Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
janczar810    302

"Mamo chwalą Nas :) 

Kto synku ?

Wy mnie a ja WAS "

 

Co nie ktore osoby naprawde są ślepe. A ta cała wypowiedź AleksandraX tyczy się jakby kogoś innego a na końcu tekst STAĆ MNIE NA WSZYSTKO. Na to wychodzi ze nie jesteś rolnikiem tylko jakimś cwaniakiem ktory pisze posty wyssane z palca.

 

Znam takich i z pewnością i Wy którym do szcześcia nie trzeba wiele. przykład: alkoholicy spod sklepu są szcześliwi z butellką 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522
Napisano (edytowany)

no bo na tym forum prawie wszyscy sa tak pokrzywdzeni przez los i biedni ze zostali rolnikami/cena mleka spada i wielki żal tylko nie wiem do kogo ale się domyślam iż powinien być skierowany do siebie nie trzeba było być tak zachlannym i brać tyle kredytu/uderz w stoł a nożyce się odezwą/

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

"Mamo chwalą Nas :)

Kto synku ?

Wy mnie a ja WAS "

 

Co nie ktore osoby naprawde są ślepe. A ta cała wypowiedź AleksandraX tyczy się jakby kogoś innego a na końcu tekst STAĆ MNIE NA WSZYSTKO. Na to wychodzi ze nie jesteś rolnikiem tylko jakimś cwaniakiem ktory pisze posty wyssane z palca.

 

Znam takich i z pewnością i Wy którym do szcześcia nie trzeba wiele. przykład: alkoholicy spod sklepu są szcześliwi z butellką 

 

podzielam twą opinie iż na pewno sa szczęśliwsi od ciebie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

rolnicy to jednak najbogatsza czesc spo łeczenśtwa /jakie mają traktory,chaty,ile kasy w bankach,jakimi autami jezdzą,ilu maja parobków i tak dalej to wszystko mówi samo za siebie ja też kilka lat temu byłem średniakiem teraz powodzi mi się bardzo dobrze stać mnie na wszystko

Wolne żarty... Daruj sobie pisanie takich głupot.

Nie znam hodowcy, który byłby szczęśliwy. Praca jest bardzo wymagająca, każdy weekend/święto zajęte pracą. Mimo to nie otrzymujemy ekstra podwyżek pracując w tych dniach, pomijam już fakt o śmiesznej cenie...

Osoby nie posiadające bydła mlecznego, proszę aby nie udzielały się w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

panowie podawajcie ceny mleka i jak u was sytuacja wyglada  ogolna.a nie zlosliwosci

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

podzielam twą opinie iż na pewno sa szczęśliwsi od ciebie

 

 

ogólnie biorąc pod uwagę ceny mleka nie ma co się cieszyć, jeśli ktoś jest zadowolony z obecnej sytuacji jaka panuje w branży mleczarskiej jest z pewnością oderwany od rzeczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

rolnicy to jednak najbogatsza czesc spo łeczenśtwa /jakie mają traktory,chaty,ile kasy w bankach,jakimi autami jezdzą,ilu maja parobków i tak dalej to wszystko mówi samo za siebie ja też kilka lat temu byłem średniakiem teraz powodzi mi się bardzo dobrze stać mnie na wszystko

 

Następny! Jakiś wysyp idiotów z onetu i tym podobnych?

 


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koniec tego pierdolamento o niczym.
Mlekovita Baranowo, tłuszcz 3,91, białko 3,19, ilość poniże 10 tyś 1,03 netto. Mleka ciut więcej tylko wypłaty te same. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
winteradam    1

U mnie -POLMLEK Gościno w kwietniu wyszło 0,87 netto (3,35 białko i 4,35 tłuszcz),dzisiaj otrzymałem pocztę, iż za kwiecień kolejna obniżka o 8 groszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

1.6zl to jest cena adekwatna do pracy przy mleku.
Zamiast Mlekpol ucinac po 20gr za nadprodukcje mogl obnizyc 10gr i ilosciowe zabrc, ale jk jeden z 200 krow nachapal 8mln mleka to tak sie robi


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

Jak wyglada sprawa w lowiczu i Spomleku? Za maj bedzie bez zmian? niech sie ktos wypowie kto oddaje do tych mleczarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
Napisano (edytowany)

Nie znam hodowcy, który byłby szczęśliwy.

Kryzys kryzysem ja jestem szczęśliwa. Wole być uwiązana do moich krów niż do łaskawości pracodawcy. Nigdy nie zapomnę zwolnienia z pracy, bo mam dzieci i mało dyspozycyjna jestem...

 

Ja zmniejszyłam sobie koszta produkcji właśnie dzierżawami i podniesieniem wydajności. Mnóstwo mam sąsiadów, którzy tego nie rozumieją, a ja to widzę na koncie. Dla mnie pastwisko to nie oszczędność. Z dobrej beli mam więcej mleka, a z trawy tylko problemy żywieniowe. Wybieg im wystarczy. Hf męczy się na łące. Widzę to u sąsiada. Weterynarz, ketoza i Struga w kółko. Jak mu mówisz, że qq daj więcej, to się pyta, czy ma na pastwisko wywieść :P

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
Napisano (edytowany)

To co lepiej sprzedać 100l za 2zł czy 200l za 1zł- gdybyś miała to nosić bańkami a obornik wywalać widełkami wybór był by prosty

 

Ja nie wiem co się z tym narodem np cena foli do sianokiszonki jest taka sam jak z przed bumu mlecznego to krowa zje mniej do wyprodukowania 100l mleka niż do 200 a nie mówię o pracy jaką trzeba wykonać

 

Niektórzy to już w błędne koło się pchają a za sobą pociągną ten rynek na dno

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@Marcin, no właśnie co się dzieje z tym narodem, że nie myśli szerzej? Wg Ciebie, mając 2 krowy po 5000l wydajności, narobisz się mniej niż mając jedną dającą 10000l. Gratulacje!


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709
Napisano (edytowany)

 roboty mniej i problemów też,  mało tego to jeszcze dwa cielaki  ;)

 ile ta krowa co daje 10 tys pociągnie ? jakiej opieki , warunków i żywienia wymaga ? 

 

 przy obecnej cenie na mleko trzeba iść w opasy  a tu hf- y się nie sprawdzą 

 idę w tym kierunku od lat , ale wiadomo to kwestia wyboru i zaplecza 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@przezuwaczka ma po części rację że aby obniżyć koszty należy znaleźć dzierżawy i zwiększyć wydajność od sztuki .Na dzierżawie siejemy zboże, dokupujemy śrutę rzepakową plus witaminy i dodatki w zależności od wydajności i mamy tanią paszę treściwą. Jedynie z pastwiskiem się nie zgodzę bo krowy kiszonkę z kukurydzy mogą zjeść w oborze i później wyjść na pastwisko. Praca jak by nie było to też koszt a praca przy widłach to nie bajka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

OSM Czarnków pow. 15tys. białko 3,3 tłuszcz 4,0      0,89 netto :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029
Napisano (edytowany)

Dobra, zejdę z wydajności 2 po 7,5tys i 3 po 5tys. Pasuje? Mam stado na 7,5 tys i wiem ile weta już nie widziałem i wole przy takich łazić dwóch, niż przy  trzech po 5tysi.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166

marko kolo mylisz się w swojej wypowiedzi w gospodarstwie w którym jest wysoka wydajność czasami nie wiedzą co to ketoza . pozatym mniej jest pracy przy mniejszej ilości sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

To ja napiszę ci tak mniejsze gospodarstwa zrezygnują przez taki tok myślenia a oddadzą wam tą ziemię a wy nie dość że zwiększycie produkcję mleka to i zwiększycie produkcję krajowego mleka poprzez genetycznie wysublimowane sztuki co daja 10tys. i co jeszcze bardziej wrośnie produkcja mleka w kraju (co myślisz co stanie się z ceną mleka w tym wypadku?) ale ceny do produkcji nie spadną bo pracodawca musi zapłacić pracownikowi który też chce żyć w tym karju (bo przecież produkty w sklepach też drastycznie nie spadną co by dało pretekst do obniżenia płacy) Zresztą co ja będę pisał. Ja i tak nie mam super hf moje dają 6tys a i cene mam wyższą niż taki co ma 8tys. (porzez lepsze parametry)

 

agromatik jak dalej myślisz że twój tok myślenia to nie błędne koło, gdyby nie takie pierdoły jak Ja i wiele innych gosp. podobnych do mojego dawno byście mieli cenę poniżej 50gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709
Napisano (edytowany)

slawek74

 

 

czasami tak , niestety nie zawsze ..wiesz nie każdy jest wstanie zapewnić  warunki pod taką wydajność 

każdy robi to co lubi , ja  idę  w profil mięsno - mleczny - tu o takich rekordach nie ma mowy 

koszt produkcji litra w swoim gospodarstwie mam na poziomie 70 gr litr  

specjalizacja w jednym kierunku przy obecnej i zapowiadanej sytuacji na rynku mleka może odbijać się czkawką przez długi czas 

 

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166

jak ktoś widłami zadużo pracuje to powodzenia . koszta zawsze można zredukować poprzez czasami swoją wydajność pracy a nie jak którzy do 50 sztuk zatrudniają pracownika .pastwisko to też kłopot ogrodzenie i wprowadzanie jak i czepianie szybciej jest wysypać wóz paszowy , pozatym krowa hf lubi monodiete . oszczędności trzeba szukać w żywieniu jednej warto dać innej zabrać aby nie zatuczyć temat rzeka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj