Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grzesiu    532

a są tu chłopaki sąsiedzi z tych stref mogli by coś napisać jakie są obostrzenia jak to wygląda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na prawdę was boli, że Mlekovita dostarcza mleko do marketów. Pewnie lekarstwo wam potrzebne. Jak dostarczał mlekpol to nikt nie narzekał a jak się sytuacja odwróciła to źle. Pomyślał ktoś, że mlekpol musi wywiązać się z kontraktu na dostwy mleka do Chin? Tamten rynek jest być może ważniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

Boli przede wszystkim to, że daje do marketów za psi grosz i kto na tym cierpi? A skoro mlekovita daje tanio to i z innych można łoić i to jest największa głupota... rywalizują ze sobą mleczarnie oddając jak najtaniej zamiast zmowic się i trzymać cenę żeby zablokować molocha (biedronka)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Pięknie nic dodać nic ująć. Jest niby KZSM ale nie każda mleczarnia jest i nie musi być w nim zrzeszona. Działać to powinno tak jak np sieci sklepów detalicznych (lewiatan, chorten, groszek i wiele innych). To sieć ustala promocję na dany tydz, to sieć wypuszcza gazetki, to sieć ciśnie producentów jak chcą być u nich w gazetce a nie daj boshe na bilbordzie haha Teraz koszty producenta: trzeba rozliczyć promocję czyli musisz dostarczyć towar w tak niskiej cenie aby sklep miał niską cenę i wysoką marże, musisz zapłacić za obecność w gazetce, z półkę w sklepie i jak chcesz pojawić się na bilbordzie to jeszcze 100% kosztów wyklejenia wszystkich bilbordów!!! Więc takie zrzeszenie mleczarzy powinno negocjować w imieniu zrzeszonych mleczarni warunki współpracy, promocji na dany tydzi tak np ta mleczarnia w tym tyg dostarcza do tej sieci to w takiej cenie ta inny produkt itd Tylko pytanie jak to rozwiązać i czy zdałoby to egzamin.!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hassi37    21

Czy jest ktoś ze strefy zapowietrzonej ASF? Jak tam wygląda sytuacja z odbiorem mleka itp. Wiem, że firmy paszowe nie wjeżdżają i sprzwdaż bydła też wstrzymana. Do mnie dotarła strefa zagrożona i najbliższy skup cieląt zamknięty. Do strafy mam 200 metrów i objazdy u nas zrobili. Nie myślałam, że to w krowiarzy też jakoś uderzy. Centralnie przy ognisku są obory po 100 sztuk dojnych, więc odbiór mleka musi się jakoś odbywać.

Ja mieszkam w strefie zapowietrzonej i problemów z odbiorem mleka nie ma sprzedarz cieląt trzeba zglaszać do powiatowego lekarza weterynarii  z paszami to niewiem ale pasze chyba dostarczaja normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

To spoko. Ci, co do mnie przyjeżdżają z paszami i po bydło, mówią, że mają zakaz wjazdu do obszaru zapowietrzonego i że nikt od was narazie zgody powiatowego nie dostanie w co nie wierzę. Może nie chce im się dodatkowych wymogów sanitarnych spełniać. Więcej rabanu niż to potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Wreszcie podwyżki nie duże bo 3 gr ale zawsze aktualna cena 1,10 zł pow 10 tys 4.1 tł 3.6 bi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

@przerzuwaczka Miałaś rację zakaz wywozu bydła z terenu gdzie wykryto wirusa ASF. Informacja pewna w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

GDT mocno w gore o 12,7% wczesniej o 6,6% czyli 19,3% a o podwyzkach nawet nic nie slychac w mlekovicie jak spadalo to szybko reagowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwcia    196

Mlekpolowe dożywianie ,,na siłe'' znów się zaczeło .Kierowca  dziś przywiózł pake  .To juz się robi wkurzające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715

polmlek   ilość 9000 l białko 3,0 tłuszcz 3,9 cena 1.002 wypowiedzenie umowy wpłynęło trochę na cene do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natka2344    0

Ostatnio zwróciłam uwagę,że mleka są bardzo drogie...coś okropnego po prostu...Sama już nie wiem,które kupować...poradzicie coś,macie sprawdzonych dostawców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3126

Najlepszym dostawcą jest rolnik, który produkuje zdrowe mleko :) Najlepsze mleko jest prosto od krowy bez żadnej obróbki, wtedy wie się co sie pije.

Edytowano przez WitekRolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

Edzio chyba na helikopter zbiera tyle czasu ani drgnie... A może szykuje od razu 15gr?!... Nie nie, bardziej skłonny jestem uwierzyć w ten helikopter.
Dzisiaj przysłał smsa Z prośbą przyjęcia w promocyjnej cenie nadmiernie napowietrzonnych produktów co to może być? Ser z jedną wielką dziurą w środku może ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hassi37    21

To spoko. Ci, co do mnie przyjeżdżają z paszami i po bydło, mówią, że mają zakaz wjazdu do obszaru zapowietrzonego i że nikt od was narazie zgody powiatowego nie dostanie w co nie wierzę. Może nie chce im się dodatkowych wymogów sanitarnych spełniać. Więcej rabanu niż to potrzebne.

 

Plotą bajki u mnie wiosce dziś był po cielaki mam w wiosce przecież mieszalnie pasz  i towar do nich przywożą i oni wywożą skup bydła mam od siebie o 2 km w strefie zapowietrzonej jeszcze bliżej ogniska jak ja i normalnie co czwartek funkcjonuje wię nie jest az tak żle z bydłem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polmlek ilość 9000 l białko 3,0 tłuszcz 3,9 cena 1.002 wypowiedzenie umowy wpłynęło trochę na cene do góry

Kolego, rozwiń proszę temat wypowiedzenia umowy. To taki blef czy naprawde chcesz odejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Plotą bajki u mnie wiosce dziś był po cielaki mam w wiosce przecież mieszalnie pasz  i towar do nich przywożą i oni wywożą skup bydła mam od siebie o 2 km w strefie zapowietrzonej jeszcze bliżej ogniska jak ja i normalnie co czwartek funkcjonuje wię nie jest az tak żle z bydłem. 

dokładnie, jedynie  co to jest trochę więcej kontroli samochodów czy aby przypadkiem nikt świń z obszaru zapowietrzonego nielegalnie nie sprzedaje i tyle

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

dokładnie, jedynie co to jest trochę więcej kontroli samochodów czy aby przypadkiem nikt świń z obszaru zapowietrzonego nielegalnie nie sprzedaje i tyle

 

Ale faktem jest, że trzeba mieć zgodę od powiatowego, bo się pytałam. A samochody wszystkie muszą być odkarzane, cokolwiek wywożą z obszaru zapowietrzonego. Jeśli ktoś tego nie robi, to nielepszy od tego handlarza prosiąt, co przez niego 5 ognisk na Podlasiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chyba niektorzy maja problem z rozrozniemiem strefy zapowietrzonej 3km w promieniu od ogniska choroby a strefa zagrozona 7km choć u nas jest 14km bo ja podwoili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

W ARiMR się dziwili, że skup na zagrożonym zamknięty. Od jutra nowa fala badań świń, więc nie ma co się spodziewać, że wet do bydła przyjedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zobaczycie MLekovita da dopiero na wrzesień kukurydziana podwyżkę od 5 do 10 groszy jedno razowo i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj