Polecane posty

PATr    409

Nie metodą jest niebranie dopłat ponieważ wtedy innym będzie przysługiwało więcej, powinno nie być dopłat bo to wszystko zaburza rynek, czy to produktów czy ziemi czy każdego innej branży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Dokładnie miałem to pisać. Sami wiecie komu te dopłaty oddajecie, ci co mają hektary a nic nie robią żyją najlepiej. Średnie gospodarstwo w naszym kraju wydzierżawiając ziemie i biorąc dopłaty ma 70-100tyś na czysto rocznie. Gdyby nie było dopłat mieli by okrągłe 0 bo by ich nawet na podatek nie było stać


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A kto im tyle płaci za dzierżawy ? B) Wystarczy nie szaleć z cenami za dzierżawy . Dali rolnikom dopłaty , by łatwiej było nami sterować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Dopłaty w pewnym stopniu niwelują koszty produkcji i uprawy ziemi. Jakie były ceny przed wejściem do UE, a jakie po. W wielu dziedzinach są nadużycia i pieniądze trafiają nie w te ręce, jak zakładają. Nie gadajcie głupot, że dopłaty nie potrzebne, bo każdy grosz się przyda. Kto nie bierze ten baran i niech dalej słucha Ojca Dyrektora :P Ten chętnie jego dopłaty weżmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Dopłaty tylko do produkcji i już będzie lepiej... przeciwnicy dopłat wyobraźcie sobie, że za rok nie dostaniecie... koszta i zyski pozostają bez zmian i ciekaw jestem ile każdy by pociągnął ;)
I żeby nie było nie uważam dopłat jako zbawienie itd. Niech będą, ale uczciwie rozdysponowane zależnie od produkcji albo koniec dopłat i powrót do dawnych cen gdzie paliwo było poniżej 3zł, za 5 tyś kupił chłop gromade nawozu gdzie teraz kupi raptem 2t


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Wyobraziłem sobie, koszty produkcji by spadły. Zastoj w nawozach opryskach, maszynach i wszystkim co z rolnictem związane.A ceny na sze produkty jak to ceny dalej niskie. Przypomnij sobie jak to było kilka lat temu bez dopłat, byłoby tak jak wtedy. 

Edytowano przez kr9292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Mam sąsiada, który ciąga taczką na pole i ręcznie podsiewa, a 3 ciągniki w domu stoją. Wiecie oszczędza na paliwie i nawozach podobno :P

Słyszałam, że Chiny mięsa już nie wezmą, bo ASF i ludzie plotkują, że mleko mogą wstrzymać. Nie wiem, co ma piernik do wiatraka, bo tylko w mięsie chorych świń może być wirus. Krowy nie mogą być nosicielami, prędzej ludzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

nie gadaj takich głupot w tych czasach to każdy plotki szerzy potem się robi


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Wyobraziłem sobie, koszty produkcji by spadły. Zastoj w nawozach opryskach, maszynach i wszystkim co z rolnictem związane.A ceny na sze produkty jak to ceny dalej niskie. Przypomnij sobie jak to było kilka lat temu bez dopłat, byłoby tak jak wtedy. 

Tylko że najniższa krajowa kilkanaście lat temu była na poziomie 800zł a teraz 2x tyle więc ceny maszyn sprzed kilkunastu lat nie wrócą.

Na początku lat 90 za nowego Bizona trzeba było dać 100 świń. Teraz trzeba 1000 świń. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Srednia krajowa ma się nijak do rzeczywistości. Nie mowie ze ceny bedą takie jak kiedyś tylko adekwatniejsze do zarobków rolnika. Sam napisałeś ze kiedys trzeba było 100 swin na bizona a teraz 1000 także brak dopłat mogłby jedynie poprawić sytację. Aktualnie masz przykład co się dzieje gdy rolnicy nie mają kasy. Wszedzie zastój, większość bierze na poczekaj, dostawcom trzeba zapłacić a konkurencja ciśnie. W deutzu i hollandzie ceny maszyn o kilkanaście procent w dół, więc wcale nie musi byc drogo. 

 

PS. Dziś wytargowałem stówę na soi (poszła za 1890)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2184

    Ile mleka trzeba było sprzedać to nie pamiętam ale c 330 w latach osiemdziesiatych jako nowa była warta 30-35 świń,jeśli ktoś załapał się w okolicach września 1989 r.w czasach szalejącej inflacji,o ile dzisiaj sprzedał świnie a miał przydział na ciągnik ,mógł wyrwać za 10 świń i dwa byki 550 kg.       Teraz jest to śmieszna waga,ale wtedy były to największe na spędzie [w tych czasach wołowina była z 30 procent tańsza od trzody],ale trzeba przyznać że i wielkość produkcji była znikoma.     Jeden z rolników posiadał 20 krów normalnie ta ilośc była nie do ogarnięcia,kosmos.         Za dwa litry mleka litr etyliny,pracowało się u kogoś za litra plus zagrycha [przeliczając na dzisiejsze 45 zł,lub dwa dolary jak kto woli :rolleyes: ] Dość wspomnień,nowi dostawcy Mlekpolu Grajewo  [  sudowii] ,,czołgani''   z niemniejszą zawziętością,do wyboru  albo somatyka ,albo bakterie na kogo wypadnie na tego bęc :wacko: ,w jednym miesiącu masz tak ,w drugim na odwrót ,grunt by w pozaklasowe. Nie dzwoń i nie pytaj bo cię śmiechem zjedzą.   W sudowii jak były badania na somatykę to nawet było i preferowane by zbadać ogólne,a tu odgórny zakaz badań ogólnego ,gdy cichaczem podasz jako następna z krów [grunt by numer był wmieszany gdzieś w środku],to się dowiesz. ,, o dziwo'' z tego samego mleka przy twoim pobraniu wychodzi z 25 procent lepiej :blink:  cud :blink:                                                                                                                                                                                            ,Ceny za mleko nie podam bo faktury nie widziałem,ale z grubsza licząc wychodzi dużo lepiej [ o ile wylosowali cię byś w parametrach się zmieścił tzn. tak co trzeci :blink:  szczęśliwiec].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spomlek w lipcu 3,52 białko, 4,5 tłuszcz 35000 litrów cena 1,17zł brutto i podwyżka od sierpnia o 0,08zł, 

30 kg sianokiszonki, 30 kg kiszonki z kuk. 4,5 kg lactomy, 1,5 kg wysłodków melas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urwisek    4

30 kg sianokiszonki, 30 kg kiszonki z kuk. 4,5 kg lactomy, 1,5 kg wysłodków melas

a jaka masz zawartosc suchej masy w kiszonkach a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lactoma jest dobra ale strasznie droga.....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Trudno uwierzyć, że tyle WSZYSTKIE zjedzą. Musiałaby być niewyobrażalna strawność lub wilgotność. Mnie na paszowozie zjedzenie 54 kg przez sztukę przy 45% SM bez zielonki wydaje się sukcesem. Jaka średnia dzienna wydajność, że opłaca się ta lactoma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj