Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
fireseba    224

MlekPol znów na obsuwę z płatnościami ktoś dostał? Jakaś podwyżka?


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Srednia krajowa ma się nijak do rzeczywistości. Nie mowie ze ceny bedą takie jak kiedyś tylko adekwatniejsze do zarobków rolnika. Sam napisałeś ze kiedys trzeba było 100 swin na bizona a teraz 1000 także brak dopłat mogłby jedynie poprawić sytację. Aktualnie masz przykład co się dzieje gdy rolnicy nie mają kasy. Wszedzie zastój, większość bierze na poczekaj, dostawcom trzeba zapłacić a konkurencja ciśnie. W deutzu i hollandzie ceny maszyn o kilkanaście procent w dół, więc wcale nie musi byc drogo. 

 

PS. Dziś wytargowałem stówę na soi (poszła za 1890)

Tylko że niejeden czeka na tą dopłatę żeby nawóz kupić i koniec z końcem złapać. Skoro tak kolorowo kiedyś było to czemu dopiero po wejściu do UE wielu zmieniło stare c360 na nowe NH, Zetory itp? Kombajnów w sąsiedniej wsi był jeden stary claas a teraz co podwórko to kombajn. Prawie nie ma podwórka bez ciągnika z napędem. Prasa rolująca u każdego, kto nie ma to sprzedaje kostke, dorzuca 5 tys i ma Krone używaną. 

 

Wszyscy byśmy chcieli po 10 ton z ha po 800zł za tone, mleko po 1,5zł ale tak nie było, nie ma i nie będzie. Dziadkowie głodem przymierali jak słaby rok poszedł więc bez narzekań proszę. 

 

Skup w Korczewie przy 4,5tys l 82 grosze - bez parametrów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Bo c360 wystarczyło by być bogatym, zaś średnia cena mleka w ciągu 10 lat to 1.6zł. Na co komu krone jak kiedyś dał 5 kostek siana i wiaderko pszenżyta dla krowy, wydoił i miał czas dla siebie teraz paszowóz za 100tyś, ciągnik za 300, bielarka za 150, kukurydza zmarznięta, bele podziurawione wydajność goni wydajność ani chwili by odsapnąć ale Ty piszesz że kiedyś było gorzej. Pod jakim względem było gorzej? Kiedyś nikt nie narzekał że jest źle tylko leżał zchmielony na polu pod drzewem bo tyle trzeba było robić


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

ci co nap...ją od świtu do zmierzchu to ci co  są pazerni co wiecznie im mało i ciągle narzekają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

A kto komu broni mieć 20 krów i kilka opasów? Na przyzwoite życie wystarczy. Jak kto głupi to niech stawia obory na 100-300 sztuk i w niej śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Tylko że niejeden czeka na tą dopłatę żeby nawóz kupić i koniec z końcem złapać. Skoro tak kolorowo kiedyś było to czemu dopiero po wejściu do UE wielu zmieniło stare c360 na nowe NH, Zetory itp? Kombajnów w sąsiedniej wsi był jeden stary claas a teraz co podwórko to kombajn. Prawie nie ma podwórka bez ciągnika z napędem. Prasa rolująca u każdego, kto nie ma to sprzedaje kostke, dorzuca 5 tys i ma Krone używaną. 

 

Wszyscy byśmy chcieli po 10 ton z ha po 800zł za tone, mleko po 1,5zł ale tak nie było, nie ma i nie będzie. Dziadkowie głodem przymierali jak słaby rok poszedł więc bez narzekań proszę. 

 

Skup w Korczewie przy 4,5tys l 82 grosze - bez parametrów. 

 

 

Właśnie czeka na dopłaty zeby kupić nawozy, a gdyby dopłat nie było to by tych nawozów kupił mniej albo wcale, automatycznie ruch w biznesie mniejszy czyli ceny musiałby by spaść. Z maszynami podobnie sypneli trochę kasy i każdy brał czesto na wyrost, gdyby nie dopłaty do zakupu maszyn ruch by zastygł.  Co do naszych dziadków to tylko bardzo leniwi głodem przymierali, mój akurat powiększył swoje gospodarstwo co najmniej o jakieś 800 %, wystarczyły chęci do pracy, dzisiaj to zdecydowanie za mało.

 

Mlekowita centrala 1,18 zł bi 3,28  24 tys litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

zgadzam się z kr 9292  a najwięcej głosów tych co by bez dopłat nie utrzymali  gospodarstwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Ja sie nie chce nachapac tylko chce dostawac jakiekolwiek wynagrodzenie bo i tak wszystko wpompuje w gospodarke by taniej pozyskiwac mleko. Obecnie mam 22 krowy dojne i nowke Fendta za swoje. Kiedys mielismy 50 dojnych i c360 sie milo robilo. Te doplaty sa tak glupie ze sprzedalismy krowy a ziemia poszla w pakiet 5.1 bo bylo za to wiecej niz kazdy by chcial. Ciecie kosztow nas rolnikow moze uratowac, bo lepiej produkowac taniej a mniej niz sie scigac po trupach.


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

   Z 22 krów fenda        szacun :rolleyes:

 

napisał że puścił ziemie na pakiet 5.1 czyli tzw. ptaszkowy, bierze do hektara dodatkowe 1000 zł+zwykła dopłata(ok 800-900 zł),a co zbierze z łąki i sprzeda to jego, zapewne nawozów zero na łączki, także jedyny koszt to wykoszenie więc nie dość że dobrze zarobi na belkach to jeszcze dostanie 2 tys. dopłaty więc fendt jak najbardziej realny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

      U mnie jeden sprzedał w zeszłym roku takie siano raz,gość się nie kapnął że ekologicznie ,ale krowiej d... nie dało się oszukać,wyszły tylko niepotrzebne złości,no chyba że motylkowe, ale ja tam nie wiem ,z boku popatrzeć to może i kasa.         Zawsze jest coś za coś    ,,nikt za darmo nie rozdaje nawet święte mikołaje'',znam kilku ekologicznych ,widzę ich plony,i tylko kużwa dlaczego co niektóry mówi że jest ok. a nieoficjalnie zagląda kiedy terminy się kończą :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Mlekovita oddzia ł Trzebownisk o 1.11 zł ilość  pow 10.000 tłuszcz 3-84 białko 3.11 plusz 5 groszy za lipiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mlekovita Baranowo 1,02 zł netto. Parametry dopiszę potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Mlekovita oddzia ł Trzebownisk o 1.11 zł ilość pow 10.000 tłuszcz 3-84 białko 3.11 plusz 5 groszy za lipiec

Przecież za lipiec nie było podwyżki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Parametry nie skoczyły mi więc skąd 5 gr więcej? Przedział ilościowy też taki sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Dziwne, u mnie w wysokim tłuszcz spadł o 0,2 jednostki i cena spadła o 2 grosze więc wygląda jakby nie było żadnej zmiany bo wszystko się zgadza (0,2*10gr=2gr)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

OSM Sierpc ,od 1 lipca podwyżka  3 gr. Jak to leciało ? Raz na wozie ,raz pod wozem  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

OSM Ostrów Wlkp. za lipiec +5gr, za sierpień +5gr. Za sierpień pewnie wyjdzie jakoś 1,02-1,04zł brutto w przedziale 10-17 tyś l.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi nic nie zdrożało  cena cały czas taka sama MLEKOVITA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    531

I nie zdrożeje bo Sapiński nie wytłumaczy swojej przyjaciółce Biedronce że od pierwszego po ost kontrakcie ceny idą w górę. Jakby tak każdy z producentów powiedział to Biedra miałaby problem. Choć w polskiej mentalności znajdzie się ktoś cwańszy co da d...y i dostarczy towar na zerowej marży. 

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak jak to zrobiła mlekowita wygryzając mlekpol 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Czy jest ktoś ze strefy zapowietrzonej ASF? Jak tam wygląda sytuacja z odbiorem mleka itp. Wiem, że firmy paszowe nie wjeżdżają i sprzwdaż bydła też wstrzymana. Do mnie dotarła strefa zagrożona i najbliższy skup cieląt zamknięty. Do strafy mam 200 metrów i objazdy u nas zrobili. Nie myślałam, że to w krowiarzy też jakoś uderzy. Centralnie przy ognisku są obory po 100 sztuk dojnych, więc odbiór mleka musi się jakoś odbywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj