Polecane posty

Gość   
Gość

To ma być pomoc do każdego sprzedanego kg mleka czy posiadanego limitu? Kojarzę coś, że do sprzedanego. Zawsze to kilka setek wpadnie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Do sprzedanego ale bodajże nie więcej niż 300 tysięcy

 

Co do ceny w mlekovicie to do mnie w centrali, przyszedł sms że cena bez zmian za maj

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

Pierwsze wypłaty w ramach pomocy dla producentów mleka Agencja Rynku Rolnego zrealizuje 13 czerwca br., a wszystkie środki finansowe z tego tytułu zostaną wypłacone już do 16 czerwca br. – zapowiada Ministerstwo Rolnictwa.

 

http://www.agrofoto.pl/finanse/13-czerwca-rusza-wyplaty-pomocy-dla-producentow-mleka,64807.html

 

no jak im się uda w 3 dni to będę pełen podziwu :))    ale pożyjemy zobaczymy :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jeśli będą mieli wszystkie decyzje sprawdzone itd. I tylko wysłać pieniądze to 3 dni im starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karror830    3

Teraz po tej obnizce ok 75 do 80 gr przy 15tys l w zależności od klasy ekstra czy super ekstra przy bi 3.2 Tl 3.8. Napisali również że spodziewają się podwyżki za miesiąc czerwiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteqD    27

Niektórzy rolnicy naprawdę mają problem z czytaniem ze zrozumieniem. Ciekawe czy też tak liczą pieniądze na fakturze jak czytają... Kamil0qwe przeczytaj post wyżej!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0qwe    15

Ale żeś sie zbulwersował, tylko zapytałem. kr9292 napisał  "podobno mlekovita wykupiła lacpol"- czyli co cały lacpol? grzesiu napisał "lacpol oddział Łaszczów"- zrozumiałem że mlekovita wykupiła lacpol oddział Laszczów i chciałem się dowiedzieć czy tylko ten jeden oddział czy jeszcze coś. Co do liczenia pieniędzy na fakturze to nie ma czego liczyć cena za kwiecień 52gr.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oficer998    1

No cóż Panowie Sudovie Suwałki :) przyłączyła się do Mlekpolu .Orientuje się jak wygląda sytuacja w Mlekpolu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

52gr za litr mleka?!! Takie skurwysynstwa to nawet w Mozambiku chyba by nie było... To zesmy sie qr** doczekali we wlasnym kraju... Nie produkuje mleka, ale jak takie cos czytam to szlag mnie trafia.. Moze faktycznie najlepiej byloby, gdyby ten zlodziejski kraj zniknal z europejskiej mapy... Pod Putinem tego by nie bylo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

przyznaję ci racją wszyscy staraja się okraść rolnika  a kogo ma okraść ten w większości biedny rolnik pomijając bambrów bo oni są

 

 BARDZO BOGACI przez to że pracownikom mało płacą i zatrudniają bez ubezpieczenia

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    531

Wy to jeden drugiego by zjadł tacy jesteście zawistni!! Ja nikomu bogactwa nie zazdroszczę żyję swoim życiem nie patrząc na innych! Wam też tak radzę wiecznie macie jakieś ale i wszyscy was okradają MASAKRA. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

O ile różnią się wam wyniki z federacji od tych z mleczarni bo chyba za ostro mnie skubią . Z federacji tłuszcz 4,6 białko 3,2 a z mlekovity tłuszcz 3,8 a białko 2,9 , co robicie w takich sytuacjach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Wy to jeden drugiego by zjadł tacy jesteście zawistni!! Ja nikomu bogactwa nie zazdroszczę żyję swoim życiem nie patrząc na innych! Wam też tak radzę wiecznie macie jakieś ale i wszyscy was okradają MASAKRA. 

 

pewnie się już nachapałeś

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

przyznaję ci racją wszyscy staraja się okraść rolnika  a kogo ma okraść ten w większości biedny rolnik pomijając bambrów bo oni są

 

 BARDZO BOGACI przez to że pracownikom mało płacą i zatrudniają bez ubezpieczenia

 

Może bym nie nazwał tego okradaniem, ale prawda jest taka że każdy zakład produkujący jeżeli jest możliwość to taniej płaci bo ma taką możliwość zaś rolnik niektórych płodów rolnych nie jest w stanie przetrzymać czy zatrzymać produkcję więc niezależnie od ceny musi sprzedać. Pewien zakład w kryzysie dla rolnika (rolnik produkował po kosztach) zakład wygenerował zysk na poziomie 30%.

 

Rolnictwo jest jak pędzący pociąg nie da go się w momencie zatrzymać jak i rozpędzić, zaś np. transport auto na bazę i jak kurs poniżej kosztów to auto nie wyjeżdża, mechanik, elektryk, hydraulik itp poczyni tak samo zaś u rolnika sytuacja wygląda troszkę inaczej.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteqD    27

Naprawdę Ci tutaj niektórzy rolnicy lamentują strasznie! A prawda jest taka, że jak masz gospodarstwo gospodarstwem, inwestowałeś "z GŁOWĄ" to nawet się tu nie pożalisz... wszyscy inni wylewający żale widocznie nie potrafią zarządzać gospodarstwem bo pewnie skończyli tylko podstawówkę albo nachapali się magią kredytów bo pewnie nie wiedzieli co to odsetki i prowizja za udzielenie kredytu... tylko nie piszczcie mi ze przy cenie 90 gr się nie opłaca bo ja wiem że się opłaca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Dziecko, jak nie masz pojecia to sie nie wysilaj.. Jakbys mial produkowac mleko i sprzedawac po 50 gr, to bys nawet na suchy chleb nie mial.. Dobrze ze tatus wszystkim rządzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteqD    27

Wilhelm nie P****** bo jak oddajesz za 50 gr to albo masz 2 krowy albo mleko pozaklasowe i to z wodą. Moja mleczarnia płaci średnio 95 gr i potrzebuje mleka zbierz grupę na pełną cysterne to przyjadą. Przecież takie to proste... zaczerpnąć trochę informacji ale widocznie dla Ciebie to za dużo a żale łatwiej wylać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Opłaca się, jak się własnej pracy nie liczy. Przy takiej cenie nawet minimalna nie wychodzi, jak się wszystkim domownikom ,,zapłaci". My z mężem sami zasuwamy i przy 1,14 zł/l na ilości 11 tys l bez kredytów zostaje ze 2-3 tys, jak się rachunki poopłaca. Oby nic nie chorowało itp. Resztę idzie na pasze, nawozy, opryski, usługi itp. Więc szału nie ma. Za 50 gr to lepiej krowę sprzedać i na paszach zaoszczędzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj