Polecane posty

PATr    409

Mleko przerzutowe kosztuje teraz 0,235 euro

 

Hahaha, większej głupoty nie słyszałem, mleko przerzutowe w cenie średniej ceny mleka skupu w polsce?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Oddział w Lubawie płaci za przerzutowe ,, na placu ,, 90 gr i nieoficjalnie przyjmuje nowych dostawców na takich samych zasadach jak członków tyle że nie płacisz wpisowego i na zebraniach nie masz prawa głosu. Dużo ludzi z ROTRU  Rypin z ciągli do siebie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteqD    27

PATr większej głupoty nie słyszałeś? Widocznie jesteś mało zorientowany w branży... teraz ja się pośmieje z Ciebie HAHAHAHAHAHA

 

http://www.foodcom.pl/product/39/

 

mleko przerzutowe w firmie foodcom kosztuje 235 euro za tone więc ok 1 zł, sparx wycenia mleko przerzutowe na 0,197 - 0,205 za jednostkę czyli podobnie

 

i PATr nie śmiej się wiecej jak kolega mądrze pisze bo sobie zęby o ekran rozbijesz... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

To że mają taką cenę na stronie internetowej nic nie oznacza, mleko przerzutowe na litwie kosztuje po 60 gr, zależy jak się uda załatwić+transport, wychodzi grubo poniżej jego stawki... stawka 0,2 euro już jest bardziej realna, wychodzi około 88 gr czyli podobnie jak tutaj kolega napisał, najtaniej można kupić przerzut gdy mleczarni brakuje mocy przerobowej i musi to sprzedać a nie dlatego że zbytu nie ma... zresztą sami logicznie pomyślcie, kto normalny kupował by mleko przerzutowe w cenie często drożej niż u dostawcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteqD    27

Handluje mlekiem i chętnie kupie nawet dwie cysterny mleka po 60 gr może być nawet z Azerbejdżanu i może być nawet po 90 gr... takie ceny były w maju, teraz cysterna 25 tyś kosztuje od 95 gr do 1 zł bez transportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

jeszcze nie tak dawno było na olx ogłoszenie ze facet sprzeda mleko z Litwy chyba po 60 albo 70 groszy z dostawą. minimalne zamówienie to 2 tyś litrów do gospodarstwa. Te ogłoszenie szybko się pojawiło i jeszcze szybciej znikło. Jeszcze się chwalił że z jego usług korzystają najwięksi dostawcy wiadomo której mleczarni tym bardziej że podana lokalizacja to było właśnie Grajewo


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Dużo się słyszy ze w mleczarniach towar dobrze schodzi ale cena slaba bo i tanio wypychają towar. Bynajmniej u nas tak jest ze im schodzi wszystko ale i jakość podniesli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteqD    27

A dlaczego towar ma się nie sprzedawać? Masło Polskie Mlekovita 2,59 zł kostka, Masło OSM Kosów Lacki 2,39 zł kostka nie pamiętam kiedy tak tanie było... Mleko w Biedronce 2% Mleczna Dolina Mlekovity 1,69 zł za litr... taniocha więc towar szybko i w dużych ilościach idzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

to ja Ci powiem jako konsument, choć potaniało to nie spożywam więcej masła,sera czy mleka. Dla mnie to są produkty podstawowe jak chleb, mięso,warzywa czy ziemniaki.Jest nadprodukcja i dlatego ceny są jakie są. Przeglądam olx , i w mojej okolicy powoli wyprzedają całe obory, czyli odbijecie się od dna. Ale kiedy to nastąpi? Unia bez granic, tego nie ułatwi bo niby wszyscy razem, a jednak każdy osobno dba o swoje interesy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Na Litwie mleko tanie a Litwini przyjeżdżają do nas i całymi koszykami biorą mleko, sery, masła itp z biedronki. Są dni że nawet nie ma gdzie samochodu zaparkować pod sklepem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To dla pogrzania tematu MLEKOVITA wznowiła przyjmowanie nowych dostawców np oddział Działdowo dostał limit 60 o produkcji nawet 2000l/odstawa a wiec sytuacja jest podobna wszędzie w każdym oddziale a cena jakoś do góry nie poszła linnie kredytowe dalej wstrzymane . Działdowo skupuje mleko w włanym zakładzie przerabia około teraz 150 000 l/doba a wywozi prawie dwa razy tyle do Lubawy i mówią że brak towaru ....


Czy waszym zdaniem białko i tłuszcz są zaniżane ? Moim zdaniem tak..... Przy bardzo dobrych paszach objętościowych do oporu i paszy treściwej bardzo dobrej jakoś pełnoporcjowa 20 białko jest bardzo słabe jak i tłuszcz .... i potem ta cena wychodzi 1.09zł/l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Tylko u mnie w mleczarni przy maks parametrach i najwyższym progu dostaw cena wychodzi maks 1.02 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

To dla pogrzania tematu MLEKOVITA wznowiła przyjmowanie nowych dostawców np oddział Działdowo dostał limit 60 o produkcji nawet 2000l/odstawa a wiec sytuacja jest podobna wszędzie w każdym oddziale a cena jakoś do góry nie poszła linnie kredytowe dalej wstrzymane . Działdowo skupuje mleko w włanym zakładzie przerabia około teraz 150 000 l/doba a wywozi prawie dwa razy tyle do Lubawy i mówią że brak towaru ....

Czy waszym zdaniem białko i tłuszcz są zaniżane ? Moim zdaniem tak..... Przy bardzo dobrych paszach objętościowych do oporu i paszy treściwej bardzo dobrej jakoś pełnoporcjowa 20 białko jest bardzo słabe jak i tłuszcz .... i potem ta cena wychodzi 1.09zł/l

 

Wcześniej byłem od 95r w OSM kosów lacki, jak od 2005r zakupiłem paszowóz i dawka była stała, mieszana codziennie bez jedną osobę i to sumiennie, zawsze mi się zgadzały wyniki w mleczarni z oceną, oczywiście były takie sytuacje gdzie ocena przypuszczalnie 5 czerwca, zaraz zmiana dawki bo nowa sianokiszonka czy coś, a 15 pobiorą próbkę w mleczarni i wychodzi co innego ale już w następnym miesiącu(5 lipiec) w ocenie też się zrównało do wyników w mleczarni, i to było na belkach gdzie były straszne różnice(jedna łąka 2 lata, druga 15...) odkąd wprowadziłem sianokiszonkę z pryzmy i jest wszystko badane(sianokiszonka i kukurydza) to skoki tłuszczu i białka są wręcz niezauważalne, od stycznia w mlekovicie i sytuacja jest bez zmian, tak samo mi się wszystko zgadza. Dodam oczywiście, że w poprzedniej mleczarni też było mnóstwo ludzi którzy robili awantury w mleczarni że im się nie zgadza z oceną, że pozaniżane próbki itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

OSM Radomsko od czerwca podwyżka na jednostce tłuszczu 1 grosz. Takżeza czerwiec wracam do upragnionej złotówki za litr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

 

Czy waszym zdaniem białko i tłuszcz są zaniżane ? Moim zdaniem tak..... Przy bardzo dobrych paszach objętościowych do oporu i paszy treściwej bardzo dobrej jakoś pełnoporcjowa 20 białko jest bardzo słabe jak i tłuszcz .... i potem ta cena wychodzi 1.09zł/l        Zgadzam się z Kolegą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

U mnie wyniki z federacji różnią się od tych z mleczarni średnio o 0,1 białko i tłuszcz czasami 0,2... no ale cóż poradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Tak różnią się ale to zależy od mleczarni bo mocznik o 50 niższy bi i tł też. Dziś też popadało więc po 2 dniach deszczu mamy normę z kwietnia i maja, teraz jeszcze za czerwiec i pasza objętościowa będzie dwa razy tańsza niż w tamtym roku!


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140

Polmlek Raciąż 11tys litrów białko 3,2 tłuszcz 4,0 podwyżka 10gr dzisiaj przyszedł sms. Miejmy nadzieję że jeszcze mleko pójdzie w górę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

cena cena, dopłaty zabrać  wszystkim, wtedy zostaną tylko ludzie którzy chcą pracować ziemi każdy  się nachapie i będzie dobrze i dużo patologi się ukuci np bele po 200 zł i wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6699

polmlek  10 gr podwyżki ale od 15 czyli połowy miesiąca :) jak obniżka to tylko za cały miesiąc :) ps podobno mlekovita namawia żeby się do nich przenosili w polmleku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

cena mleka jest uzależniona od ceny na rynkach światowych. USA produkuje z GMO + antybiotyki w mleku a dostaje tą samą cenę a na nasze Polskie zdrowe mleko nie ma jednak zbytu. Cena na GDT się ustabilizowała więc nie liczcie na podwyżki większe niż 5gr w najbliższym okresie 2-3 miesięcy chyba że się coś wydarzy.


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    370

Bielmlek Bielsk Podlaski za Maj 2016, ilość 12tyś, białko 3,39, tłuszcz 4,51, cena 0,94zł netto.

 

-10 gr na udziały...

Edytowano przez tomo12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Dzisiaj był kierowca z Mlekovity z towarem i w ciągu 2 tygodni kostka masła zdrożała o 40gr a ser o 1zł, ciekawe czy mleko za czerwiec też wzrośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj