Polecane posty

przezuwaczka    446
Napisano (edytowany)

Nie "pompowałam" bez wyobrażni, bo mam plany na przyszłość i nie chcę mieć dużo, tylko mieć satysfakcję i żyć w tym pokręconym świecie niezależnie. Z premedytacją przekroczyłam kwotę i będę skakać z radości, jak kary będą częściowo dofinansowane. Może to i troche nie w porządku. Życzę wszystkim, którzy dokupili i czują się oszukani, żeby im to zrekompensowano. Ludzie nie bądżmy zawistni i zazdrośni, tylko zwyczajnie życzliwi.

Nie nastawiam się na tą pomoc i zdziwiłaby mnie zgoda UE. Co ciekawe nieoficjalnie PFHBiPM jest dobrej myśli.

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja także przekroczyłem kwotę, bo nie było innego wyjścia. Krów jak było 24-28 tak jest i nie pompowałem bez wyobraźni. Treściwe zabrałem i trochę mleko spadło, a krów nie mogłem sprzedać, bo to bez sensu. Z resztą wymogi dla MR mnie trzymają.
Ucieszyłbym się, gdyby umożono mi II i III ratę, ale w to nie wierzę. Nawet wydłużenie o miesiąc składania wniosków na dopłaty udało się w ostatniej chwili uzyskać, bo sporo państw nie chciało się zgodzić. Dobrze wiedzą, że słaba cena i kolejna rata może wykończyć niejednego i będą chcieli to wykorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

Dzisiaj w agrobiznesie mówili,że chcą utworzyć jakiś fundusz,dla tych co dobrowolnie odejdą od krów.

Dla mnie to trochę śmieszna sytuacja,najpierw dają na rozwój,powiekszanie stad,teraz nagle na rezygnacje :P

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

słyszal ktoś że w osm włoszczowa wsrzymali wypłaty ?

a co nie stac ich na wypłaty dla rolników? przestali płacić terminowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    590

Wszystko będzie, wczoraj przegłosowane zostalo a przejęcie nastapi za jakis czas

 

"Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol z Grajewa łączy się ze Spółdzielnią Mleczarską Sudowia z Suwałk decyzją członków obu spółdzielni podjętą podczas zebrania, które odbyło się 24 maja 2016 r. Połączenie nastąpi na zasadach prawa spółdzielczego 31 maja 2016 r."

 

Tutaj piszą coś innego, chyba że za jakiś czas to 31 maja....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

Nie "pompowałam" bez wyobrażni, bo mam plany na przyszłość i nie chcę mieć dużo, tylko mieć satysfakcję i żyć w tym pokręconym świecie niezależnie. Z premedytacją przekroczyłam kwotę i będę skakać z radości, jak kary będą częściowo dofinansowane. Może to i troche nie wpożadku. Życzę wszystkim, którzy dokupili i czują się oszukani, żeby im to zrekompensowano. Ludzie nie bądżmy zawistni i zazdrośni, tylko zwyczajnie życzliwi.

 

taa ... Pamiętam na tym forum wpisy ,że przy obecnej cenie mleka nawet jak kara wyniesie złotówkę to jeszcze wyjdziemy na swoje a po zniesieniu kwot jedziemy pełną parą . Później przyszedł kryzys i całe plany wzięły w łeb a produkcja nie zmalała a każdy liczył ,że ten drugi zminiejszy i jakoś tam będzie . No i jest jak jest . Nie dośc ,że rozłożono kary na raty to jeszcze skomlenie o umożenie .

Ludzie nie bądźcie pazerni tylko uczciwi  !!!


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Czy to przestępstwo chcieć się rozwijać? Linczujecie tych ambitniejszych i winicie za kryzys, który jest nie tylko u nas. Mleczarnie same nakręcały nas, że mleka mało, a teraz kręcenie nosem. Przy podobnej ilości krów mam 2x więcej mleka i pasz objętościowych niż sąsiad. Cena 30 gr wyższa, a on złości się i wini innych za swoje niepowodzenia. Niektórzy robią tu to samo. Dzisiaj górka, jutro dołek jak zwykle. Tylko po co ten jad lać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    295
Napisano (edytowany)

"Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol z Grajewa łączy się ze Spółdzielnią Mleczarską Sudowia z Suwałk decyzją członków obu spółdzielni podjętą podczas zebrania, które odbyło się 24 maja 2016 r. Połączenie nastąpi na zasadach prawa spółdzielczego 31 maja 2016 r."

Tutaj piszą coś innego, chyba że za jakiś czas to 31 maja....

No dokladnie, jak bylem na walnym to dokladnej daty nie znałem.
Edytowano przez Mistrz18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OSM Łowicz za kwiecień przy odstawie ponad 20 tys 1.15 zł, ale od 1 maja obniżka o 5 gr. Ponad to chcą wprowadzić wewnętrzne limity. Kwota A - ilość mleka odstawiona w 2015 r i za to będzie cena jak w cenniku, kwota B - stanowiąca nadwyżkę w stosunku do kwoty A, cena za to mleko byłaby niższa i ustalana w zależności od kondycji finansowej spółdzielni. :( czyli może być po 40 gr tak jak mleko przerzutowe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wincenty5    104

Czy to przestępstwo chcieć się rozwijać? Linczujecie tych ambitniejszych i winicie za kryzys, który jest nie tylko u nas. Mleczarnie same nakręcały nas, że mleka mało, a teraz kręcenie nosem. Przy podobnej ilości krów mam 2x więcej mleka i pasz objętościowych niż sąsiad. Cena 30 gr wyższa, a on złości się i wini innych za swoje niepowodzenia. Niektórzy robią tu to samo. Dzisiaj górka, jutro dołek jak zwykle. Tylko po co ten jad lać.

Twierdzisz że ten co przestrzegał limitów to nie jest ambitny.Teraz przez takich ''AMBITNYCH''jak ty jest morze mleka bo tylko przebierali nogami kiedy zniosą kwoty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Dla mnie to będzie nie utrzciwe jezeli umorzą kary za nadprodukcje, wszyscy umieli dobrze liczyc !!!!!!, teraz płacz, kwoty na wolnym rynku do kupienia i dzierzawy było maks.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

OSM Łowicz za kwiecień przy odstawie ponad 20 tys 1.15 zł, ale od 1 maja obniżka o 5 gr. Ponad to chcą wprowadzić wewnętrzne limity. Kwota A - ilość mleka odstawiona w 2015 r i za to będzie cena jak w cenniku, kwota B - stanowiąca nadwyżkę w stosunku do kwoty A, cena za to mleko byłaby niższa i ustalana w zależności od kondycji finansowej spółdzielni. :( czyli może być po 40 gr tak jak mleko przerzutowe :(

to jak w zależności od kondycji finansowej to kokosów bym się nie spodziewał ale z Łowiczem musi być kiepsko skoro tak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pro2006    7

ciekawe co wyjdzie z tym ich bezzwrotnym wsparciem, pewnie podobna sytuacja jak z trzodą w strefie ASF kwota pomocy miała być określona po fakcie a po roku od wygaszenia produkcji nadal nikt nie wiedział ile to może być ;) Osobiście gdyby wsparcie wynioło około 2 tys zł do krowy chętnie byśmy skorzystali z tej możliwości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

ciekawe co wyjdzie z tym ich bezzwrotnym wsparciem, pewnie podobna sytuacja jak z trzodą w strefie ASF kwota pomocy miała być określona po fakcie a po roku od wygaszenia produkcji nadal nikt nie wiedział ile to może być ;) Osobiście gdyby wsparcie wynioło około 2 tys zł do krowy chętnie byśmy skorzystali z tej możliwości ;)

 

tylko ciekawe bedzie z tym jak ktos bral prow i co dalej ?


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    590

Dokładnie, dawali żeby 10% podnieść produkcję w MR i MGR i teraz co? Po co w ogóle warunek w dotacjach który tylko pogarsza sytuację? Czysty idiotyzm w wydaniu UE, z resztą nie pierwszy i pewnie nie ostatni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pro2006    7

Nie wszystko da się przewidzieć, a przecież nie każdy 10 % wzrost wykazywał zwiększeniem liczby dojnych, niektórzy ich wcale nie mieli. Faktem jest jednak ze wynik ekonomiczny przez 5 lat spaść nie może, a bydło mleczne ciężko jest czymś zastąpić wiec takie osoby muszą się przemęczyć ;) z drugiej strony jedni w kryzysie likwiduj inni zwiększają ilu rolników tyle sposobów wiec te zobowiązania nie są jakieś straszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Na moim terenie tamtoroczna susza zadziałała dużym spadkiem mleka. Szwagier na załadunek UHT czekał cały dzień i mówi, że teraz mleka za mało i Mlekovita ciągnie z innych mleczarni i z Ukrainy...Zgłupiałam całkiem o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

bo po cop swoim dawac zarobic, jak taniej sie sprowadzi


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Mleko na Litwie po 50gr po co płacić więcej...


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

ostatnio w Łomży widzialem cysterke z mlekiem jak w kierunku wysokiego sie udawała tylko ze na bialoruskich rejestracjach byla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ostatnio kierowca pytał czy mam więcej mleka. Spadło trochę mówię a on to jak u wszystkich. Zaczyna być to co pisałem tydzień temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

A u mnie wręcz odwrotnie kierowca mówił, że na "naszej" trasie mleko znacznie wzrosło. Jeszcze tydzień temu miałem 30 nr odbioru a teraz już 27.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Dla mnie to będzie nie utrzciwe jezeli umorzą kary za nadprodukcje, wszyscy umieli dobrze liczyc !!!!!!, teraz płacz, kwoty na wolnym rynku do kupienia i dzierzawy było maks.

 

 Pewnie UTRZCIWE to to nie jest............. :lol:

 


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj