Polecane posty

DarekD    70

Dokładnie, aż się jakoś ucieszył człowiek trochę.

 

"Rada Nadzorcza i Zarząd SM MLEKPOL zawieszają w 2016r stosowanie Uchwał dotyczących zróżnicowania ceny mleka na A i B."

 

tylko niech się człowiek znów nie zagalopuje z produkcją - :D

 


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

     Mlekpol znosi dla każdego,a jak z tymi co wchodzą            sudowia   ,wchodzący ma ustawowo cenę b,łaska pańska też dosięgła :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Dobrze że znieśli tą cenę b bo aż szkoda mi było tych z sudowii, muszą się dostosować do wymagań (płyty atesty, zbiorniki itp) a to kosztuje. Sąsiad za maj dostał po 78 gr już ponoć z mlekpolu (za 5 tys litrów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

     Płyty,atesty,zbiorniki w sudowii tak  jak wszelkie wymogi weterynaryjne typu wymiar stanowisk,kojcy,ciepła woda,powierzchnie zmywalne........... były musowe tak jak i wszędzie,no może nie wymagali tych 40 m kwadratowych płyty pod samochodem,lecz tych kilkanaście to musiało być,zarówno jak i utwardzony podjazd.   Pytam ,,Grajewiaków'' jak z tą płytą pod samochodem,mam kilkanaście m pod samochodem z boku a reszta podwórka ,drogi,utwardzona polnym kamieniem i tłuczniem,doskonale zdaje to egzamin zimą bo nie pęka,i samochody absolutnie się nie wrzynają [dośc grubo tego jest] czy to przejdzie. :blink: . Za maj dostali a za styczeń i kwiecień brak :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    71

OSM chorzele od lipca 5gr w góre plus jeszcze po 1gr do jednostki tłuszczu w sumie kolo 9gr nie bedzie tragedi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    220

OSM Koło od 1 lipca + 8 gr, i docierają informacje że brakuje towaru na magazynach wszystko schodzi na bierząco a nawet brakuje, możliwe następne podwyżki ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

OSM Koło od 1 lipca + 8 gr, i docierają informacje że brakuje towaru na magazynach wszystko schodzi na bierząco a nawet brakuje, możliwe następne podwyżki ;)

u mnie też OSM Koło 8 groszy++ , wznowiona dopłata exportowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Dołek, górka, dołek, górka. Było do przewidzenia, że coś ruszy. Mogli by tylko zadbać o nas i swoimi problemami ze zbytem nas nie obciążać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

W mlekpolu o podwyżkach nie ma narazie mowy. Trzeba się cieszyć z tego ze cena przestała spadać. 1.20 brutto. To nisko Ale nie tragicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pow. 10 tys. L Tł. 3,9 b. 3,23 za czerwiec plus 2 gr - wychodzi 1,06zł brutto Płn. Wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Ależ mlekpol podniósł cenę, likwidując podział na cenę A i B, może nie dla wszystkich ale jednak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Jak mógł podnieść cenę??? To tak jak by ci zabrali jeden ciągnik i po czasie oddali. Wszystko ładnie pięknie tylko co z tego jak objętościowa i tak jest 2x droższa bo nie pada


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Myślę że teraz cena będzie się dobrze trzymała w Mlekpolu przynajmniej przez rok jak mają umowę podpisana z Chinami. A po drugie kto będzie mógł to zwiększy o ileś L mleka A kto nie będzie mógł to będzie tyle samo produkował ale spokojnie że nie dadzą kary. No i wszystko zależy od rejonu jak z paszami. U mnie jest dobrze więc może doleci parę L mleka wiecej ;)


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jak mógł podnieść cenę??? To tak jak by ci zabrali jeden ciągnik i po czasie oddali. Wszystko ładnie pięknie tylko co z tego jak objętościowa i tak jest 2x droższa bo nie pada

 

Idąc takim tokiem rozumowania, to jak obniżą ci cenę o 5 gr i za dwa miesiące podniosą o tyle samo to wychodzi na to samo...

 

 

btw. Mlekovita Centrala, cena bez zmian za czerwiec

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Myślę że teraz cena będzie się dobrze trzymała w Mlekpolu przynajmniej przez rok jak mają umowę podpisana z Chinami. A po drugie kto będzie mógł to zwiększy o ileś L mleka A kto nie będzie mógł to będzie tyle samo produkował ale spokojnie że nie dadzą kary. No i wszystko zależy od rejonu jak z paszami. U mnie jest dobrze więc może doleci parę L mleka wiecej ;)

 

skąd wiesz ile mleka pojedzie do Chin? To jest umowa z Chinami czy z pośrednikiem który znajduje się w Chinach? Może Mlekpol podpisał umowę z jakimś spożywczakiem od Dimitrija


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W mlekowicie w ogóle jakoś cisza jest .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Litwa i Estonia wysprzedała krowy i bele więc jest mniej mleka


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

To czemu zniesli po paru dniach podpisania umowy cene A i B ? Myślisz że już nie mają tyle mleka z Litwy i Estoni to już zniesli limit tak oo sobie bez przyczyny? idąc tokiem rozumowania muszą mieć więcej surowca żeby starczyło na rynek co był + Chiny. Dla mnie mogą wysyłać nawet do kiosku aby te mleko szło i cena była stabilna A nie szła w dół... Ja mam takie zdanie :) A kto inny ma inne to już jego sprawa :)


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Każdy wyeksportowany litr za który nam zapłacą się liczy. Obojętnie czy to mlekpol czy mlekovita czy inna mleczarnia. To po prostu kształtuje podarz.
Mlekpol zawiesił limitowanie. Ale w każdej chwili mogą do niego wrucić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj