Polecane posty

PATr    409
Napisano (edytowany)

A kiedy to niby kosów lacki wypowiadał umowy?

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urwisek    4

Jesienią poszła informacja, że Mlekovita i Hochland w Baranowie mieli wzpółpracować. Hochland miał produkować pod logiem swoik i Mlekovity a tymczasem dzisiaj dopiero zauważyłem, że na zakładzie wisi logo Mlekovita. Coś chyba rozbudowali, bo więcej zbiorników stoi. A i pod dachem stała zdaje. się cysterna President. Od nich też skupują? Oddaje ktoś do Presidenta? Jaką macie cenę?

zgadza sie kierowca mowil ze przywoza z winnicy mleko na wysokie sasiad tam oddaje  to ma cene jak w mlekowicie wiec nie wiem co to za interes dla presidenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Sama śmietanka.
Ale jazda :-) Szkoda, że nie było występów koła gospodyń - na golasa oczywiście :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44
Napisano (edytowany)

dobrze  ,ze nie było jezeli chodzi o te panie z kola gospodyn bo to przewaznie tlustawe kobitki co innego gdyby byly szczuplutkie  :)  wiec nie zaluj :D      :D  :D  :D  :D          

 

tak na powaznie widze ze odchodzi sie od trzymania na  rusztach w oborach tyle zauwazylem chociaz malo obory pokazywali a duzo gadania

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

obora jak obora :D nowa ładna, ale zapewne zamiast biadolenia każdy wolałby w trakcie udoju zadawania paszy itp pooglądać i porozmawiać z obsługą a nie prezesem :) psesident u nas daje dobrą cenę ale nie wiedziałem że wozi do mlekowity, ode mnie bierze mlekoma przasnysz i niby robią odtłuszczone mleko w proszku ale też mówią że wożą do kogoś dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artek84    104

Na filmie więcej było gadki bez potrzeby(19 min.) a oborę pokazywali przez chwilę(ok.1min.)więc nie wiem co jest tam gwożdziem programu , gadka nie wiadomo bo co ?? czy obora bo ja jednak wolałbym obejrzeć oborę przez 19min. a tą 1 min. to show. Z tego co było widać a niewiele to hala udojowa spoko a obora jak obora( teraz kto buduje to tylko takie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6703

polmlek ilość 10500 białko 2,9 tłuszcz 4,25 cena 0,82 zł masakra :/ trzeba od nich uciekać jak najdalej tylko ta kara do oddania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

polmlek ilość 10500 białko 2,9 tłuszcz 4,25 cena 0,82 zł masakra :/ trzeba od nich uciekać jak najdalej tylko ta kara do oddania

a masz gdzie uciekac .? dawniej jak byly kwoty to kazdy cie wital z rekami otwartymi a dzis nie chca nowych....

 

 

co do obory byl czas ze wszyscy rzucili sie na ruszta a to cenowo 6 razy drozej niz beton na posadzce. dzis widze odwrot od tej technologi.

koniec mody na  ruszta. tylko nie wiem czy przez cene czy przez problemy z racicami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Przez i cene i dostęp do słomy podejrzewam, racice swoją drogą. Był czas że przy urodzajnym roku chcieli po 40-50zł za rolke słomy jak brykieciarnie działały. Biznes rząd udupił i mamy słome po 6-8zł tylko se pan prasuj sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

z tego co ja wiem to mlekovita kupiła zakład hohlandu w Baranowie - tam hochland miał tylko wytwarzanie serów pleśniowych i chyba długo dojrzewających bez skupu mleka - hochland sprzedał ponieważ miał za małe zyski i musiał podnieść kapitał żeby to ładnie wyglądało :)) a mlekovita ma skup w Baranowie i to jej pasowało bo to obok :) i ponoć za nie duże pieniądze to kupili razem z zawartością magazynów tzn z serami. p.s. tam nie mógł nikt inny za bardzo podejść ponieważ hochland korzystał z oczyszczalni mlekovity.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteqD    27

radekz200 przecież prywatne podmioty skupujące dla Mlekovity chcą nowych dostawców. U nas za 10000 l miesięcznie 0,98 brutto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Mlekovita tylko oficjalnie nie przyjmuje, ale każdy co ma chociaż 1500l na odbiór może się dostać, nieoficjalnie się mówi że zbierają dostawców na otwarcie proszkowni a oficjalnie że mleka jest zbyt dużo, dostawców nie przyjmują i cena musi iść w dół...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Mlekovita oddział Trzebownisko trochę pow 10.000 1.05zł tłuszcz strasznie poleciał 3.67 białko 3.27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

Dla Mlekowity skupuje też Korczew. Przyjęli tych co im Kosów Lacki wypowiedział 

z ktorej gminy ci dostawcy? i czy wiadomo z jakiego powodu te wypowiedzenia?  slyszalem ze mlekowita nowych nie przyjmuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Gminy nie znam - powtarzam jedynie co kierowca mówił. W Kosowie wywalili tych małych i pewnie takich co mają daleko. Korczew pozbierał kto chciał przejść i wiozą do mlekowity. Korczew ma od litra zysk i mu nie zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

No właśnie też mnie to zastanawia jak musiało być mało litrów lub jak bardzo daleko bo kosów lacki zawsze małych przyjmował z chęcią i nigdy im umów nie wypowiadał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

Przecież to jest spółdzielnia mleczarska i każdy członek ma swój udział więc mleczarnia nie może od tak wypowiedzieć umowy chyba że za porozumieniem stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6703

w sierpniu chciałem się przenieść do Mlekovity albo Mleksa ale polmlek przy wypowiedzeniu chciał spłate kary ok 28 tys więc się wstrzymałem bo na raz wywalić tyle kasy... w ogóle w polmleku kiedyś za przekroczenie 10 tys była dopłata 5 gr teraz tego nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteqD    27

Co z tego że spółdzielnia... Spomlek też spółdzielnia a w marcu rolnicy z Świętokrzyskiego dostali wypowiedzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polomaksi    33

ach ta kochana UE :)
ale jedno jest ciekawe, jak by tak zamknac granice na produkty rolne z UE czy by nam tego mleka starczylo czy nie hm? ja mysle ze biednie by sie zrobilo, ....tak z nabialem jak i z miesem itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj