Polecane posty

przezuwaczka    446

Mnie by anulowanie części kar uszczęśliwiło. Wystarczyłaby taka dopłata, aby wyszło jak za kupno kwoty. Na tyle się wtedy nastawiłam. Zainwestowałam w poprawę warunków krowom, szczepienia i żywienie. Efektem jest większa produkcja przy tej samej ilości sztuk. Te kary to jak plucie w twarz za staranność, ciężką pracę i uczenie się każdego dnia. Przykre, ale się przetrzyma nie pierwszy i nie oststni raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to koleżanko jak widzialas że mleka przybywa to było sprzedać 2 może 3 krowy i się pilnować żeby nie przekroczyć limitu. inni zapobiegawczo tak zrobili albo dokupili kwotę także pretensje tylko do siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mnie by anulowanie części kar uszczęśliwiło. Wystarczyłaby taka dopłata, aby wyszło jak za kupno kwoty. Na tyle się wtedy nastawiłam. Zainwestowałam w poprawę warunków krowom, szczepienia i żywienie. Efektem jest większa produkcja przy tej samej ilości sztuk. Te kary to jak plucie w twarz za staranność, ciężką pracę i uczenie się każdego dnia. Przykre, ale się przetrzyma nie pierwszy i nie oststni raz.

Limity nie były zatajone, więc na własną odpowiedzialność zwiększałaś produkcję licząc się z karą. Nie mam krów ani żadnych zwierząt, a umorzenie kar za przekroczenie jest nie sprawiedliwe dla innych gałęzi rolnictwa, już nie wspominając o rolnikach z branży mlecznej którzy poszli po rozum do głowy i nic nie przekroczyli.

To jest po prostu zmiana zasad gry w czasie gry, zero sprawiedliwości. Gdyby nikt nie przekroczył limitu, produkcja by tak gwałtownie nie rosła to i cenę jako taką byście teraz mieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mogą anulować kary ale nich mi oddadzą moje 50 000zł co wydałem na zakup kwoty w ostatnim roku ostatnich miesiącach płaciłem nie kiedy po 0.60zł /litr a teraz co ?Mogłem nic nie robić pierdzieć w fotel i bym lepiej na tym wyszedł bo teraz anulują kwoty a ja kase wpompowałem w fikcje . Paliwo drożeję tuczniki idą w górę deszcz nie pada a mleko w dół uroczo się zapowiada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

No faktycznie tuczniki po 4.10 zł, uuuu, ale szał!!! Drugi raz w przeciągu dwóch lat przekroczyły 4 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Ale panowie to jest jałowa dyskusja, Komisja Europejska już raz się na to nie zgodziła, bodajże z 2 miesiące temu więc i teraz się nie zgodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Wiekszość zrobiła tak , cena mleka była wysoka i przeinwestowali gospodarstwa , produkowali na potęge bo i tak wychodzili na swoje , a teraz cena spadła , ludzie wiedzieli ile mają kwoty , sami dobrowolnie przekroczyli kary i to powinni zapłacić , bo inaczej jest to faworyzowania jednej gałęzi produkcji rolnej , a w innych wcale nie jest lepiej a takiej pomocy nie ma


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zgadza się, najwięcej płaczą Ci którzy przeinwestowali i zwiększali produkcję bez opamiętania i patrzenia na koszta bo przy 1,8 zł wychodzili na swoje a teraz 1,1 zł i płacz, a co mają powiedzieć Ci co mają 80-90 groszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

Mnie by anulowanie części kar uszczęśliwiło. Wystarczyłaby taka dopłata, aby wyszło jak za kupno kwoty. Na tyle się wtedy nastawiłam. Zainwestowałam w poprawę warunków krowom, szczepienia i żywienie. Efektem jest większa produkcja przy tej samej ilości sztuk. Te kary to jak plucie w twarz za staranność, ciężką pracę i uczenie się każdego dnia. Przykre, ale się przetrzyma nie pierwszy i nie oststni raz.

 

tylko nasuwa się pytanie ; skoro umorzenie ma mieć formę doplaty z budżetu państwa to z czyich to pieniędzy państwo ma wziąć ????

Odpowiedz sobie na to pytanie koleżanko i nie marudź więcej


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Akurat państwo Polskie to już kary zapłaciło, bo unia się zgodziła na rozłożenie na raty pod warunkiem że państwa "założą" za producentów mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

hahah to jakiś fake a co z klasami przecież tam może być super woda :D a płacić za wodę 0.70 zł/litr to droga chyba że jakaś źródlana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek0921    58

Cena w maju w Nutricia Krotoszyn bez zmian czyli powyżej 23 tyś. cena 1,15 brutto ryczałt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
Napisano (edytowany)

tylko nasuwa się pytanie ; skoro umorzenie ma mieć formę doplaty z budżetu państwa to z czyich to pieniędzy państwo ma wziąć ????

Odpowiedz sobie na to pytanie koleżanko i nie marudź więcej

Wiele rzeczy jest finansowanych z budżetu państwa i nic mi do tego. Zaczynałam praktycznie od zera. Wiesz jak to trudne w tych czasach. Wiedziałam czym grozi przekroczenie, ale kara 90 gr to przegięcie pały, tym bardziej, że wszyscy inni na tym mleku zarobili. Budżet państwa dostał podatki, mleczrnia, sklepy i inni pośrednicy swoje też. Tylko my musimy za to zapłacić. W cztery lata podniosłam wydajność 2x, a zaczynałam 10 lat temu od 30 tys limitu. Dokupiłam swoje, ale musiałam wybrać w ostatnim roku 50 tys limitu, czy remont starych budynków. Wcześniej na zapas się nie dało dokupić, bo by przepadło... Nie narzekam, bo nie mam żle.

 

Cena w Mlekovicie 1,13 za 12 tys oddane w kwietniu.

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek851    8

osobiście tez dokupowalem kwotę mleczną ograniczalem produkcję, trochę kary mi wyszło ale niewiele, i nie mam nic przeciwko aby rząd pomógł w spłacie np. moim sasiadom którzy mają tej kary po kilkadziesiąt tysięcy i tak już 1/3 zaplacili. w Niemczech rząd zaplacil wszystko i można było. nikt tego mleka nie wylal mleczarnie sprzedały produkty a państwo wzielo podatek. Także dobrze że próbują pomoc a nie mówią nie da się! .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

kazdy kto przekraczal kwote robil to na wlasna odpowiedzialnosc i zadnych doplat.nic im sie nie nalezy !!!!!!

 

ten swiat stoi na glowie i jak ci co przekroczyli smia jeszcze bezczelnie miec pretensje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    295

Koko, pewna bo sam prezes wczoraj mówił ma walnym zebraniu, sudowia zostala wchlonieta do mlekpolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    590

Czyli łączenie Mlekpolu z Sudowią przeszło w Grajewie na walnym? Niby to łączenie miało być od 1 czerwca, a tu tydzień do końca maja a u nas zero jakiejkolwiek informacji na ten temat, chyba powinny być jakieś nowe umowy dla dostawców Sudowii, jakieś zebranie informacyjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    295

Wszystko będzie, wczoraj przegłosowane zostalo a przejęcie nastapi za jakis czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

Wiele rzeczy jest finansowanych z budżetu państwa i nic mi do tego. Zaczynałam praktycznie od zera. Wiesz jak to trudne w tych czasach. Wiedziałam czym grozi przekroczenie, ale kara 90 gr to przegięcie pały, tym bardziej, że wszyscy inni na tym mleku zarobili. Budżet państwa dostał podatki, mleczrnia, sklepy i inni pośrednicy swoje też. Tylko my musimy za to zapłacić. W cztery lata podniosłam wydajność 2x, a zaczynałam 10 lat temu od 30 tys limitu. Dokupiłam swoje, ale musiałam wybrać w ostatnim roku 50 tys limitu, czy remont starych budynków. Wcześniej na zapas się nie dało dokupić, bo by przepadło... Nie narzekam, bo nie mam żle.

 

Cena w Mlekovicie 1,13 za 12 tys oddane w kwietniu.

 

zarobiłaś i Ty ,bo sprzedawałaś pewnie coś w okolicy 1,8 a kara to zaledwie połowa tej kwoty .Odpowiedz kto przegiął pałę : ten co trzymał się swojej kwoty ,ten co kupował kwotę czy ten co pompował bez wyobraźni .?  


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj