Polecane posty

PATr    409

polska importuje niewiele mniej produktów mleczarskich niż eskportuje, więc jakby zamknąć granicę i by się to wyrównało to zostalibyśmy z bardzo niewielką nadwyżką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

Gminy nie znam - powtarzam jedynie co kierowca mówił. W Kosowie wywalili tych małych i pewnie takich co mają daleko. Korczew pozbierał kto chciał przejść i wiozą do mlekowity. Korczew ma od litra zysk i mu nie zależy.

Gmina Korczew to prawie najdalsze krance skupu mleka w tej mleczarni, O tym ze od malych juz nie biora to slyszalem, ale tu chodzilo o tych naprawde malych do trzech moze czterech krow, znam takich co oddaja co 4 dzien , maja ok 100 l, moze mniej moze troszke wiecej, i mleczarnia nadal bierze. Byc moze lokalizajca tez miala tu jakis wplyw,  bardzo duzo jest dostawcow z iloscia 200-300 litrow , wypowiedzenia dla takich bylby samobojstwem dla mleczarni. Od takich dostawcow mleczarnia skupuje mleko po naprawde bardzo niskich cenach. U mnie w okolicy tez jest taki co zbiera mleko i wozi do mlekowity, na dzien dzisiejszy placi 70-80 gr najczesciej od takich ktorzy bili rekordy w ilosci komorek somatycznych i bakteri, i kosow im podziekowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Tak, mówię oczywiście o oficjalnych danych a to co nieoficjalnie przejdzie to "oficjalnie nikt o tym nie wie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

OSM Ostrowiec Św pow 15 tys białko 3,37 tł 4,1 cena staneła w miejscu i oby tak została 1,11 zł dla ryczałtowca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Co z tego że spółdzielnia... Spomlek też spółdzielnia a w marcu rolnicy z Świętokrzyskiego dostali wypowiedzenia...

i co już nie będą skupować w Świętokrzyskiem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mlekovita Działdowo nie przyjmuje dostawców co mają na odstawę ponad 2500l :) I jest to Prawda  bynajmniej u nas że nikogo nie biorą zakazał tego prezes Król a jemu prezes główny . I tak to jest Panowie był czas uciekania a teraz jest czas dogorywania w innych małych podmiotach. Powiem lepiej  Mleczarnia Lidzbark wypłaciła znajomemu kasę za mleko pozaklasowe w cenie 0.21zł /litr myślę że chyba już gnojówa jest droższa niż to co mu dali .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jus82    6

Mlekowita Działdowo od 1 lipca zamyka wszystkie zlewnie i nie wiem jak w innych wioskach ale u nas z 9 dostawców przejdzie na zbiornik 3 reszta kończy produkcję mleka.
Także całkiem możliwe, że przyjmą kilku dużych dostawców, jak mali się sami wykruszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

fakt zeszmacili go niezle ale u nas wogole by nie wzieli to 2 strona teraz a jeszcze niedawno sie bili teraz sobie pozwalaja  bo maja mleka ile chca.

 

koledzy jak my zamkniemy to i nam zamkna wiec to zla droga.

 

panowi w ostatnim agrobiznesie gosc mowil ze piatnica teraz mu laci 1,50zl szok 

co to jest co to za spoldzielnia ze tylel placi   to cud jakis 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6699

znajomy oddaje do piątnicy to 2 godziny dojenia i 1 godzina mycia wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44
Napisano (edytowany)

nie ma wymagania ktorego bym nie spelnil za 1,50zl/ litr dzis  wiec to na pewno nie kwestia wymagan teraz mam prawie pol mniejsza cene.wiec np jak dzis 10 tysia to w piatnicy 20 tysia by bylo to moge myc i po 2 godziny.

placa jak w ameryce

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Ale co to są za wymagania, komórki 300 tys.? I bakterie bodajże 50 tys.? Czy pasza bez gmo która jest droższa 200 zł/tona? Jak mlekovita mi dopłaci 35 gr czyli o tyle ile jest większa cena w piątnicy to z chęcią spełnię te "większe wymagania"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

piatnica w swoim czasie miala wlasciwych ludzi na wlsciwych miejscach, co do wymagan to kazda mleczarnia je ma, tu nie chodzi o ta godzine mycia, bo kto by nie myl zbiornika i urzadzen udojowych godzine jak by mu dorzucili te 50-70 gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jus82    6

nie wiem jak to jest z myciem dojarki przewodowej ze zbiornikiem, ale taką dwukonwiową i zwykły zbiornik nie trzeba godzinę myć żeby było 10 tyś drobnoustrojów. A krówki swoją drogą to już jest inna bajka- inne pomieszczenie- one potrzebują uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dajcie spokój z tą jakością i wymaganiami w Piątnicy. Te wymogi spełnia pewnie co drugi dostawca Mlekovity czy Mlekpolu i to za mniejszą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak tak na pewno, chyba nie wiesz ilu dostawców się przeniosło wcześniej kiedy jeszcze nie było kryzysu z Piątnicy bo za duże wymagania byly do innych mleczarni np do mlekowity bo tam szło wszystko aby bez antybiotyku A teraz płaczą więc może i tak teraz wszyscy dbają o jakość ale zaznaczam TERAZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6699

dokładnie znam kilku dostawców co przenieśli się z piątnicy do polmleku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Bez przesady robić im się nie chciało to się przynosili.I to głównie z powodu spmatyki. Ale ten co o nią nie dba to i tak ogranicza sobie zysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak ktoś liczy na układy z kierowcą, by lać byle g... to nie dziwię się.
Moje mleko ma bakterii ok 10-15 max i komórki 100-250. Jakbym był pod oceną dałoby się poprawić te wyniki. Wszystko utrzymuje się na podobnym poziomie kilka lat, choć zdarzają się pojedyncze wpadki z kom, ale to jak u każdego. W tej chwili ok 80%stada stanowi MO i SM, które mają wyższą zawartość kazeiny od hf a tym samym z tego mleka daje wyprodukować się do 10% więcej sera. Nikt mnie za to nie premiuje. W tej chwili od Mlekovity 1,03 netto
No i jakie wy macie te wymogi, których bym nie mogł ja i inni spełnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Ja się dziwię że  lepszą cene zamienili na gorszą . W mojej okolicy to z Mlekowity  uciekali do Rypina , bo tam byle białe . Mój debiut czyli pierwsze wyniki kom somat .83 tyś bakt. 14 tyś . także z dobrym doświadczeniem to chyba nie sztuka jak żółtodziób z takimi zaczyna .Ja wiem żę w Mlekowicie kładli i kładą uwagę na jakość mleka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Thomas jakie układy o czym mówisz wgl :-D w Piątnicy czegoś takiego nigdy nie było samochód sam próbki pobiera od kilku dobrych lat. Ok fajnie ze masz takie dobre wyniki ale problemem jest to ze masz ch*jowa mleczarnie,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

ale on nie mówi tutaj o piątnicy tylko że ludzie się przenoszą do innych mleczarni gdzie nie ma automatycznego poboru próbek po to by kombinować z kierowcą, w mlekovicie jak nie masz układów z kierowcą a z tym podobno jest coraj gorzej(nie wiem dokładnie bo nie próbowałem się ugadywać) to też ci nie przepuszczą komórek i bakterii, a jak ktoś dba i pilnuje więc łapie się w pułapie 400 tysięcy komórek to do 300 już nie wiele brakuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj