Polecane posty

Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Boi to było w ramach szkoły trzeba było odbyć staż czy tam, praktykę poważnie jeśli nie wierzysz to trudno. Np na magazynie maja płacone za godziny a w niedziele mają jak każdy 100% + do godziny jedzie na magazyn tylko odebrać towar np z dwie godziny wpisują sobie 12 i taka prawda . Kradną towar na lewo i prawo z mojej miejscowości pracowałop dużo ludzio to mieli prywatne sklepy w domu z towarem ....szok coś takiego usłyszeć a jednak . Jedli ser krojony w kromki chleba a na to twaróg nie wiem jak im to smakowało ale było tego tyle że nie wiedzieli jak pożytkować . Nagrody co miesiąć premie paczki.  A potem trzeba ciąc koszta dobrze tnijmy ale wszędzie po równo a nie tylko u producentów a na dziale wszystko w firmie zostaje tak samo bez cienia obniżki czy rezygnacji z paczek. A potem ty sprzedajesz( ja też ) mleko po 1 zł bo koszta trzeba ciąć ...


Nie chciałem nikogo obrażać czy coś tylko MLEKOVITA to już tez marka dysponująca ogromnym kapitałem . A ich receptą na sukces jest ciecie kosztów u producentów . A w tej Piątnicy działają wielo płaszczyznowo od ciecia kosztów wszędzie po zachęte do produkcji mleka wyskoiej jakości i zwiekszania produkcji . A tu brali wszystko jak leci każdego a teraz mają przesyt. I nagle patrza np moc przerobowa Działdowo 250 000l/ doba a mleka maja 350 000l i zdziwienie jak to czemu bo są nowi dostawcy a oni jak by nie wiedzieli co ci dostawcy produkują. FAkt jest taki że lepiej w MLEKOVICie i tak niż w małych bo jednak maja tą swoją cenę jeszcze. Mają też bardzo dobre produkty ja uwielbiam ser szlachecki nie jadłem nigdy lepszego każdemu polecam.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mlekovita pakuje chemię w produkty? Sery, serki, twarogi, śmietany, jogurty i wszędzie widzę w składzie naturalne produkty. Lepiej sprawdź co Piątnica ma w swojej śmietanie 18%. Skrobie, mączki, guma guar. Po co to? Na pewno są produkty(serki topione) w których musi pojawić się E xxx w postaci soli emulgujących.
Jakość i jakość a produkty niczym nie różnią się od konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czytanie ze zrozumieniem sie kłania! Pewnie to od tego gnojenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mlekovita pakuje chemię w produkty? Sery, serki, twarogi, śmietany, jogurty i wszędzie widzę w składzie naturalne produkty. Lepiej sprawdź co Piątnica ma w swojej śmietanie 18%. Skrobie, mączki, guma guar. Po co to? Na pewno są produkty(serki topione) w których musi pojawić się E xxx w postaci soli emulgujących.

Jakość i jakość a produkty niczym nie różnią się od konkurencji.

Skład śmietany 18% z Piątnicy to:

Śmietanka pasteryzowane

Stabilizator: karagen i to wszystko

Więc nie wiem skąd wziełeś te informacje o składzie śmietany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Akurat  mam w lodówce 18% z piątnicy i jest napisane w składzie skrobia modyfikowana kukurydziana i mączka chleba świętojańskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan2012    1
Napisano (edytowany)

Jaki litraż?

 

4000 l.

cena za miesiąc marzec, za kwiecień czekam na fv

 

Edytowano przez Jan2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
realny    5

http://agrobiznes.money.pl/artykul/polska-branza-mleczarska-przezywa-trudny,33,0,2082849.html

 

piatnica w drugij polowie podnosi ceny i kto jej podskoczy

 

piatnica ma takie same wyroby jak kazdy!!!!no jak 80% mleczarni  zrozumci to w koncu a nie piszczie bzdur o jakosci wyjatkowej 

chciałeś powiedziec ze 20% mleczarni ma podobne wyroby gdyby było tak jak mówisz to nie mieli by tak silnej pozycji i takie molochy jak mlekovita i mlekpol by ja zjadły a nie moga nic zrobic. Zobaczcie co maja inne smietany 18% w składzie? sam sobie odpowiedz dlaczego masz w lodówce 18 z Piatnicy a nie z innych mleczarni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    941

Łowicz od maja 5 gr dla kazdego dostawcy w dól. Zmniejszaja udziały z 4% na 2%   i mysla nad wprowadzeniem kwoty A i B.   Ciekawe jak mleczarnie powprowadzaja te kwoty b dla tych co chcieli sie rozwijac i postawili mega obory czarny scenariusz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1992    12
Napisano (edytowany)

PRESIDENT ZM Winnica ilość do 15 tyś, tłuszcz 4.6, białko 3,5, cena 1,14 brutto.

 

Jakoś w sklepach nie zauważyłem, żeby produkty PRESIDENTA były tańsze od tych np. z PIĄTNICY, a nawet zaryzykowałbym stwierdzenie, że są sporo droższe. Wymagania dla dostawców też nie mniejsze jak w PIĄTNICY. A cena mleka w skupie około 40-50 groszy niższa.... :blink: :huh: <_<  

Edytowano przez marcin1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

chciałeś powiedziec ze 20% mleczarni ma podobne wyroby gdyby było tak jak mówisz to nie mieli by tak silnej pozycji i takie molochy jak mlekovita i mlekpol by ja zjadły a nie moga nic zrobic. Zobaczcie co maja inne smietany 18% w składzie? sam sobie odpowiedz dlaczego masz w lodówce 18 z Piatnicy a nie z innych mleczarni:)

Wyroby Piątnicy są najwyższej jakości i tego mi nikt nie powie!! Kto gotuje zupy to dobrze wie jaką śmietaną najlepiej się zaprawia. Nie ujmując nic konkurencji. Każdy ma swoich klientów zwolenników itd ale wyroby Piątnicy jak dla mnie są warte ceny. 

 

 

Łowicz od maja 5 gr dla kazdego dostawcy w dól. Zmniejszaja udziały z 4% na 2%   i mysla nad wprowadzeniem kwoty A i B.   Ciekawe jak mleczarnie powprowadzaja te kwoty b dla tych co chcieli sie rozwijac i postawili mega obory czarny scenariusz...

 

ten Łowicz w końcu się podda czy długo jeszcze będzie tak sapać ostatnim tchem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek83    15

Panowie takie pytanko.

W jakim stopniu może wpłynąć 2,3% dodatek wody do mleka na zawartość tłuszczu? Czy to w ogóle taka ilość ma wpływ?

Zawartość tłuszczu mam stale 3,9 a dzisiaj dostałem ostrzeżenie, że stwierdzono punkt zamarznia -0,507 tj. 2,31% wody. Już chyba niewiedzą jak zniechęcić do odstawiania mleka stąd taki rodzynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

Śmietana 18 Piątnica. składniki : śmietanka pasteryzowana skrobia modyfikowana kukurydziana substancja zageszczajaca :mączka z chleba swietojanskiego; kultury bakterii mlekowych. Śmietana 18 OSM Włoszczowa ; smietana pasteryzowana , skrobia modyfikowana kukurydziana , zelatyna wieprzowa , kultury bakterii mlekowych. Wiec w czym jest taka super smietana z Piatnicy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek36    18

mleko po 2.40 a bydło po 65 za kg tak jest na dole strony agrofoto na czym to polega może wyszło szydło z worka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomsky    0

 

ten Łowicz w końcu się podda czy długo jeszcze będzie tak sapać ostatnim tchem?

 

A czemu kolegę ten Łowicz tak uwiera??! Jeśli masz jakieś pewne dane to się podziel a jeśli tylko na zasadzie" że znajomy wujka  kolegi mówił podobno" to daruj sobie szerzenie propagandy. Cała branża ma kłopoty i jeśli tak dalej będzie to i  Piątnica obniży loty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

Polmlek

Tł 3,8 Bi 3,0 kl extra ,cena 0,67zł.

pulmlek to chyba zawsze placil tylko pol ceny za mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

pulmlek to chyba zawsze placil tylko pol ceny za mleko

Grabowski zbierał na kaucje, ale już go wypuścili,  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

mleko po 2.40 a bydło po 65 za kg tak jest na dole strony agrofoto na czym to polega może wyszło szydło z worka

Można wpisać cenę sobie samemu, nikt tego nie sprawdza, a że wpisuje tam mało osób to dwie osoby wpisało że mają mleko po 150 zł/litr i podbili średnią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

za to nagrodę jobla powinien dostać użytkownik @kalafior20016 za cenę 8,5mln złotych za litr mleka. Chyba ze złota jest to mleko. Wystarczy mu 5 litrów tego nadzwyczajnego białego(złotego?) surowca i gość jest ustawiony do końca życia  :lol:


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj