Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rolstudent    182

Ja na miejscu tych rolników z sudowi tak bym nie cwaniaczyl. Powoli odrobina straty cena mleka w mlekpolu.
Nawet jak zabiorą wam udziały i część wypłat to i tak nie będziecie odpowiadać za majątek waszej już nieistniejącej spółdzielni. U nas niektórzy sąsiedzi jeszcze splatają majątek spółdzielni mleczarskiej w Piszu.

I nie obwiniajcie o nic mlekpol tylko waszego prezesa i radę nadzorczą. Która to do takiego stanu dopuściła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

    Karol również przepraszam jak Cię uraziłem,lub kogoś innego jak został dotknięty :(  ,a z tymi wyliczeniami miałem na myśli to o ile więcej musieliśmy ,,przewalić''by zysk był podobny,ja tam zazdrosny raczej nie jestem i z racji wieku bardziej należę do starszej lub i dalej grupy użytkowników forum :unsure:  i doskonale rozumiem chęci    uzyskania właściwych efektów finansowych za swą pracę,a ze ktoś powie zobacz jaki bogaty ,jakim sprzętem jeżdzi,odpowiadam ,,zamień się z nim na jego problemy i kredyty'',efekt natychmiastowy :)     że weterynarz czepia się,normalne to jego praca przynajmniej wizualnie nie ma takiego dziadostwa[bałaganu w i wokół obejść],a jak on nie ukarze to zrobi to pracownik innnych i jeszcze innych agencji i służb a sam wyleci na zbity ... . A ci instruktorzy ,jakoś widziałem tylko przy pobraniu próbek,ą że w nocy padł mi czujnik w zbiorniku i zamarzło  mi dno to wyskoczył tak z m.[buzią] jakbym zrobił to żłośliwie,lub nigdy to ustrojstwo nie działało. Ja tam nie wiem ale z racji wieku  ,, starszego to i w piekle szanują'',poluzowałem dym uszami i tyle,trzask drzwi w cysterce i po dyskusji.     Nie każdy ma dobry dzień :unsure: . Mlekpol udziałowców wykosi i zostaje z w miarę nowoczesnym jak i wielkim terenem,i o to właśnie chodziło :mellow: ,z chalami magazynowymi [mleczarnią w Błoniach].......za fri :) ,nie bój się   to nie na ciebie ta nagonka :mellow:

 

Kolego o jakich halach mówisz w Błoniu to jest mały magazynek na osiedlu domków jednorodzinnych, Mlekpol ma wiekszy stary biurowiec w Grajewie niż te hale w Błoniu wiem bo ogladałem to osobiscie

Edytowano przez wojtal24

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
themrsakmejek    1000

Taki cudowny mlekpol że straszył ludzi którzy byli na wypowiedzeniu żeby wycofali wypowiedzenia bo nie wypłaci im za mleko, a niektórzy się wystraszyli i zostali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A wiev wychodzi na to że leli gnojówe do zbiornika i szło to jako pyszne smaczne mleko? Ja nie wiem jak to możliwe. U nas kazdy bierze śmiało z zbiornika mleko do czego chce bo wiem co mam i jak o to dbam.... Ludzie nawet czesto przychodza i chca kupic mleko dla dzieci prosto od gospodartwa bo twierdza że zdrowsze czystsze i nie miesza się z tymi smrodami niektórych dostawców ... Ale fakt zdarzają się przypadki tak jak w MLEKOVICIE gdzie jeszcze miesiąc temu istniały gdzie nie gdzie zlewnie i tam znosili po te 40 litrów nie wiadomo czego i potem co jak ich rozliczać ? Problem rozwiązano zamknieto wszystkie zlewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

    Atmosfera ciut nerwowa,a każdy chciał by jak najmniej stracić.  Sudowiaków zarząd ,,karmił'' jedną prawdą,a Mlekpolaków drugą,a co przemilczane to swoją drogą.     My jak i wy   [my]     , oceniamy zdarzenie na podstawie tych informacji które są dostępne i naginane we ,,właściwą'' stronę.  No nie wiem z jakich stron Jesteś że tetrowe cedzidło widziałeś i wlewanie wody do mleka,czy jakieś inne cuda,nie dziwię się słowom oburzenia bo gdybym takie coś zobaczył to rownież scyzoryk by się otworzył.    Nie wiem czy wyniki badań były dzielone przez dwa  [zafałszowane],czy jakoś inaczej,ale jak na wydruku miałeś mleko ok,to z czystym sumieniem produkowałeś nie wchodząc niepotrzebnie w koszty,czy zawracając sobie głowę że jest inaczej. Dziesiąty dzień a wyników badań brak,rozumiem że  ,,młodego'' trzeba przeczołgać by wiedział gdzie jego miejsce,tylko póżniej kużwa jak mam się dostosowac gdy wiedzy brak :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    590

     Mnie osobiście razi jako dostawcy Sudowii wrzucanie wszystkich do jednego worka, wszędzie mogą się zdarzać przypadki dużych zaniedbań, w każdej mleczarni. Ja używam jednorazowych filtrów do mleka i staram się dbać o czystość, pierwsze wyniki w Waszym cudownym Mlekpolu miałem jak najbardziej w normie. Widzę u dostawców Mlekpolu jakiś taki rodzaj pychy, "my jesteśmy pany, a wy jesteście plebs i całujcie nas po piętach że macie zaszczyt do Mlekpolu mleko sprzedawać"....

     Pycha kroczy przed upadkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Słuchaj teraz to już jedziemy na tym samym wózku. I mam nadzieję ze będą nas traktować tak samo.

Już za późno na przepychanki.

Powoli sytuacja się wyklaruje i będzie Oki.
Pamiętam jak mlekpol przejmował inne mleczarnie to też były te same gatki. Teraz nikt chyba tego nie żałuję. No może nie którzy woleli by do Piątnicy ale i ja tam bym chciał. Taka prawda cena robi swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Mlekpol wyciągnął do Was pomocną dłoń a Wy na nią plujecie.


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Nie wiem gdzie wy takie cyrki widzieliście. Mam znajomych którzy tam dawali to normalnie mieli badane mleko na bakterie i somatykę. Fakt były akcje typu mleko ze słoika do badania ale to trzeba było laborantowi "posmarować" a nie każdy chciał. Fakt tylko, że czy mleko ekstra było czy pozaklasowe to brali bez gadania tylko placili inaczej nie tak jak w mlekpolu raz, drugi pozaklasowe i tekst instruktora typu " albo coś zrobicie albo wstrzymujemy odbiór mleka".

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

      Zkordalski powiedział że w mlekowicie niedawno zniesiono zlewnie    ,nie wiem nie sprawdzalem tej informacji,w mlekpolu zdaje się że w zeszłym roku [rozmawiałem z panem od którego nabyłem jałowkę,w zeszłe lato jeszcze oddawał do zlewni i ponoć we wrześniu definitywnie zlikwidowano], a w sudowii zakończono z tym z 10  albo i więcej lat temu,at tak na marginesie  ;)  właśnie jest przelew za kwiecień

Edytowano przez kizak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

... Ale fakt zdarzają się przypadki tak jak w MLEKOVICIE gdzie jeszcze miesiąc temu istniały gdzie nie gdzie zlewnie i tam znosili po te 40 litrów nie wiadomo czego i potem co jak ich rozliczać ? Problem rozwiązano zamknieto wszystkie zlewnie.

U mnie w okolicy centrali zlewnie jeszcze zipią. Ludzie mają zbiorniki i wożą do zlewni. Ewenementy i dojenie na głębokiej ściółce bez stanowisk to tutejsze standardy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

W mlekpolu mieli zlikwidować zlewnie, ale ostatecznie z tego się wycofano i jeszcze kilka jest. jak się ma mniej niż 100 litrów na odbiór to telefon i prykaz wożenia na zlewnie (codziennie między 4 a 6 rano), nie mniej niż 30 litrów. a w sudowii może i zlikwidowano zlewnie ale mleczarnia zajeżdżała po nawet 20 litrów jak nie co drugi to co 3 dzień lub nawet raz w tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Ja na miejscu tych rolników z sudowi tak bym nie cwaniaczyl. Powoli odrobina straty cena mleka w mlekpolu.

Nawet jak zabiorą wam udziały i część wypłat to i tak nie będziecie odpowiadać za majątek waszej już nieistniejącej spółdzielni. U nas niektórzy sąsiedzi jeszcze splatają majątek spółdzielni mleczarskiej w Piszu.

 

I nie obwiniajcie o nic mlekpol tylko waszego prezesa i radę nadzorczą. Która to do takiego stanu dopuściła.

no patrz to ta nie istniejąca spółdzielnia nie ma majątku ? 

Mlekpol łyknął spory majątek i jest do przodu a nie do tyłu , więc nie opowiadaj tu bajek o jakiś spłatach majątku 

jaki majątek spłacają ? udziałowiec odpowiada tylko do wysokości swego udziału 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Proszę zapoznać się dokładnie z prawem spółdzielczym. A nie prawem spółki zoo.

Ten wasz majątek to cały guzik w porównaniu z waszym zadłużeniem. Na dodatek ktoś musi chcieć bo kupić.

Mlekpol wyłożył kasę. Kasę której sudownia nie miała. Ile jeszcze chcuelisci mleka do sudowi zdać bez wypłaty? Może za majątek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

    Z tego co nas ,,karmili'',wiosną długi wynosiły coś nie pamiętam 9-12 mln.zł., udziałów 14 mln ,[ za zeszły rok],wartość szacunkowa mleczarni pięćdziesiąt kilka. Tylko te wartości długów i wartości sudowii były rożne,zależy kogo się słucha,czy może inne kryteria. Teraz Grajewo daje wypłaty ze swoich pieniędzy,być może rekompęsując towarami z magazynów sudowii,lecz pod jaką flagą :blink: ,ponoć leżał ,,urobek '' z kilku miesięcy :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Proszę zapoznać się dokładnie z prawem spółdzielczym. A nie prawem spółki zoo.

 

Ten wasz majątek to cały guzik w porównaniu z waszym zadłużeniem. Na dodatek ktoś musi chcieć bo kupić.

 

Mlekpol wyłożył kasę. Kasę której sudownia nie miała. Ile jeszcze chcuelisci mleka do sudowi zdać bez wypłaty? Może za majątek?

sam się zapoznaj zanim zaczniesz pisać te bzdury 

żaden wasz bo nie byłem członkiem sudowi 

jaką kasę mlekpol wyłożył ?  żadnej kasy nie wyłożył bo przejął majątek Sudowi wraz z towarem wart wiele więcej niż zobowiązania 

piszesz bzdury i tyle  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

To czemu tan wasz majątek zalegał z wypłatami za 3 miesiące? Cieszcie się bardzo że teraz oddajecie do Mlekpolu. Zamiast pracować przez lata brzy bydle mlecznym to Suwałki wolały świnki i mięso bo mnie roboty.


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ta towaru którego od sudowi nikt nie chciał kupić. I potrzebnego kredytu którego sudownia nie miała za co spłacać. Jak nie jesteś udziałowcem to Ci tam lotto. Zero masz zobowiązań.

Mlekpol de facto przejęło sudowie za zadłużenie. I na to kasę wyłożył. Wziął kredyt.
I ja mówię że dla rolników z sudowi dobrze się to stało. Bo co z majątku mleczarni jak rolnik i tak kasy za swoje mleko nie dostanie. Bo po drodze są wszyscy inni wierzyciele a rolnik na końcu. Od którego pierw ścigana udziały do pełnej wysokości A później dopiero coś wypłaca.
A może jak syndyk wejdzie i rozdysponuje resztę tego co zostało było by lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Prawda jest taka, że coś ( w tym wypadku majątek Sudowi) jest tyle warte ile ktoś jest skłonny za to zapłacić. Czemu nikt inny nie chciał Sudowi? Nawet Lactopol chociaż mają swój zakład zaraz za płotem i brak oczyszczalni ścieków ( korzystali z oczyszczalni Sudowi). Tylko rozsyłali listy po ludziach jak to należy bronić Sudowię przed przejęciem przez Mlekpol. A co do długów to będzie wiadomo ile tego było kiedy ostatni wierzyciel zapuka do drzwi Mlekpolu z nieopłaconą fakturą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1171

Rozmawialem kiedys z dostawca Sudowi mowi wiesz slaba ta cena ale nawet zielone mleko z gownami pojdzie dlatego pozniej nikt nie chce kupic produktow sam ich nie jadam .Ale wiesz nie bada sie nie leczy lepiej niz jak u was wirowki maja . Jego slowa a wczoraj kierowca mi powiedzial ze samochody tej  Sudowi to takie wrakeny i syfy ze ja pier.... a dostawcy jak widza wydruk z samochodu Panie a z tym to do banku i pieniadze wyplaca hehe wogole jakas masakra  40 lit na odbior 50 60 norma a u drugiego 400 syfu znajomy kierowca mowi ze jak zajzal to kilka milionow somatyki na oko  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    531

Ta towaru którego od sudowi nikt nie chciał kupić. I potrzebnego kredytu którego sudownia nie miała za co spłacać. Jak nie jesteś udziałowcem to Ci tam lotto. Zero masz zobowiązań.

 

Mlekpol de facto przejęło sudowie za zadłużenie. I na to kasę wyłożył. Wziął kredyt.

I ja mówię że dla rolników z sudowi dobrze się to stało. Bo co z majątku mleczarni jak rolnik i tak kasy za swoje mleko nie dostanie. Bo po drodze są wszyscy inni wierzyciele a rolnik na końcu. Od którego pierw ścigana udziały do pełnej wysokości A później dopiero coś wypłaca.

A może jak syndyk wejdzie i rozdysponuje resztę tego co zostało było by lepiej.

Tak jak mówisz "było by lepiej" :D

Myślę że jak by wszedł syndyk było by o niebo lepiej :D ale dla syndyka i jago księgowej hahahah myślę ze ten syndyk to prowadziłby upadłość tak do swojego wieku emerytalnego :D i nic by z "waszego" majątku nie zostało haha 

Zauważ rolsutudent co będzie z rolnikami Łowicza jak oni mówią ze jest źle ale dają rade :D haha masakra w tej polskiej mentalności :D wciąż ciągną w większe długi ale cieszą się że to my Łowicz jesteśmy sami i nie będą nami obcy rządzić :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Ta towaru którego od sudowi nikt nie chciał kupić. I potrzebnego kredytu którego sudownia nie miała za co spłacać. Jak nie jesteś udziałowcem to Ci tam lotto. Zero masz zobowiązań.

 

Mlekpol de facto przejęło sudowie za zadłużenie. I na to kasę wyłożył. Wziął kredyt.

I ja mówię że dla rolników z sudowi dobrze się to stało. Bo co z majątku mleczarni jak rolnik i tak kasy za swoje mleko nie dostanie. Bo po drodze są wszyscy inni wierzyciele a rolnik na końcu. Od którego pierw ścigana udziały do pełnej wysokości A później dopiero coś wypłaca.

A może jak syndyk wejdzie i rozdysponuje resztę tego co zostało było by lepiej.

  

 

nie jestem i nie byłem nigdy dostawcą sudowi

znam sytuację bo w moim rejonie sporo ich było 

 

no dobra to podaj ile było zadłużenia a ile majątku i udziałów mieli rolnicy sudowi 

Mlekpol przejął bo mu to się opłaciło i tyle , a to że dobrze się stało dla rolników to tego nie neguje bo sudowia była źle zarządzana  i innego wyjścia nie było 

 

spółdzielnia by padła , majątek przejęli by wierzyciele a udziały  przepadają 

nikt więcej do niczego by nie dopłacał bo tak stanowi prawo 

doczytaj a nie zmyślasz jakieś bzdury 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Słuchaj kto dziś kupuję cokolwjek jak mu się to nie opłaca? Jakiś Hobbista. Tak dla przyjemności umoczycz kilka milionów.
Mlekpol przynajmniej tam coś dalej będzie produkował. Takie Danone mogło by to kupić później wycofać się z rynku bo im się nie opłaca. I wtedy dopiero rolnicy byli by pokrzywdzeni.

Sam ostatnio kupowałem działkę od zadłużonego rolnika. Gdzie przelew za ziemię robiłem odrazu dla banku. To co zostało to były już drobne. I pewnie to ja jestem zły bo mu warsztat pracy zabrałem i mi to się opłaca.

Normalna sprawa ze ktoś robi coś dla korzyści.

Ja osobiście byłem przeciwnikiem przejmowania sudowni z racji tego ze czas jest niepewny. Ceny spadały na łeb na szyję. Trzeba spłacić czyjś dług i sprzedać towar i dodatkową ilość kupionego mleka.
Całe szczęście że trafiły się te Chiny.
Gorzej jak nasze produkty się tam nie przyjmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj