Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Xawier    222

Dostaliście dziś ankietę do wypełnienia w Mlekowicie? oddział Trzebownisko

Edytowano przez Xawier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    928

Jak można narzekać przy 1,2 zł ?, może ktoś chcę się zamienić na 79 gr ?

Edytowano przez ThePerkins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

W mlekovicie lipiec cena  bez zmian a po towar pod zakładem chłodnie w kolejce czekaja  a cena ani rusz produkty w górę  a my doimy za 1.10 

 

potwierdzam cena bez zmian, ale z drugiej strony też nie ma co się im dziwić, umowy z marketami mają 3 miesięczny okres wypowiedzenia, więc jak na początku czerwca ceny poszły do góry i towaru zaczęło brakować to do końca sierpnia mlekovita musi sprzedawać bo takiej cenie jaką miała a że markety zaczęły wykupować towar na zapas to już nic nie poradzimy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Xawier a o którą Ci chodzi bo dwie były? Jedna dotyczyła pasz z GMO

Ooo a ja jedną dziś tylko dostałem, pytania to m.in. czy zamierzam produkować mleko przez następne 10 lat, jak oceniam współpracę z Mlekovitą plany na przyszłość coś o funduszu pożyczkowym (nawet nie wiem że takie coś jest) i coś odnośnie nabiału co przywożą i towaru (chemii itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Powiedz to tym młodym co uciekają ze wsi do miasta może te złoty dwadzieścia ich zatrzyma. Idź na prezydenta :lol:

Mogłabym iść na prezydenta lecz kto by na mnie głosował ,:)Ale gdybym nim została to nawet po 2.50zł byście mieli za mleko wówczas wszyscy więcej mleka beda pic zamiast piwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiesz, że komuna i centralne sterowanie gospodarką już się skończyło? Mogłabyś co najwyżej apelować do mleczarń by podnosili cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie oficjalnie ruszyły kredyty inwestycyjne w MLEKOVICIE nie jest to jeszcze rozgłoszone ale jak się ktoś bedzię starać to udzielają już ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Nie apelować, a dopłacać z własnej kieszeni do każdego litra. Pocieszcie się, że powoli nie będzie komu robić. Chyba że miastowi(tak jak ja;) zechcą na wieś przyjść i krowy doić. W mojej okolicy jest niewielu następców, a wszystko dobrze po 40stce i garb od pracy rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kredyt inwestycyjny w mleczarni? To przecież jak cyrograf. Podpiszesz umowę, że będziesz im odstawiał mleko przez min 15-20 lat a jak zechcesz odejść zrezygnować to zapłacisz. Wolę w banku nawet jak procent wyższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

W mlekovicie jak już jesteś dostawcą to masz w sumie cyrograf bez kredytu inwestycyjnego, nie pamiętam dokładnie ale jest chyba -40gr w okresie wypowiedzenia, ale z drugiej strony gdzie masz iść, no chyba że do piątnicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Albo w okresie wypowiedzenia oddawać mleko na lewo do nowej mleczarni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Wiesz, że komuna i centralne sterowanie gospodarką już się skończyło? Mogłabyś co najwyżej apelować do mleczarń by podnosili cenę.

Wiem,ze to juz dawno minelo.Lecz obecne ceny za mleko jakie daja mleczarnie to zgroza.Rolnikowi nie zwraca sie wogole produkcja tylko jeszcze dokladac musi,Rzad oferuje wsparcie,tylko pytanie czy jest ono wystarczajace by sie koszty produkcji pokryly. Kary za nadprodukcje tez malo sluszne,bo co zrobic z ta nadwyzka mleka.Wylewac w pole .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Wiem,ze to juz dawno minelo.Lecz obecne ceny za mleko jakie daja mleczarnie to zgroza.Rolnikowi nie zwraca sie wogole produkcja tylko jeszcze dokladac musi,Rzad oferuje wsparcie,tylko pytanie czy jest ono wystarczajace by sie koszty produkcji pokryly. Kary za nadprodukcje tez malo sluszne,bo co zrobic z ta nadwyzka mleka.Wylewac w pole .

 

Wolny rynek? Dla kogo? Chyba dla korporacji bo nie dla 99% producentów i konsumentów. Gdybyśmy mieli wolny rynek to nie było by możliwości opatentowania czegoś, jeszcze brakuje by ktoś mleko opatentował.

 

Problem z supermarketami? Wystarczy zmienić ustawę antyterrorystyczną i nałożyć obowiązek na sklepy wielkopowierzchniowe (bo one są najbardziej zagrożone) obowiązek zatrudnienia np. 20-30 wyspecjalizowanych ochroniarzy. Na taką jedną biedronkę będzie to takie obciążenie finansowe że podniosą ceny i nie będą konkurencyjni a handel wróci do sklepików i każdy będzie zadowolony, nowe miejsca pracy itd.

 

Wczoraj czekałem 10minut w kolejce po kramik by znaleźć ogłoszenia słomy, bo przede mną rejestrowali kartę sim. Czy to ma utrudnić dla terrorystów przeprowadzenie zamachu? Raczej taki osioł zleci kradzież karty komuś lub ukradnie czyjś dowód i kupi sam. To nam będzie życie utrudniać nie terrorystom.

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak już pisałem rząd ma pracować nad ustawą regulującą działanie sklepów wielkopowierzchniowych. Tylko Polska i 2 inne kraje nie mają takich ustaw. Oby coś zrobili, chyba że lobby zrobi swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

w inie demokracji można wywoływać wojna a nie można uregulować rynku. Unia pomoże producentom mleka w wysprzedaży krów z dopłatą do nie produkcji sami nie wiedzą czego chcą. Raz zwiększać raz zmniejszać już nie nadążam za tym. Mam się śmiać czy płakać? Chyba płakać bo młody jeszcze jestem.

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Aby uregulować ta ustawę nie jest tak proste.Ona wciąż budzi wiele sporów.Początkowo miały być małe sklepy wyłączone z podatku.Teraz mówi sie o 2% małej powierzchni.Wielu dużych przedsiębiorców tez zabierają głos jako przeciwnicy. Rząd chce rowniez w jakimś stopniu uwzględnić sprzedawców wolnego rynku(bazary)aby ich tez wyłączyć od podatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Gdyby mali mogli sprzedawać nasze produkty bez pośredników i lokalnie, byłyby konkurencyjne. W Angli to działa, ale mętalność też inna. U nas problem jest z sanepidem i normami przechowywawania. Niestety ludzie nie chcą dbać o jakość i higienę. Nie mam pojęcia dlaczego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

konkretna podwyżka, tylko ciekawe ile w tym prawdy. poczekamy i zobaczymy, w każdym razie dziś kierowca mówił że dla niego podwyżka się szykuje a czy dla hodowców to nie wiedział albo nie chciał powiedzieć.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj