a ceny używanych maszyn u nas śmiesznie niskie.Pytał ile ładowacz na przód czy kosiarka rotacyjna,odpowiadałem mu ,trochę nam zazdrościł podpowiedziałem jak bez vatu wziąć     -był wniebowzięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GBRL    19

Wolałbym, żeby ludzie nie zwiększali produkcji, raczej interesuje mnie wyższa cena, bo czasami jak widzę molochy które się budują sam się martwię dokąd to wszystko zmierza. Kiedyś ludzie mieli więcej czasu dla siebie, choć nie było tak zmechanizowanego rolnictwa. Lepiej jest pracować mniej a mieć pieniędzy więcej niż zwiększać produkcję, żeby wyjść na swoje..

Tak piszesz żeby ludzie zwiększali produkcję ...?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że na Litwie produkcja się załamała, zwożą do nas krowy na rzeź, padli tam Holendrzy i nasze mleczarnie nie kupują już u nich mleka. Mlekovita i Bielsk Podlaski mają niebawem skończyć proszkownie i będzie baardzo duży wir na mleko... jak każdy z Was czekam na podwyżkę mleka, choć nie hoduje krów. Pozdrawiam

 

Wolałbym, żeby ludzie nie zwiększali produkcji, raczej interesuje mnie wyższa cena, bo czasami jak widzę molochy które się budują sam się martwię dokąd to wszystko zmierza. Kiedyś ludzie mieli więcej czasu dla siebie, choć nie było tak zmechanizowanego rolnictwa. Lepiej jest pracować mniej a mieć pieniędzy więcej niż zwiększać produkcję, żeby wyjść na swoje..

Skąd takie przemyślenia i zainteresowanie tematem skoro nie masz krów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2186

     Może odezwie się ktoś z Laktopolu Suwałki [sąsiad o miedzę Sudowii a la Mlekpol] Jak tam u was z cenami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mlekovita wys maz +4 groszy za sierpień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj