Polecane posty

ukaszProcho    91

A co z tymi osobami co kupowali kwotę mleczną? Ja wydałem 10 tys... I co teraz o mnie zapomnieli? Ci co mają kary to będę mieć umorzone a ja oddawałem mleko 25 gr taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

pomoc powinna byc dalej do kazdego litra i dla kazdego dostawcy.Żadne umorzenie kar.Każdy sam sobie zgotowal swój los.Od początku bylo wiadomo ze będą duze kary a potem lament.Sam kupowałem kwotę 2krotnie ,ograniczalem produkcję i pare groszy kary zaplacilem a ten co pompowal bez opamiętania i zarobił na mleku bo jeszcze bylo w cenie teraz znow skorzysta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

 Zaczyna się kasacja stad krów i to nie tylko kilku czy kilkunastu krowich ale też kilkaset sztuk a sprzedających  urobek ( he he ) do Mlekpolu czyli ................. :wacko:


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szybko ilość mleka spadnie. W jednych rejonach susza już trwa w najlepsze. Mali i średni przestają dawać treściwe, bo przy złotówce i jakimś kredycie już nie wystarcza. Na pastwiskach to tak do końca czerwca i po mleku, bo trawa już nie młoda, albo wypalona słońcem. Zboża, rzepakowa, sojowa tanie a gotowe treściwe jak były drogie tak są. W składzie byle co i 1100-1200 t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

odnośnie kar : wielki lament bo muszą zapłacić 90gr a sprzedawali po 1,8  !!! Żadnych umożeń  ,każdy kto przekraczał  wiedział czym ryzykuje


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35
Napisano (edytowany)

Walczycie między sobą - mali i średni z dużymi. Prawda jest taka, że wszyscy mogą paść a cena i tak się nie zmieni - przyjedzie żywność z Zachodu. Wszyscy mają gigantyczne nadwyżki. Najbardziej wkurza to pie....lenie wszelkiej maści profesorów o tym, że głód na świecie i trzeba produkować więcej. Problem w tym, że głodni nie mają ani ropy ani gazu i jakoś nikt za darmo nie chce im dać.

Edytowano przez maniek33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Już nie pamiętam ilości ale bardzo dużo żywności jest marnowana, jak poprzednik pisze nie mają towaru na wymianę to handlu nie ma.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1
Napisano (edytowany)

Producenci mleka, którzy przekroczą unijne kwoty indywidualne produkcji mleka, będą mogli skorzystać z pomocy finansowej państwa - zakłada przyjęty w czwartek przez rząd program o ustanowieniu pomocy dla producentów mleka. 

Program, jak wynika z komunikatu po posiedzeniu Rady Ministrów, ma ruszyć 1 sierpnia 2016 r., pod warunkiem uzyskania zgody Komisji Europejskiej.
 
Będzie polegać na tym, że ci producenci, którzy muszą wnieść opłatę za wprowadzenie do obrotu mleka lub jego przetworów w ilości przekraczającej kwoty indywidualne w roku 2014/2015, będą mogli uzyskać umorzenie tych opłat w całości lub w części jeśli ich wniesienie "zagraża ważnym interesom rolników".
 
"Program pomocowy jest konieczny ze względu na drastyczny spadek cen skupu mleka" - czytamy w komunikacie Centrum Informacyjnego Rządu.
 
"Rolnik we wniosku, o umorzenie w całości lub części opłaty, skierowanym do ministra rolnictwa, będzie musiał przedstawić swoją sytuację materialną, aby decyzja w sprawie udzielenia mu pomocy nie pozostawiała wątpliwości, że jest uzasadniona" - dodaje komunikat.
 
Pomoc będzie dotyczyła całkowitego lub częściowego umorzenia II i III raty opłaty tylko dla tych rolników, którzy uiścili I ratę opłaty należnej od producentów mleka za przekroczenie kwot indywidualnych w roku 2014/2015 - informuje CIR.
 
Przypomina, że w roku 2014/2015 kwota krajowa przeznaczona dla dostawców hurtowych (producentów mleka) w Polsce została przekroczona o 580,3 mln kg, co skutkowało wniesieniem do budżetu unijnego opłaty w wysokości 659,8 mln zł.
 
Do 15 lutego br. rolnicy wpłacili do budżetu państwa ok. 264,8 mln zł z tytułu opłat. Proponowana pomoc dla rolników wyniesie maksymalnie 395 mln zł - informuje komunikat.
 
http://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/rzad-ustanowil-program-pomocy-dla-producentow-mleka,64525.html
 
 
jak dla mnie to ściema - jawna propaganda niby dają tzn umarzają ale co jak i komu ?? albo będzie to kumoterstwa albo trzeba będzie zebrać tyle papierów do wniosku i zaświadczeń ze sie odechce :( a później i tak mogą odrzucić bo wyjdzie że jest dobra jednak sytuacja :P   
p.s. pozostaje jeszcze kwestia osób które zapłaciły w całości kare na raz albo dokupywały kwotę płacą tym samym tez niemałe pieniądze. 
Edytowano przez shrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Warunki są tego projektu takie:

Umorzenie w całości lub w części będzie stosowane w przypadku, gdy:

1) osoba fizyczna - zmarła, nie pozostawiając żadnego majątku albo pozostawiła majątek niepodlegający egzekucji na podstawie odrębnych przepisów, albo pozostawiła przedmioty codziennego użytku domowego, których łączna wartość nie przekracza kwoty 6.000 zł,

2) osoba prawna - została wykreślona z właściwego rejestru osób prawnych przy jednoczesnym braku majątku, z którego można by egzekwować należność, a odpowiedzialność z tytułu należności nie przechodzi z mocy prawa na osoby trzecie,

3) zachodzi uzasadnione przypuszczenie, że w postępowaniu egzekucyjnym nie uzyska się kwoty wyższej od kosztów dochodzenia i egzekucji tej należności lub postępowanie egzekucyjne okazało się nieskuteczne,

4) jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej uległa likwidacji,

5) zachodzi ważny interes dłużnika lub interes publiczny.

 

 

Więc jeśli KE się zgodzi a raz już się nie zgodziła więc teraz zapewne też się nie zgodzi, to albo będą nadużycia wykorzystując punkt 5 albo jakaś garstka może 0,1% producentów się na to załapie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Jak sytuacja w spomleku?:

Za miesiąc maj minus 10 gr od ceny wyliczonej z cennika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Uważam że każde będzie inne, inny system żywienia, mamy 1 krowę i robimy masło (i nie tylko) i masło z okresu zimowego jest białe, zaś z okresu gdy krowa jest na pastwisku jest żółte i smak też jest inny.

Podobne myślenie do mojej siostry. Pytając ją "dlaczego nie chcesz naszego mleka przecież kiedyś Ci smakowało" to mi odpowiada "kiedyś krowy były inne" :)

Po za tym dwa lata temu karmiłem krowy ziemniakami również chodziły na pastwisko. Mleko w zbiorniku żółciutkie i myślisz że parametry miałem lepsze. :)

 

Mówimy o surowym mleku nie o maśle które zależy w dużej mierze od przepisu producenta.

Jeśli chodzi o system żywienie to idzie odróżnić od jakiej krowy jest mleko np. dając kiszonkę z liści buraków lub wysłodki źle przetworzone. Wtedy będzie to czuć w smaku po za tym   bardzo mało gospodarstw karmi krowy takim paskudztwem w moim regionie, mikrobiologia, komórki powinna być wysokie.

 

p.s dopłaty za ilości powinno nie być, reszta pozostaje czyli mikrobiologia, komórki, i tłuszcz, za tłuszcz zrobiłbym dużą dopłatę ale to jest tylko moje zdanie nic nie warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

Wczoraj słyszałem że chcą w częsci albo w całości zapłacić kary za producentów mleka mówie tu o ministerstwie rolnictwa ,pytanie tylko dlaczego ? To jest nie sprawiedliwe , względem chociaż osób które hodują trzode

a co maja powiedziec ci co zaplacili cala kwote w tamtym roku? np ja, ja zaplacilem a innym darowac? albo ci co dokpywali kwote za grube pieniadze? dodam ze to wlasnie przez tych co niby teraz maja im umorzyc cale te kary i dokputwanie kwot za duze pieniadze, bo to oni przekroczyli najwiecej skoro na 3 lata rozlozone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

Bardzo niedobrze robią, że chcą umorzyć. Lepiej te pieniądze z kar przeznaczyć na dopłaty eksportowe by "wypchnąc" przetwory z mleka z rynku europejskiego.

To po piersze po drugie prawo działa dla wszystkich - dlaczego jednym chcą umorzyć a co z resza tych co zapłacili i tych któzy zmnijeszali produkcję by nie zapłacić kary.

A po trzecie nasz minister rolnictwa jest tak nieudolny, że raz po raz puści temat zniesienia kar za nadprodukcję - telewizja PISowska to puści.  A o problemach polskiego rolnictwa i sposobie ich rozwiążania - cisza wielka cisza. No może o koniach z Janowa - nieudolna próba naprawienia tego co zepsuli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

w tamtym tyg koles poszedl w mleczarni  agresywnnie nastawiony zapytac jak ma oddawac mleko po cennie 65gr i dostal odpowiedz to  nie oddawaj.i koniec rozmowy zgnojony jednym zdaniem wrocil cichutko do domu .....co za czasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

sa dwie opcje, ciac koszty i produkowac jak najtaniej, nawet jak by bylo trzeba zmniejszyc produkcje, albo rezygnacja.  No chyba ze ktos ma z czego dokladac albo na tyle lubi ta robote ze jest wstanie pracowac za darmo. wyzsze doplaty w tym roku troszke rekompensuja niska cene, ale nie na tyle zeby byc zadowolonym z dochodow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

U mnie mnóstwo osób w okolicy mleko po 80 gr przy nawet niezłych parametrach, sianokiszonki na ten moment prawie wcale, zresztą z kukurydzą podobnie, niektórzy nawet przestają dawać śrutę zbożową krowom i sprzedają żboże, a o rzepaku i soi to już od kilku miesięcy zapomnieli....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

My tak robiliśmy, żeby nie przekroczyć kwoty - wszyscy wiedzieli że będą kary i teraz płacz. Po zniesieniu kwotowania produkcja si nieco podniosla, poprzez wzrost wydajności. OSM Ostrow Wlkp 12 000l cena 0,92zl brutto.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

niektorzy drobniejsi do tej pory zyjacy z mleka widze ze juz znalezli sobie inne zajecia bo pieniedzy brakuje.  szczerze mowic u tych drobnych to tych pieniedzy za bardzo nie bylo nawet jak hossa byla, a co dopiero teraz. jest sporo takich przypadkow kilkanascie ha ziemi do obrobienia, w oborze ponizej 10 krow, ,  mleka 150-200 l na odbor, wyplaty za mleko 1500-2000 zl, po oplaceniu rachunkow w banku wyplata robi sie bardzo maluta, do tego dojda inne wydatki, typu np folia sznurek , oleje i dlugo by wymieniac, podsumujac kasa moment sie rozejdzie, a z czego zyc?.  Niestety wiele jest takich gospodartw ktorym ciezko bedzie sie utrzymac bez dodatkowego zrodla dochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

z drugiej stronny kasa co miesiac jakas jest sa dwa konce kija

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paweł45    9
Napisano (edytowany)

Warunki są tego projektu takie:

Umorzenie w całości lub w części będzie stosowane w przypadku, gdy:

1) osoba fizyczna - zmarła, nie pozostawiając żadnego majątku albo pozostawiła majątek niepodlegający egzekucji na podstawie odrębnych przepisów, albo pozostawiła przedmioty codziennego użytku domowego, których łączna wartość nie przekracza kwoty 6.000 zł,

2) osoba prawna - została wykreślona z właściwego rejestru osób prawnych przy jednoczesnym braku majątku, z którego można by egzekwować należność, a odpowiedzialność z tytułu należności nie przechodzi z mocy prawa na osoby trzecie,

3) zachodzi uzasadnione przypuszczenie, że w postępowaniu egzekucyjnym nie uzyska się kwoty wyższej od kosztów dochodzenia i egzekucji tej należności lub postępowanie egzekucyjne okazało się nieskuteczne,

4) jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej uległa likwidacji,

5) zachodzi ważny interes dłużnika lub interes publiczny.

 

 

Więc jeśli KE się zgodzi a raz już się nie zgodziła więc teraz zapewne też się nie zgodzi, to albo będą nadużycia wykorzystując punkt 5 albo jakaś garstka może 0,1% producentów się na to załapie...

 

 

 

Nawet nie ma co komentować - wiadomo, że się Komisja Europejska nie zgodzi (bo dlaczego by niby miała się zgodzić?) - dlatego jest to typowo pisowska wrzutka dla idiotów. "myśmy chcieli ale ta krwiożercza Komisja nie dała"... Parodia...

 

Poza tym byłoby to nieuczciwe bo np. ja wyszedłbym na frajera. Kupiłem ponad 20 tyś kwoty a na drugie tyle ograniczyłem produkcje, a i kilka sztuk wyjechało - bo powinny dostawać więcej białka. 

 

Ale "kołtuny" się dobrały do władzy...

 

Więcej nie komentuje, zagadnień politycznych.

 

Co do ograniczania kosztów. Jak się nie ma teraz co najmniej 9 tyś kg sprzedanego mleka od krowy (nie wydajności), i produkcji opartej o bardzo dobrej jakości własne sianokiszonki i kiszonki to kicha.

A cięcie kosztów w głupi sposób skończy się tak:

- BVD-MD jeszcze bardziej będzie dziesiątkował stada (znam gospodarstwa gdzie rocznie pada 30 cieląt) - jeszcze bardziej ograniczą szczepienia - jeszcze większe problemy,

- ograniczą białko - proszę bardzo - mocznik spadnie i będzie po rozrodzie,

- zakupią nasienie od Konrada po 1 zł lub wstawią byka - zaraz wartość produkcyjna krów spadnie a i ujawnią się wady genetyczne. Kto robi dobór i patrzy na inbred...?! (pytanie retoryczne)

- jeszcze bardziej oszczędzą na nawozach - już widać - ja pierwszy pokos miałem już ponad tydzień temu skoszony. Jest lepiej - 1,5 tego co w tamtym roku. Ale trawa rosła tydzień - albo miała składniki albo nie. i widać oszczędności po plonach sąsiadów.

 

Do tego rozdrobnienie zakładów - nawet Mlekovita i Mlekpol są za małe żeby funkcjonować oddzielnie. Ale kto wyleczy superprezesów? w trumnach ich z tych zakładów będą wynosić. Ten z Grajewa ma duże szanse.   :)

W rękach rolników powinna zostać jedynie rada nadzorcza. Zarząd i prezes powinni być managerami z rynku. Ale zorganizuj jakąś opozycję jak wirówki wirują... heh...   :D

 

Ten kryzys będzie bardzo ożywczy, dla tych co produkują mleko zgodnie z parametrami, nie mają permanentnych zapaleń i mają zdrowe stado - wolne od BVD i IBR.

 

No ale ja zamiast w John Deere'y na podwórku inwestowałem w stado. I efekty są   :) Bo koszty są dużo mniejsze, i Jak padnę to ostatni. 

Wystarczy powiedzieć, że mam taki reżim, że zapalenie jest raz na pół roku - ale stado po szczepione, kukurydza wycięta jak nożem, z beli chce mi się pleśń odciąć, a cielaczki zepsutym mlekiem nie pojone...

A teraz na inwestycje w stado nie ma pieniędzy i czasu a John Deere'y na podwórku jak się okazuje pieniędzy nie przyniosły - a zdrowe krowy tak...

 

Pozdrawiam i życzę wytrwałości...

Za maj w Mlekovicie Wys-Maz podobno wyjdzie 1,15 brutto...

 

 

 

Edytowano przez Paweł45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj