Polecane posty

przezuwaczka    446

Gdzie wypas, to się trochę mleka podniosło. U mnie krowy na łące to rzadkość, a krów więcej niż ludzi w powiecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

Mi przez wypas podniosły o 300 litrów na odbiór i kierowca też mówił ze na trasie litraż sie utrzymuje spadków nie ma jak juz to wzrosty sa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

jesli chodzi o wypas to ilosc mleka wzrasta juz w pierwszych dniach, ale szczyt jest po ok trzech tygodnach i jak ktos ma mloda trawe to mleko na tym poziomie sie utrzymuje jakis czas, bywaja tacy co pierwsza trawe wypasaja jeszcze w czerwcu, a tu z kazdym dniem spadek mleka, im blizej lata tym wiecej dni upalnych, krowy w dni upalne daja mniej mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Gdzie wypas, to się trochę mleka podniosło. U mnie krowy na łące to rzadkość, a krów więcej niż ludzi w powiecie :)

 

Przecie wiadomo ze najsmaczniejsze mliko z łaki a te z kiszonki to jak lura nie smaczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

wątpię żeby mleczarnie tak szybko zaczęły podnosić ceny teraz weź wytłumacz sieciom handlowym że z pierwszym czerwca dostawy naszych towarów 5% ceny w górę haha od razu powiedzą szukaj innego kontrahenta bo my cie nie chcemy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sieci handlowe napewno dokładnie analizują rynek jak takie hieny i tylko patrzą komu pojechać po cenie bo nie ma gdzie sprzedać.
Ale kryzys w końcu minie,a każdy sygnał o podwyżce cen surowca to światełko w tunelu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteqD    27

icek1 jesteś imigrantem? a może jakimś prorokiem skoro wiesz jak będzie z mlekiem to chociaż powiedz jaka będzie najbliższa 6 w totka bo kumulacja jest dobra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

JA mówie ogólnie o kryzysie w rolnictwie a cena mleka niech rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Icek ma rację. Po wypłynięciu poufnych danych UE zawiesiła negocjacje ze stanami o wolnym handlu. Na samym mięsie zwiększą eksport o ponad 600%. Czytać się nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

u mnie w sklepie cena masła wzrosła do poziomu z przed spadku cen - ciekaw jestem czemu - prezesom potrzebna jest kasa na nową brykę ? a za kilka miesiecy za cielaka wiecej kasy bedzie niż za mleko rocznie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za maj +2gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

W Mlekowicie za maj ma być bez zmian , nawet są szanse na podwyżkę za następne miesiące , info pewne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
Napisano (edytowany)

Pewne to będzie jutro jak nie przyjdzie sms do wieczora lub przyjdzie że cena bez zmian :D

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Czyli się ogarnia powoli. Niestety to tak jak z paliwem. Wzrost cen szybko widać na stacjach. Spadki są z miesięcznym opóżnieniem w stosunku do cen hurtowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

Nadzwyczajne wsparcie dla producentów mleka i wieprzowiny wciąż nieokreślone 

 

 

http://www.agrofoto.pl/finanse/nadzwyczajne-wsparcie-dla-producentow-mleka-i-wieprzowiny-wciaz-nieokreslone,64750.html

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

10 tys. L Tł. 3,8 b 3,2 - 1,03 brutto Vat'owiec płn. wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15353

Nadzwyczajne wsparcie dla producentów mleka i wieprzowiny wciąż nieokreślone

 

 

http://www.agrofoto.pl/finanse/nadzwyczajne-wsparcie-dla-producentow-mleka-i-wieprzowiny-wciaz-nieokreslone,64750.html

Już określone, 1.4 gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Smsa nie przysłali więc bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

Już określone, 1.4 gr

 

Na podstawie § 10 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 22 stycznia 2016 r. w sprawie realizacji przez Agencję Rynku Rolnego zadań związanych z ustanowieniem tymczasowej nadzwyczajnej pomocy dla rolników w sektorach hodowlanych (Dz. U. z 2016 r., poz. 141) Prezes Agencji Rynku Rolnego informuje, że wysokość wsparcia przysługującego na kilogram mleka wynosi 0,014962 zł.
 
01.06.2016 r.  
 
 
nie oszukuj :)) toć to prawie 1,5 gr , ola boga co ja pocznę z taka kasą :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj