Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
fireseba    224
Napisano (edytowany)

Śmietana 18 Piątnica. składniki : śmietanka pasteryzowana skrobia modyfikowana kukurydziana substancja zageszczajaca :mączka z chleba swietojanskiego; kultury bakterii mlekowych. Śmietana 18 OSM Włoszczowa ; smietana pasteryzowana , skrobia modyfikowana kukurydziana , zelatyna wieprzowa , kultury bakterii mlekowych. Wiec w czym jest taka super smietana z Piatnicy ?

 

Piszesz że taka zła a sam masz w lodówce

Wyroby Piątnicy są najwyższej jakości i tego mi nikt nie powie!! Kto gotuje zupy to dobrze wie jaką śmietaną najlepiej się zaprawia. Nie ujmując nic konkurencji. Każdy ma swoich klientów zwolenników itd ale wyroby Piątnicy jak dla mnie są warte ceny. 

 

ten Łowicz w końcu się podda czy długo jeszcze będzie tak sapać ostatnim tchem?

 

Każdy dobry kucharz wie że jak nie ma śmietany z Piątnicy to trzeba dodać łyżkę mąki:P

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalk13    26

Mlekovita pakuje chemię w produkty? Sery, serki, twarogi, śmietany, jogurty i wszędzie widzę w składzie naturalne produkty. Lepiej sprawdź co Piątnica ma w swojej śmietanie 18%. Skrobie, mączki, guma guar. Po co to? Na pewno są produkty(serki topione) w których musi pojawić się E xxx w postaci soli emulgujących.

Jakość i jakość a produkty niczym nie różnią się od konkurencji.

 

 

Śmietana 18 Piątnica. składniki : śmietanka pasteryzowana skrobia modyfikowana kukurydziana substancja zageszczajaca :mączka z chleba swietojanskiego; kultury bakterii mlekowych. Śmietana 18 OSM Włoszczowa ; smietana pasteryzowana , skrobia modyfikowana kukurydziana , zelatyna wieprzowa , kultury bakterii mlekowych. Wiec w czym jest taka super smietana z Piatnicy ?

 

 

 skoro rada sie nie zgodzila to znaczy ze placac 1,50 dalej maja zysk.

panowie mleko z piatnicy to jest mleko od hf wiec jakosc taka sama jak u kazdgo innego  .Zobaczcie na krowy banacha  ma hf a hf  daje jakoscowo mleko nie najlepsze tylko ilosc.,zywieeni podobe

wiec prosze nie pisac glupot jaka niby ma jakosc ppiatnica a inni to maja gorsze jakosciowo

widzę panowie że macie jakiś problem ze sobą... typowy zawistny polak, który widzi że jak tylko sąsiad ma lepiej to obraża się na cały świat, zamiast pochwalić to potraficie jedynie negować, a lepiej pokazać że jest to wzór dla spółdzielni. rozumiem że gdyby Piątnica płaciła po 70 groszy to byście skakali z radości że koś ma jeszcze gorzej od was?? nie wiem o co w tym wszystkim chodzi......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie o to chodzi by inni mieli gorzej. Niech dostawcy piątnicy przestaną pisać brednie, że inni rolnicy doją białe dziadostwo i tylko oni są najlepsi, bo takie wymogi spełniają, że hoho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi by inni mieli gorzej. Niech dostawcy piątnicy przestaną pisać brednie, że inni rolnicy doją białe dziadostwo i tylko oni są najlepsi, bo takie wymogi spełniają, że hoho.

 

O to to to :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

cały czas o to mi chodzi produkujemy tak samo wymaga też spełniamy nie małe wiec dlaczego co nie którzy uważają że inni o dają dziadostwo wiec zasługują na niską cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kulaspeed    2

Ja tam śmietany czy mleka w sklepie nie kupuję. Tak samo biały ser sami robimy. To tak jak mieć swój sklep spożywczy a robić zakupy w biedronce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23
Napisano (edytowany)

Wolsztyn Tł.3,8  białko3,1 ilości 6000L cena 78gr.brutto

 

Ostatnio byłem na spotkaniu to mówili że jedna mleczarnia zrobiła cenę równą 90gr czyli nie ma przedziałów za ilośc. dopłata za białko i tł. Moim zdaniem najbardziej sprawiedliwie chociaż powinno być tylko za tłuszcz.

Dużo mleczarni myśli o przedziale A i B

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

dla mleczarni tak samo jest ważny tłuszcz jak i białko, powiedziałbym nawet że białko ważniejsze, dopłata za ilość powinna być w mleczarniach które nie płacą za transport od litra bo wtedy mają większy koszt zbierania mleka u mniejszych, ale też nie 40 gr jak to bywa w niektórych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

panowie ile mleczarnie placa za dowoz od litra ...?zastanawiam sie czy nie wozic samemu do mleczarni cos mi sie obilo o uszy ze 10gr/l jak to wyglada wie ktos ..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
devar    10

Wolsztyn Tł.3,8  białko3,1 ilości 6000L cena 78gr.brutto

 

Ostatnio byłem na spotkaniu to mówili że jedna mleczarnia zrobiła cenę równą 90gr czyli nie ma przedziałów za ilośc. dopłata za białko i tł. Moim zdaniem najbardziej sprawiedliwie chociaż powinno być tylko za tłuszcz.

Dużo mleczarni myśli o przedziale A i B

I tak powinno być. Każdy za swoją pracę powinien dostawać tyle samo. 

Również przedziały A i B powinny być wprowadzone. Zahamowałoby to trochę owczy pęd co poniektórych. a i przyroda trochę by odpoczęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

u mnie w mleczarni wyliczyli sredni koszt skupu mleka 7 gr/ litr,  wlasne cysterny, gospodarstwa polozone do 50 km max, ale wiekszosc do 20 km.  sredni dostawca ok 80 tys litrow rocznie, wiec dla takiej ilosci nalezalo by liczyc te 7 gr,  im wiekszy dostawca tym koszty minimalnie nizsze, im mniejszy tym wyzsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porems    69
Napisano (edytowany)

BESTMILK 20500l bi 3,30 tł 4,35 0,98 gr brutto

Edytowano przez porems

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Panowie takie pytanko.

W jakim stopniu może wpłynąć 2,3% dodatek wody do mleka na zawartość tłuszczu? Czy to w ogóle taka ilość ma wpływ?

Zawartość tłuszczu mam stale 3,9 a dzisiaj dostałem ostrzeżenie, że stwierdzono punkt zamarznia -0,507 tj. 2,31% wody. Już chyba niewiedzą jak zniechęcić do odstawiania mleka stąd taki rodzynek.

Przerabiałam to dokładnie 4 lata temu. Zbadałam w prywatnym lab i potwierdziło się. Kilka szt miało ketozę, inne zasadowicę. Winna była grzejąca się i pleśniejąca qq, którą się truły. Tłuszcz był wysoki, bo ketoza... Dlatego warto pod ocenę wejść i zaglądać w wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Małe sprostowanie koledzy.

*** dopłata tylko za tłuszcz ponieważ mleczarnia rozlicza się z ARR z tłuszczu nie z białka

*** tym więcej parametrów tym większe pole do oszustwa. To tak jak w Polsce prawo, prawem popychane i tym więcej przepisów  tym większe G......o

*** dlatego równo że mleko gdy nalejesz szklankę mleka  od dostawcy co ma 100 krów czy 10 krów czy 20 krów i spróbujesz. Dla mnie każda mleko to same. Co innego jakby nalał piwo np. Żubr, Tyskie czy Wojak . Moim zdaniem bez problemu bym rozpoznał.

****  z tego co pamiętam  koszt transportu było mniej niż jeden grosz na litrze.

 

 

u mnie w mleczarni wyliczyli sredni koszt skupu mleka 7 gr/ litr,  wlasne cysterny, gospodarstwa polozone do 50 km max, ale wiekszosc do 20 km.  sredni dostawca ok 80 tys litrow rocznie, wiec dla takiej ilosci nalezalo by liczyc te 7 gr,  im wiekszy dostawca tym koszty minimalnie nizsze, im mniejszy tym wyzsze.

-  Tym samym argumentem posłużył się prezes dlatego jestem za tym aby zrobić jedno gospodarstwo na jedno województwo i koszty transportu spadną mysląc kolego Twoim tokiem.:) Duże gospodarstwo weżnie sobie ciężarówkę(cysterne) na PROW i będzie dowozić swoim samochodem do mleczarni. BA... jak dobrze będzie a małe na socjal.

 

- przedział za ilość od najmniejszego do największego 26 gr. z tego co pamiętam w Wolsztynie.

- grupa Wolsztyn ma tez własne małe sklepiki i  prezes się śmiał że teraz najwięcej zarabiają na tych małych sklepikach a tracą najwięcej na mleku w proszku.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteqD    27

Marju12 to zależy od regionu. Na podlasiu firmy transportowe dostają 2 w porywach do 3 gr netto za litr. U nas na podkarpaciu i w małopolsce z racji większej ilości małych gospodarstw i cieżkiego ukształtowania terenu koszt transportu to 7 do 8 gr netto za litr. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabasco    73

Chyba tak, ja osobiście jeszcze czekam pare dni bo u nas w świętokrzyskim najbardziej rośnie teraz - robi się ciepło, i dzeszcze też przechodzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

*** dlatego równo że mleko gdy nalejesz szklankę mleka  od dostawcy co ma 100 krów czy 10 krów czy 20 krów i spróbujesz. Dla mnie każda mleko to same. Co innego jakby nalał piwo np. Żubr, Tyskie czy Wojak . Moim zdaniem bez problemu bym rozpoznał.

****  z tego co pamiętam  koszt transportu było mniej niż jeden grosz na litrze.

 

 

Uważam że każde będzie inne, inny system żywienia, mamy 1 krowę i robimy masło (i nie tylko) i masło z okresu zimowego jest białe, zaś z okresu gdy krowa jest na pastwisku jest żółte i smak też jest inny.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan2012    1

CENNIK

obowiązujący od 01.04.2016r.

POLMLEK OLSZTYN Sp.z O.o.

Jednostka białka- 0,10 zł

Jednostka tłuszczu- 0,05 zł

DOPŁATY:

-do klasy Extra- 0,15 zł

-dopłaty ilościowe za miesiąc:

3001- 6000 - 0,00 zł

6001- 9000 - 0,08 zł

9001- 12000 - 0,12 zł

12001 - 15000 - 0,16 zł

15001 - 20000 - 0,20 zł

20001 - 30000 - 0,24 zł

powyżej 30001 - 0,28 zł

 

-zapłata za tłuszcz max.do 4,4%, białko max.do 3,5

POTRĄCENIA:

-dostawy poniżej 3000 mleka - 0,08 zł/litr

-za badania laboratoryjne mleka - 20,00 zł netto,

-stwierdzenie wody w mleku powyżej 1% - 0,15 zł. za litr w dniu stwierdzenia wody

-stwierdzenie w mleku substancji hamujących lub innych zafałszowań- zapłata za całość skażonego mleka w cysternie i pokrycie kosztów utylizacji.

 

co mi pozostało takiemu małemu dostawcy jak ja?.... sprzedać krowy....... ukłony dla POLMLEKU a może Rządu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simii89    2

OSM Włoszczowa oddział Pawłowice. Cena 1,01 zł netto, ilość 10000l, białko 3,5%, tłuszcz 4,3%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr78j    13

simii89 - to masz jeszcze dobrą cene za surowiec. U mnie podobne parametry a cena 0,82 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Wczoraj słyszałem że chcą w częsci albo w całości zapłacić kary za producentów mleka mówie tu o ministerstwie rolnictwa ,pytanie tylko dlaczego ? To jest nie sprawiedliwe , względem chociaż osób które hodują trzode


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj