Polecane posty

Gość   
Gość

Z tego co wiem cena jest na taka sama także nie wiem dla czego sadzisz ze mlekovita placi mniej. To ile masz na rękę u mnie przy 39tys tluszcz 3.75% bialko 3.25% mialem w tym miesiacu 1.18zl za litr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przy niecałych 20 tyś i białku 3,33 i tłuszczu 3,85 cena za litr to 1,176 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    590

Nikt nie ma w Mlekpolu poniżej 1,1 zł? mam za czerwiec 0,99 netto, co prawda ilość niewielka ale jednak jest taka cena w Mlekpolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

przy niecałych 20 tyś i białku 3,33 i tłuszczu 3,85 cena za litr to 1,176 zł 

 

jeśli jest to netto to w mlekovicie jest tyle samo, ale jak brutto to mlekovita płaci więcej... po drugie tak każdy mówi o tych wymaganiach w piątnicy a przecież tam ta klasa super extra to 50 tysięcy bakterii i 300 tysięcy komórek więc co to niby za wymagania? u mnie bakterii nigdy nie przekroczyło 20...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

rolnik 83 a co ma państwo dokładać do rolnictwa które ma się świetnie producenci mleka narzekają ze tanie mleko ze wszystko drogie a jak susza to tirami wozili bele i nie jeden jeszcze się dorobił na belach sam produkuje mleko oddaje do mlekpolu najgorsza nie jest są gorsze i niby ciężko tanie mleko ale da się żyć bez problemu i nie mam zaraz kilku set ha mam tylko 16 ha, park maszynowy 100% nowy nie jeden 30-50ha może pozazdrościć  rodzinę bez problemu utrzymam  i dodam że muszę duuużo rzeczy dokupywać słoma 100% siano ok 30% pasz .... mama 30 dojnych i 16 młodzież cielaki jałówki  państwo to niech się nie dotyka do rolnictwa najlepiej będzie bo skorzystają nieliczni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

ludzie rolnictwo upada taka jest prawda . a panstwo nic z tym nie robi !!!!!

Jest 500+?? Jest. To zamiast marudzić i narzekać kobietą się zajmij. Ot ludzie całkiem leniwi.... z dobrobytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Jest 500+?? Jest. To zamiast marudzić i narzekać kobietą się zajmij. Ot ludzie całkiem leniwi.... z dobrobytu.

Leniwi to sie zrobili tylko Ci ktorzy maja to 500+, Co maja zrobic Ci ktorzy sie nastawili wylacznie na produkcje mleka ?

Jaka teraz cena niecale 1zl/ l wiec nie ma wyjscia jezeli tylko z tego tzreba sie utzrymywac zacisnac zeby i robic by jakos zyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

To ja może podpadne producentom mleka, ale cena 1zł/l to wcale nie jest taka nędza. To jest poprostu delikatne spowolnienie rozwoju. Na życie i delikatne inwestycje wystarczy. Ale na szarpanie się na ziemie po 80tyś za ha już nie. Tylko prawda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

rolnik 83 a co ma państwo dokładać do rolnictwa które ma się świetnie producenci mleka narzekają ze tanie mleko ze wszystko drogie a jak susza to tirami wozili bele i nie jeden jeszcze się dorobił na belach sam produkuje mleko oddaje do mlekpolu najgorsza nie jest są gorsze i niby ciężko tanie mleko ale da się żyć bez problemu i nie mam zaraz kilku set ha mam tylko 16 ha, park maszynowy 100% nowy nie jeden 30-50ha może pozazdrościć  rodzinę bez problemu utrzymam  i dodam że muszę duuużo rzeczy dokupywać słoma 100% siano ok 30% pasz .... mama 30 dojnych i 16 młodzież cielaki jałówki  państwo to niech się nie dotyka do rolnictwa najlepiej będzie bo skorzystają nieliczni 

Pięknie!!! Cała prawda!!! Taki będzie żył a nie wiecznie narzekać. To mi się podoba. Kolega powyżej też mówi prawdę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Problem w tym że każdy ma mało (głównie ziemi) a przy relacji cenowej ziemia - mleko trudno o rozwój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Świniarzom likwidują stada na moim terenie. Oby się za nasze krowy nie wzieli. Narazie to nie ma co narzekać. Świnie można szybko odbudować. Krowy latami się genetycznie udoskonala, a kupić i zaczynać od zera z taką ceną za mleko to porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollnik83    5

skoro jest wam tak dobrze do oddajcie za darmo !!!!!


Jest 500+?? Jest. To zamiast marudzić i narzekać kobietą się zajmij. Ot ludzie całkiem leniwi.... z dobrobytu.

to narob sobie dzieci i czekaj jak ci kase beda dawac !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Piszecie o 500+ tak, jakby dzieci to się same wychowywały. Nie jesteście lepsi od miastowych, dla których rolnik to bogaty leń, bo dopłaty z UE za nic bierze. Wszystko wymaga ciężkiej pracy i zainteresowania. Dziecko śpi to idę krowy doić. Pozdrowienia dla wszystkich złośliwców i zazdrośników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollnik83    5

Piszecie o 500+ tak, jakby dzieci to się same wychowywały. Nie jesteście lepsi od miastowych, dla których rolnik to bogaty leń, bo dopłaty z UE za nic bierze. Wszystko wymaga ciężkiej pracy i zainteresowania. Dziecko śpi to idę krowy doić. Pozdrowienia dla wszystkich złośliwców i zazdrośników.

No i tu jest madre podejście do zycia Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Weźcie się ogarnijcie. Jak państwo ma pomóc rolnikom? Do każdego litra mleka dopłacić 50 gr? To zaraz obór przybędzie. Wystarczył krótki okres "mleka po 2 zł" i powstało mnóstwo nowych obiektów. Ten co ma 30 krów stawia obore na 70 tylko kto to mleko wypije? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

zgadza się a potem lament ze mleko tanie ze się nie opłaca państwo niech nie pomaga pomoże rynek wywali tych co przeinwestowali i tych co produkowali symbolicznie


dopłaty jakiekolwiek  jak by zlikwidowali by był porządek z pseudo rolnikami i tymi co żyją z dopłat co dla nich  dopłaty są źródłem dochodu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Kto Cię zmusza do brania dopłat kolego po prostu nie składaj o dopłaty i nie bierz w imię idei i twoich poglądów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Na spadki dołki cenowe lekarstwa nie ma. Od początków handlu nawet tego wymiennego jeden towar raz był droższy raz tańszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

Kto Cię zmusza do brania dopłat kolego po prostu nie składaj o dopłaty i nie bierz w imię idei i twoich poglądów.

 

Brawo, argument 5-cio latka. @tygrysek dobrze piszę, bo brak dopłat równa się przede wszystkim równe szanse rozwoju dla wszystkich rolników, a jak chcesz rywalizować z rolnikiem z Holandii, który ma 2x wyższe dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Kolega kubus55 ,pij mleko będziesz wielki :lol:  widzę też ma komplikację z logicznym rozumowaniem i też w imię takiej idei za którą się opowiada, nie powinien składać o dopłaty i ich brać w ogóle, pokazać na swoim że ma w d..ie dopłaty bo ma własne zdanie i poglądy, a nie porównuj gospodarki choćby Holandii do naszej bo oni bez dopłat prędzej sobie poradzą niż Polska z dopłatami, tak mają rozwiniętą gospodarkę,jeśli dałeś przykład Holandii to dlaczego Polacy wyjeżdżają do Holandii na zarobek a nie odwrotnie?,a nadprodukcja mleka i nie tylko samego mleka, nie jest to problemem wyłącznie naszego kraju.

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Brawo, argument 5-cio latka. @tygrysek dobrze piszę, bo brak dopłat równa się przede wszystkim równe szanse rozwoju dla wszystkich rolników, a jak chcesz rywalizować z rolnikiem z Holandii, który ma 2x wyższe dopłaty.

Tutaj siedzą w 99% socjaliści którzy myślą że bez dopłat by zbankrutowali i że bez nich nie da się żyć więc szkoda twojej energii na dyskusję z nimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2184

   Dopłat niby można nie brać,a wszelkie wymogi np.weterynaryjne,PIORINu  czy ,,150'' innych i tak musisz spełnić ,bo nic nie sprzedasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj