Polecane posty

ThePerkins    928

Moim zdaniem qq lepiej jak jest trochę przyschnięta. Zawsze kosiłem trochę zieleńszą to krowy jadły to tak średnio. W tym roku skoszona została trochę suchsza to jedzą bardzo dobrze, i ta suchsza sporo lepiej pachnie niż ta mokra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem jak u was ale u nas od zejścia śniegów których tak naprawdę nie było , ani razu nie padał porządny deszcz susza jest straszna . Brak pieknej pogody i wysokich temperatur plus zimne noce i brak deszczu i nie ma i nie bedzie co kosić a 15 maja to można pojechac bedzie zobaczyć czy może rosliny wystartowały bo nedza . A wiec kryzys sie pogłebi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
devar    10

Nie wiem jak u was ale u nas od zejścia śniegów których tak naprawdę nie było , ani razu nie padał porządny deszcz susza jest straszna . Brak pieknej pogody i wysokich temperatur plus zimne noce i brak deszczu i nie ma i nie bedzie co kosić a 15 maja to można pojechac bedzie zobaczyć czy może rosliny wystartowały bo nedza . A wiec kryzys sie pogłebi

 U mnie północ Mazowsza to samo. Podejrzewam, że w mojej okolicy już maksimum mleka zostało osiągnięte i to własnie przez klimat. Dotąd ludzie zwiększali produkcję bo mieli dobrą paszę sprzed dwóch lat. Ale teraz to już każdy jest czysty. Prawie nikt nie ma kukurydzy, a o balotach to można pomarzyć, chyba, ze z "użytków ekologicznych" z pomorza gdzie w tamtym roku wszystkie trzciny z rowów powycinali.

  Jak tak dalej pójdzie to nie cena nas dobije, ale własnie brak opadów. Chociaż cena na pewno nie pomaga oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

U nas województwo łódzkie mam tereny różne od piaszczystych do glinianych. Na podmokłych mam łąki. Kukurydza pół na pół suche z mokrym. Także myślę że pasza będzie trawy ładne ale nawozenie tez poszło duże. Kukurydza właśnie wczoraj posiana. Co do ceny to nie będę się wypowiadał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Na wyjście z kryzysu branży mleczarskiej jest sprawdzony sposób. Trzeba jeszcze bardziej się germanizować i wspierać germańskie tak by z kraju jak najwięcej wyprowadzić piniędzy by budżet nie miał już z czego dołożyć. Wtedy bogaty germaniec wykupi mleczarnie i po roku je zamknie by pozbawić konkurencji dla swoich. Mleczarnie przerobi na megamarkety i tam będzie sprzedawał swoje wyroby po wysokich cenach. A Wy już nie będziecie narzekać bo nie będziecie musieli już doić krów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255
Napisano (edytowany)

ceny za jakiś miesiąc pojdą w góre szykije się eksport do Rosji przez Ukrainę

Edytowano przez Anetka1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420
Rolnik1973

Ty się tak nie ciesz bo Ty na tych swoich świnkach wyszedłeś jeszcze gorzej niż my na mleku, w moim regionie póki co się nie dokłada do tego interesu, jeszcze parę groszy zostanie, a do świń od roku chyba dokładasz ale się cieszysz bo nie musisz doić krów. Nie oszukujmy się, krowy mają tylko Ci którym się chce robić i się tej roboty nie boją, lekko nie jest, zwłaszcza jak cena idzie w dół, ale zlikwidować hodowle to można w jeden czy dwa dni a odbudować później to potrzeba kilka dobrych lat, także trzeba to przeczekać, już różnie było, kilka lat temu oddawałem mleko po 80 groszy a później było po 1,50zł więc te wahania są bardzo duże, ale żadna produkcja nie jest stabilna cenowo, czy to zboże, bydło, świnie czy warzywa, wszędzie są lepsze i gorsze lata, grunt to się nie załamywać od razu.

 

 

Anetka1

Coo? Że niby Rosja ma brać produkty mleczarskie od Ukrainy?? Skąd masz takie informacje? Wątpię żeby to była prawda.....

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Świnie też przez duńskie i germańskie tanie, bo bambry muszą się germanizować. Lecz to półapka na samego siebie. Kwestia czasu kiedy klapka zamknie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224
Napisano (edytowany)

ceny za jakiś miesiąc pojdą w góre szykije się eksport do Rosji przez Ukrainę

 

Anetka ma Opla kadetta bagażnik 390l! będzie wozić mleko na Rosję Podpisujcie szybko kontrakty bo ilość kg ograniczona :lol:

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
Napisano (edytowany)

U nas popaduje całkiem ładnie. Tylko cieplej mogłoby być. Ja wolę mniej dobrej trawy na kiszonkę zrobić, a braki dla jałowizny GPSem i słomą uzupełnić niż dokupować białko, bo to nie to samo. Teraz widzę jakie trudne jest karmienie mlecznic słabym sianem, bo sporo mi bel zgniło. Białko z traw jest trudno zastąpić, a chronione grubo kosztuje. Ratują mnie duże zapasy qq. Warto było z cięciem poczekać 37% skrobi i nic się nie psuje.

Oby Anetka1 posłańcem dobrej nowiny była. Trzymam kciuki.

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Z tego co czytałem w Hoduj z głową to embargo jeżeli zejdzie to pójdzie tam mleko ale nie na takich warunkach jak kiedyś bo już są tam inne rynki i nie na doimy tyle co kiedyś.Zima dała się weznaki a w szczególności brak wody w zimę i niektóre trawy wymarzły i trzeba przesiać.Każdy się dziwi kiedy skończą się obniżki tylko nikt nie mówi o tym,że wielu rolników się powiększa mimo kryzysu i doją coraz więcej a mleczarnie nie są z gumy i też mają jakieś limity więc każdy kraj obniża cenę. Podobno kto przetrwa do 2025r ten w przyszłości będzie żył w dostatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yage    2

Hochland Węgrów -7gr

 

Jak obniżyli? Po groszu na tłuszczu i białku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    187

ceny za jakiś miesiąc pojdą w góre szykije się eksport do Rosji przez Ukrainę

Niby jak tam maja exportować jak juz dawno ruskie wprowadziły zakaz przywozu towarów z UA.Dlatego oni tak na siłe szukają zbytu na rynkach UE i Azji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Z tego co czytałem w Hoduj z głową to embargo jeżeli zejdzie to pójdzie tam mleko ale nie na takich warunkach jak kiedyś bo już są tam inne rynki i nie na doimy tyle co kiedyś.Zima dała się weznaki a w szczególności brak wody w zimę i niektóre trawy wymarzły i trzeba przesiać.Każdy się dziwi kiedy skończą się obniżki tylko nikt nie mówi o tym,że wielu rolników się powiększa mimo kryzysu i doją coraz więcej a mleczarnie nie są z gumy i też mają jakieś limity więc każdy kraj obniża cenę. Podobno kto przetrwa do 2025r ten w przyszłości będzie żył w dostatku.

Będzie żył w dostatku kolejne 2 lata aż znów zrobi się mleczna górka i wszyscy co przeinwestowali odpadną z wyścigu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

nowy sacz cena - 8 gr do 80 groszy litr

kwiecien plus zapowiedz dalszych obnizek o ile cos nie drgnie.

 

ukraina ma zablokowany dostep do rynku rosyjskiego wiec prosze nie pisac bzdur ze cokolwiek pojdzie ta droga.

 

panowie nie jest dobrze.dobrze ze nie ma kredytu.

 z sasiedniej wsi taki co wybydowal obore ma 140 krow juz ponoc nie zaplacil dwoch rat i teraz juz nie odbiera tel bo z banku wydzwaniaja co chwile teraz chce sprzedac czesc pola a tu porazka weszla nowa ustawa i cene daja mu za ha jak za 10 arow .

 

jak cena do roku nie podskoczy to straci wszystko 

i po co mu byla ta obora i ciagnik za 300 tysia teraz moze na rower nie iec i gdzie meszkac

 

te kredyty to jednak sa sliska sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

marju kup sobie ta masc na bol d... polska mentalnosc nic tak nie cieszy jak nieszczescie innych............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ci ta cena spadła bo w podlaskim jak płacili tak płacą że sprzedażą obyć tylko chciał sprzedać to biorą i po 50 tys i wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44
Napisano (edytowany)

napisze kilka zdan tylko zeby nie bylo ze pisze nie na temat i zebym znowu nie dostal bana. 

Nie wiem dla czego uwazacie koledzy ze to mnie cieszy.powiem jasno i wprost jest mi przykro i smutno jak ktos ma klopoty teraz przez kredyt.

 

Swoje uwagi pisze ku przestrodze tych ktorzy sie nad kredytem zastanawiaja i ku przemysleniu swojego zachowania tych ktorzy do kredytow namawiaja niech  dobrze przemysla sprawe i tyle.

 

wiec juz ze mnie zejdzie  i nie robcie ze mnie krwopijcy :)

.

kolego nowy sacz to malopolska zebys lepiej zrozumial skoro nie masz orientacji co jest gdzie  to powiem ze jest to  80 km od zakopanego.Teraz chyba wiesz gdzie cena spadla.

co do podlaskiego to chyba najlepszy region kraju na produkcje mleka.

zdrowia wszystkim

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Gdzie ci ta cena spadła bo w podlaskim jak płacili tak płacą że sprzedażą obyć tylko chciał sprzedać to biorą i po 50 tys i wyżej.

popytaj byłych dostawców Sudowi  jak im zapłacili  ;)

w podlaskim też kryzys i ceny lecą i nie każda mleczarnia ma  gwarantowany zbyt 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

w mlekovicie przy pow 20tys i tl pow 4.0 bedzie ok 1,20 ,ale u nas bele po 200zł a małopolska i inne woj. bele sa po ok 100zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

Ceny ziemi w podlaskiem spoadają i to mocno .w tamtym roku za hektar ,w moich stronach płacono 120 tyś a teraz można kupić za 40 ,więc ostro w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

raczej bedzie spadac zainteresowanie ziemia a co za tym idzie, i cena, ale nie prxzesadzajmy, napewno nie stanialo trzykrotnie i watpie zeby kiedykolwiek tak sie stalo

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do ziemi to u nas w łódzkim kupił gość po 32 tys i to bardzo wygurowana cena bo tak to po 25 chodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj