Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marju12    44

Jak ktoś liczy na układy z kierowcą, by lać byle g... to nie dziwię się.

Moje mleko ma bakterii ok 10-15 max i komórki 100-250. Jakbym był pod oceną dałoby się poprawić te wyniki. Wszystko utrzymuje się na podobnym poziomie kilka lat, choć zdarzają się pojedyncze wpadki z kom, ale to jak u każdego. W tej chwili ok 80%stada stanowi MO i SM, które mają wyższą zawartość kazeiny od hf a tym samym z tego mleka daje wyprodukować się do 10% więcej sera. Nikt mnie za to nie premiuje. W tej chwili od Mlekovity 1,03 netto

No i jakie wy macie te wymogi, których bym nie mogł ja i inni spełnić?

kolgo duza roznica jest miedzy  simentalem a MOnbeliard w mleku ja 90% mam simentale ale mysle nad monbelirde bo faktycznie simy troche slaobo z mlekiem i gdyby nie cena cielat 19zl na wage zywa to bym nie jechal na sm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pat dobrze wyjaśnił. W Mlekovicie kierowcy byli przekupni. Podobno niektórzy w wiosce dawali 100 zł miesięcznie i dawali do probówki co chcieli. Jak trafi się 1-3 kombinatorów na trasie to w cysternie przy 17 tyś i ta wyniki powinny być w normie. Rok temu jeden kierowca domyślam się, żw brał w łapę, bo pytał jak mi mleko przechodzi, bo by wziął dodatkową próbkę. Dzisiaj jeździ z nim ciągle laborantka. Nie wiem, może u wszystkich jeżdżą i to przypadek, albo zamiast wywalić go to pilnują, bo to znajomy. W Baranowie wszystko możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Witam.Jaka jest cena za litr mleka w mleczarni Polindus Gąsewo?

 

Za  niska panie-  za niska.       

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artek84    104

kolgo duza roznica jest miedzy  simentalem a MOnbeliard w mleku ja 90% mam simentale ale mysle nad monbelirde bo faktycznie simy troche slaobo z mlekiem i gdyby nie cena cielat 19zl na wage zywa to bym nie jechal na sm.

 

Tu się z tobą zgodzę bo kupiłem Simentalke  ze Słowacji(jałówkę) i po ocieleniu na jesieni dawała ledwo 9l/dzień potem 15l/dzień(2kg paszy i 1,5 śruty ququ+trawa) a 3 dni temu ocieliła mi się jałówka HF/MO i na obecna chwile daje 18l/dzień(1kg śruty ququ +siano )bo dopiero od jutra pójdzie na pole będzie miała trawę i pasze więc róznica jest ogromna  a budowa mniej więcej taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

Pany w programie wieś co jest Polską to ktoś dzwonił że ma mleko po 33gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabasco    73

Słyszałem od znajomego że Mlekovita płaci mu 48 gr za litr, wiec bardzo możliwe że i 33gr płacą, zwłaszcza jak słabe parametry i małe ilości. Taka cena to chyba wystarczy na prąd za dojenie i na nic więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Dobrze, że przypomnieliście, bo muszę TOK dzisiaj wszystkim zrobić. 15 dzisiaj, więc na kontrole, żeby się kwiatek jakiś nie trafił. Ostatnio pod oceną było u jednej 4 mln, a obrzęk po 3 dniach wykwitł. Na szczęście w mleczarni dobrze wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

 To u Ciebie obrzęk  ,,wyszedł'',a jak u mnie 4490000 :blink:  po laboratorium bo nie wiadomo skąd somatyka,a na   ,,patelni ''na oko  600000 :unsure: ,wymię miękkie,żadnych kłaków,przez cedzidła bez jakikolwiek problemów,mućka w kilka dni do żyda,jak masz badania przy każdym odbiorze szybko interweniujesz,a po tygodniu czy dwóch takie objawy praktycznie szkoda kasy na weta :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
realny    5

Ci co przeniesli się z Piatnicy do polmleku to nie przez to ze robic im się nie chce bo to duzi dostawcy tylko ze dwa lata temu płacili lepiej i obiecywali ze nie beda placic mniej jak w piatnicy a przy tym zero jakości aby biale ale juz tak dobrze nie jest i pewnie teraz żałują
A jakości mleka przyjmowanego do Piatnicy nie ma co porównywać do zadnej innej mleczarni. Dlatego Piatnica jest mocna na rynku polskim bo ma super produkty. Sami wiecie ze z byle czego cacka nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

 To u Ciebie obrzęk  ,,wyszedł'',a jak u mnie 4490000 :blink:  po laboratorium bo nie wiadomo skąd somatyka,a na   ,,patelni ''na oko  600000 :unsure: ,wymię miękkie,żadnych kłaków,przez cedzidła bez jakikolwiek problemów,mućka w kilka dni do żyda,jak masz badania przy każdym odbiorze szybko interweniujesz,a po tygodniu czy dwóch takie objawy praktycznie szkoda kasy na weta :mellow:

ja tam takich krów nie wywalam do żyda do póki dają dobrze mleko i się zacielają, ale do tego trzeba mieć resztę krów "dobrych" które mają komórki na poziomie poniżej 100 tysięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

Ci co przeniesli się z Piatnicy do polmleku to nie przez to ze robic im się nie chce bo to duzi dostawcy tylko ze dwa lata temu płacili lepiej i obiecywali ze nie beda placic mniej jak w piatnicy a przy tym zero jakości aby biale ale juz tak dobrze nie jest i pewnie teraz żałują

A jakości mleka przyjmowanego do Piatnicy nie ma co porównywać do zadnej innej mleczarni. Dlatego Piatnica jest mocna na rynku polskim bo ma super produkty. Sami wiecie ze z byle czego cacka nie zrobisz.

produkty najgorszej jakosci nie sa, ale nie o to chodzi, chodzi o to ze piatnica wybila sie dzieki wplywowym ludziom dzialajacym dla tej spoldzielni, dzieki temu miala zawsze przewage, mogla szybciej sie rozwijac , miala wieksze mozliwosci . Widze ze wielu jest tu w bledzie, ze to zasluga dobrej jakosc skuowanego surowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
Napisano (edytowany)

Po 5ciu dniach leczenia i zdaiwania w podłączany zbiorniczek wróciła do normy. 8 l na raz daje znowu z tej ćwiartki. Somatyka trochę podwyższona, ale sprzedaż byłaby karygodna.

Wszędzie jest tak samo. Jedni dbają i liczą, inni kombinują. Mnie kiedyś mleczarnia otworzyła oczy na jakość mleka posądzeniem o dolwwanie wody. Okazało się, że to zatrucie mykotoksynami z qq i niektóre wodę dawały nawet 5%. Jestem im wdzięczna za to, bo teraz dużo bardziej dbam o zdrowie krów od higieny, żywienio po choroby zakażne...

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305
Napisano (edytowany)

Co do Piątnicy to marka, marka i jeszcze raz marka. Wyrobili sobie markę u ludzi dobrymi niespotykanymi wcześniej produktami bez barwników i konserwantów. Ludzie to kupili wiedzą, że to jest dobre i po to wracają.  Dzięki temu mogą sobie pozwolić na nieco wyższe ceny swoich produktów i przez to lepiej płacić dostawcom. Tyle w temacie.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

nie jest to takie proste 0/1 :) to np Mlekpol ze swoim łaciatym powinien mieć ceny każdego produktu z logiem łaciate o 1zł wyższe od konkurencji. Mlekovita też ma rozpoznawalną markę i logo nawet najbardziej ze wszystkich spółdzielni a tak się nie dzieje jak mówisz :) także to nie takie proste jak Ci się wydaje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44
Napisano (edytowany)

panowie ale 1,50 litr dzis przy taki kryzysie to jak wygrana w lotto.to musi byc glebsza sprawa

ci co odeszli sami z piatnicy pewnie teraz becza

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w piątnicy w radzie siedzą rolnicy którzy dbają o wszystkich żeby mniej więcej było po równo o obcinają inne koszty a nie tak jak reszta mleczarni tam gdzie najłatwiej czyli u rolnika, w mlekpolu czy mlekowice siedzą cwaniaki co martwią się o swój tyłek i ważne aby oni mieli dobrą cenę, jak to ktoś wyżej pisał przy 200 sztukach oddał 8 milionów litrów,  zresztą ten spadek cen to jest ściema bo nie widać żeby w sklepie nabiał staniał gdzie w większości mleczarni ceny spadły 30 % w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

dokladnie w piatnicy siedza prawdziwi rolnicy ktorzy dbaja o swoje i innych dochody. niestety w mlekpolu kazdy dba o swoj tylek. co do jakosci produktow to nie wiem czy wiecie ale mleko w procesie technologicznym nadziebn dobry przechodzi przez wirowke. pasteryzator wiec na koncu cale mleko jest takie samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

jak przechodzi takie procesy ,niezależnie od stanu początkowego, to w zasadzie nie ma wiekszego znaczenia jego jakość w skupie


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

I tu się płaci za markę , kup zwykłą colę a oryginalną coca-colę  ja w smaku różnicy nie widzę a cena 2 x taka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Ale w piątnicy już kilka razy chcieli obniżyć cenę tylko rada się nie zgodziła także tu jest ich sukces a bardziej radnych którzy dbają o swój interes i szukają oszczędności gdzie indziej niż na dostawcach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

piątnica ma też tak wysokie ceny produktów bo jest ich nie wiele, nie idą na ilość a na jakość, jakby zaczęli przyjmować dostawców to w końcu też rynek by się nasycił i cena by spadła a tak ich produkty są pożądane więc jest i cena wysoka, to jest przykład mleczarni jakie powinny istnieć, znaleźć nisze i ją wypełnić, a nie opowiadanie głupot że trzeba być większym i jeszcze większym, tak samo zresztą jak z wielkością obsady krów, niektórzy zapomnieli o prawach ekonomi a teraz zamykają interes bo nie stać ich produkować powyżej złotówki

 

zgadza się rada dba o swoje i szuka oszczędności w zakładzie a nie na dostawcach bo wiedzą że jak dostawców nie będzie to i ich nie będzie, i tak powinna funkcjonować mleczarnia, ostatni powinien dostać obniżkę rolnik bo to dzięki niemu ludzie mają miejsca pracy i mają co robić, niestety prawie wszyscy o tym zapomnieli poza tym jednym przypadkiem w którym w radzie nie siedzą przydupasy prezesa i robią tak jak prezes chce

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44
Napisano (edytowany)

 skoro rada sie nie zgodzila to znaczy ze placac 1,50 dalej maja zysk.

panowie mleko z piatnicy to jest mleko od hf wiec jakosc taka sama jak u kazdgo innego  .Zobaczcie na krowy banacha  ma hf a hf  daje jakoscowo mleko nie najlepsze tylko ilosc.,zywieeni podobe

wiec prosze nie pisac glupot jaka niby ma jakosc ppiatnica a inni to maja gorsze jakosciowo

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj