Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kokoman0    305

@soltys85 ostrzeżenie, że kolejny raz jak ich złapią to z automatu rozwiązują umowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzzz    8

Wypowiedzenia to akurat dobrze kolega słyszał, większość osób z rady złożyło wypowiedzenia(czas był do końca czerwca ponieważ obowiązuje pół roku wypowiedzenia) ale w jakim celu to nie mam pojęcia jak obecnie żadna mleczarnia w okolicy nie przyjmuje nowych dostawców, a nie wierzę że wszyscy mają tak dobre znajomości by sobie załatwić miejsce gdzie indziej, chyba że ma to na celu zmuszenia rozmów do przejęcia przez mlekovitę, fakt że w radzie są zazwyczaj więksi gospodarze a im kosów płaci więcej niż małym więc jakby odeszli to w jakimś stopniu poprawia rentowność mleczarni na ten okres kiedy jest problem ze zbytem, może tylko pojawić się później problem braku mleka ale to raczej przyszłościowy temat

Właśnie w mojej okolicy większość złożyła wypowiedzenia w tym i ja.Pracownicy nie chcą przejść do mlekowity natomiast dostawcy chcą dlatego składali wypowiedzenia, przynajmniej tak mi się wydaje.Udzialow i tak pewnie nie oddadzą a szkoda nazbierało się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Dziś widziałem podwyżkę ale ceny masła u gościa z towarem z Mlekowity o 30gr na kostce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

W mlekovicie przymierzali się do podwyżki za czerwiec ale nie ustalili jej więc pewnie za lipiec coś podniosą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

Odświeżę gównoburze apropo sudowii . Udało nam się uwolnić od tego czegoś bo mleczarnią nie można tego nazwać w 2015 . Od 1 sierpnia zmieniłem mleczarnie w sumie nie tyle zmieniłem to Ojciec opisał na mnie gospodarstwo a sam zakończył produkcję . Chyba na ostatni dzwonek opuściło się te coś ... I tu pytanie do znawców i tych co są w temacie lub nawet posłucham przemyśleń kogoś kto zna sprawę . Czy Ojciec ma szanse w tym konkretnym przypadku na odzyskanie udziałów ? 


Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1989    2

W mlekpolu na wyplate udzialu maja 5 lat od zlozenia wnosku o wyplate. Zazwyczaj to trwa od 3 do 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

haha 5 lat, optymista.

Mi wyplacili pod koniec 7-mego i to "az" na miesiac przed ostatecznym terminem. tyle bylo zapisane wowczas w statusie czasu na wyplate.

Milego czekania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1989    2

Aktualnie w statusie spoldzielni jest 5 lat i wiem napewno ze tego sie trzymaja, a po przekazaniu gospodarstwa , po 3 latach dla ojca wyplacili.

Edytowano przez wojcik1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Jesteś pewien? Z tego co wiem mają czas do 8 lat z wypłatą


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

No właśnie w Mlekpolu było kiedyś 5 lat ale jakoś niedawno chyba wydłużyli ten okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1989    2

Na poczatku roku na zebraniu nawet Borawski o tym mowil ze do 5 lat, chyba ze ostatnio to sie zmienilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosacki    11

Chyba może jest i było do 5 lat nic nie wymyslajcie. Teraz do 4 sie czeka
Za 06 cena 1.22zl spadło bialko mi troche do 3.00

Edytowano przez kosacki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ustawa Prawo Spółdzielcze:

Art. 26. § 1. Udział byłego członka wypłaca się na podstawie zatwierdzonego sprawozdania finansowego za rok, w którym członek przestał należeć do spółdzielni. Sposób i terminy wypłaty określa statut.

 

Zatwierdzenie sprawozdania do 30 czerwca, więc wypłata nie szybciej niż w lipcu roku kolejnego po złożeniu wniosku. Związane jest to z decyzja zarządu o wypłacie oraz sytuacja finansową spółdzielni. Wiem z doświadczenia że wypłaty rezygnujących w ogóle z produkcji wypłacane są znacznie szybciej niż dla tych przenoszących się do innych podmiotów. Jak ktoś mocno dał się we znaki zarządowi to niech się spodziewa wypłaty nie szybciej niż w ostatnim roku zgodnie z statutem.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Wujek w zeszłym roku na jesieni zrezygnował z krówek i mówił że już większość wypłacili.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    294

No kosacki na pewno 1,22 przy bialku 3,00
Ja przy ponad 20tys za maj mialem 1,17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

czego nie rozumiesz?obniza sie cene o 15-20gr natychmiast po zalamaniu rynku a podnosi o 2-5 gr pol roku po wzroscie cen.Moze na gwiazdke dadza 10gr.To nie Twoja mleczarnia.To biznes prezesa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

czego nie rozumiesz?obniza sie cene o 15-20gr natychmiast po zalamaniu rynku a podnosi o 2-5 gr pol roku po wzroscie cen.Moze na gwiazdke dadza 10gr.To nie Twoja mleczarnia.To biznes prezesa ;)

 Dokładnie ;) O obniżce nikt nie raczy powiadomić wcześniej 


Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Tylko że Mlekowita zapewne zakontraktowała już z Bierdonką do końca 2017 roku ahahhaha to jest łep.Będziecie dalej doić po 1,2zł


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    531

polskim sieciom tak łatwo mleczarnie cen nie podniosą i tu mlekovita będzie miała największy problem bo jest najbardziej uwikłana w handel z sieciami!!! im nie wytłumaczysz że od 1 lipca 10% w górę się powie to spadaj wezmę od mniejszego i tak robisz moje marki własne a to czy tam będzie śmietana z mazowiecka czy z wrocławia to bez różnicy :D haha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Przecież to nie od dziś wiadomo że jak cena idzie do góry to po 2 gr i z opóźnieniem 2 miesięcznym, jak w dół to po 5-10 i od razu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj